Newcastle-i borzalom

Számomra a leginkább csalódást keltõ produkcióját mutatták tegnap a srácok. Így most talán a megszokottnál is kritikusabb leszek az értékelésem alatt, elõre jelezve azoknak, akik ezt nem szeretik, hogy eldönthessék, szakítanak idõt végigolvasni, vagy nem.
A hivatalos oldalon van egy értékelés a játékosokról. Értem én, hogy nem írhatnak rosszakat, az még helyénvaló is lett volna, ha nyertünk volna 5-0-ra.

Edwin: volt dolga rendesen, bár egyik esetben sem kellett igazán nagy bravúrt bemutatnia. Mindent fogott magabiztosan, az elsõ 15 percben azért nagyon figyelnie kellett, mert a Castle jött elõre. 7

O'Shea: az elsõ negyed óra volt számára az, amikor Gutierrez forgatta párszor. De aztán ahogy telt az idõ, egyre inkább lefogta az argentínt, aki néha azért eljátszott 1-1 esést, hátha a bíró megeszi. Támadásokhoz nem tudott sokat tenni, bár a végén volt egy jó labdája, amit Giggs elszórakozott. 6

Smalling: nálam a meccs embere. Sok dolga volt, néha már olyan magabiztosan elõzte meg a támadókat és lépett ki a labdával köztük, mint teszi Vidic. Viszont azt még mindig nem értem meg, miért ívelget elõre.  Ha pontos lenne, akkor megérteném, de tegnap is volt 3-4 olyan labdája, ami a támadó közelébe sem ment. A meccs elején pedig párszor lefejelte Ameobi õt, sõt az elsõ félidõ végén nagyon üresen hagyta Lövenkrandsot, szerencsére a csatár sután mellé fejelt. 7,5

Vidic: sokat vállalt magára a védekezésben, rengeteget beszélt a többiekkel, jól irányított hátul, volt dolga azért neki is rendesen. 7,5

Evra: nem tudom mi lelte, de mostabában ezek az elõre ívelt labdái mind jók. Adott egy "gólpasszt" Giggsnek, amit nehezebb volt kihagyni, mint belõni sajnos. Viszont védekezésben, fõleg az elsõ félidõben Bartonnal nem igazán bírt. Joe sorozatban ívelte be a labdákat mellõle. 6,5

Nani: sokak szerint én utálom õt. Leírtam többször is, nekem a bajom az vele, hogy sokkal több lenne benne, mint amit mutat. Legalábbis így hittem. Oké, hogy adott 18 gólpasszt és lõtt 9 gólt. Azzal nincs is bajom. Azzal sokkal inkább, ami benne maradt. Mert rengeteg olyan helyzet volt, amikor ha lövés helyett passzolt volna, nem 18 gólpassza lenne, hanem közel 30.
Tegnapi meccsre rátérve, semmit nem tett a támadásainkhoz. Védekezéshez meg pláne nem.  Rohangált be közép felé, próbált cselezni, ami szokásához híven nem sikerült, folyamatosan dobálta magát, minden olyan elemét felvonultatta játékának, amit rühellek tõle. Egy ilyen gyors meccsen õt kezdetni Valencia helyett jobb oldalon szerintem hiba volt.
Védekezésben semmi nem volt, vagy állt és könnyen elment mellette Gutierrez, vagy futott utána 3-4 méterrõl követve.
És ami a "legszebb", annyira koncentrál a labdavezetésre, hogy folyamatosan csak a labdát figyeli, ráadásul borzasztóan lassan vezeti azt.
Folyamatosan elégedetlen voltam vele, mert úgy gondoltam, sokkal több lehet benne. Ez mára megszûnt. Nincs benne több, ennyi! Sajnos képtelen egy meccsen 10-15 percnél több ideig használni az eszét. Young vagy sokkal inkább Sanchez jöhetne helyette. 5

Carrick: volt egy lövése nagyon mellé, volt egy remek indítása Giggs felé, néhány jó ladbaszerzése a középpályán, de olyan kimagaslót nem mutatott tegnap, mint a shitty ellen. (leszámítva ott a gól elõtti passzt persze) 6,5

Anderson: érthetetlen számomra. Carrickkel együtt középen, sokkal többször közelebb a védelmünkhöz, mint Michael. Ráadásul nem akkor, mikor támadást építünk, mert azt megérteném, hogy visszalép labdát kérni, hanem labdavesztés után, középpályás védekezéskor.
Neki kellett volna középen szerveznie szerintem. Nem tudom, mi a fenének õt játszatta Ferguson, ha Rooneyra tette a szervezést. Jobban jártunk volna Gibsonnal is így, mint Andoval.
70 percet játszott, folyamatosan a helyét kereste. Rooney visszalépésével elõrébb ment, de megjátszhatatlan volt, mert szinte mindig védõ mögött állt.  Teljesen kavar volt körülötte. 5

Giggs: minden tiszteletem az övé, de... rossz passzok, rossz döntések, kihagyott helyzet. Többször is rossz megoldást választott. 3v3-ban mentünk kapura, Nani a balján tök üresen, Hernandez a jobbon messzebb tõle, védõ közelebb hozzá, erre nem, hogy Nanit indítaná, átteszi Javiernek, aki egy semmi lövést ereszt meg védõvel a nyakán. Kapuval szemben a második félidõ egyetlen nagy helyzetét elpuskázta. 5

Rooney: egész tegnapi taktika kérdõjel számomra. Ha Ando fent van, miért nem neki kellett szerveznie? Ha neki kellett szerveznie, Rooney miért jött vissza ennyire ahelyett, hogy fent lett volna második csatárként? Miért ment ki szélre többször is Giggs helyett? Ando, Giggs és Rooney folyamatosan összevissza játszottak a pálya középsõ harmadában, mint akiknek nincs meg a helyük. Erre még jött Nani bóklászása is, számomra káosz volt az egész négyes ott.
Volt néhány jó keresztlabdája és sok eladott, rossz passza. Ráadásul kapussal szemben állva kihagyott egy 100%-os ziccert. Adott egy "gólpasszt" Hernandeznek, amibõl nem lett semmi.
Ráadásul a cselek sem jöttek nagyon be, rávezeti a védõre, megpöcköli jobbra, mert arra készítené le lövésre, de 10-bõl 8-szor a védõ tisztáz.
Érthetetlen, mit akart vele Ferguson. Ha így akarta, nagyon nem jól jött össze, ha nem így akarta, de Rooney inkább jött hátra, akkor meg csak káoszt kreált. 6

Hernandez: egy helyzete volt, az viszont hatalmas, mégis a kapusba lõtte. Azon kívül vagy lesen állt, (nem kiugrott, de nem passzoltak neki, hanem állt) vagy a védõk könnyen elválasztották a labdától. Passz játéka még mindig nem a legjobb, a labdaátvétellel többször is érthetetlen módon gondja volt és elment a lába alatt. Ez akkor volt a legidegesítõbb, mikor a 92. percben Giggsy (nem biztos hogy õ volt) kiugratta Hernandezt, át kellett volna vennie a labdát és helyzet lehetett volna. Hasonlított a helyzet arra az Owen gólra, amit a shittynek rúgott a 4-3 alkalmával. Hernandez nem volt képes átvenni, elgurult a labda a lába alatt, oda lett az elõnye, kisodródott, annyi. A tizenegyese elõtt pedig zseniális béka mozdulatot bemutatva homorított egy hatalmasat. Amire elõször azt hittem megette Probert, de jogosan ítélt kifelé. 5

Valencia: nagyon nem ment neki, beadásai is gyengék voltak, elfutása sem volt tegnap a 20 perc alatt, bár védekezésben sokat hozzá tett és sokkal hamarabb visszaszereztük a labdát vele, mint Nanival.

Owen: kapott 9 percet, labdát szinte semmit. Ennyi idõ alatt nem várhatunk csodát tõle, fõleg ilyen káosz támadó alakzat mellett.

Ahogy korábban is leírtam, a csapatból hiányzik egy "tökös gyerek". Ütközni kellene többet, ezt csak Carrick tette meg. Park nem ártott volna talán, vagy Fabio bal szélre Giggs helyett, fent hagyva Carricket és Andot középen, Vale jobb szélen, Rooneyt nem engedve ennyire vissza.
De persze ezt csak én látom így, ráadásul nem én ülök a padon(bár most Fergie sem ott ült).
Nagyon jó, hogy végre lejöhet a lelátóról, az azért sokat fog számítani szerintem.