A Schalke hagyta játszani a Unitedet

Nagy élmény volt a tegnapi mérkõzés, jó volt látni, hogy egyes játékosok milyen remek teljesítményre is képesek. Bár ebbõl messzemenõ következtetéseket kár levonni, hiszen egy mérkõzésrõl volt szó, de ezen a mérkõzésen többen is megmutatták, miért is vannak a klubnál.

Ennyire nehéz helyzet még nem volt blog írásom ideje alatt, hogy kiválasszam a meccs emberét, 3-4 ember is erõsen esélyes volt a címre nálam.

Edwin: rutintalan védelem volt elõtte, de mintha Vidic-Rio kettõs lett volna, alig volt dolga a kapusnak. Néhány könnyed védésen kívül nem igazán volt dolga. Egyszer kipattant róla egy löket, de Hunti lesen állt, így gólja nem ért semmit. Egyszer viszont remekül jött ki és szedte fel honfitársa elõl a labdát. Sokan mondják, Edwin nem bravúr kapus. Nincsenek olyan igazán hatalmas védései. Ezzel vitáznék annyiban, hogy talán nincs annyi, mint más, fiatalabb kapusnál. Amikor fiatalabb volt, rengeteg bravúrt mutatott õ is. Mára már szerintem a védései 90%-a rutinból megoldott, könnyed védésnek tûnik. Ami semmivel nem kisebb érdem, mint az, ha repked valaki a kapuban. Ugyanis Edwin annyira él a játékkal, annyira érzi a kaput és annyira jól helyezkedik, hogy amit más nyûjtózva, nagyot repülve tudna csak fogni, az neki már-már rutin feladatnak jön le. Ezért is fog õ nagyon hiányozni! Csodálom minden meccsén! Osztályzatot nem adnék, mert sok feladata nem volt.

Rafael: túl kiemelkedõt nem mutatott, bár ez a teljes védelemre igaz, sok dolguk nem volt. A kapott gól elõtt szerencsétlenül fejelte rá Evansre a labdát, bár nem õ volt igazán a ludas a gólban. 6,5

Smalling: egy hibát leszámítva kiválóan játszott. Viszont az a hiba kapott gólt eredményezett. Feleslegesen indult ki annyira a védelembõl, inkább passzolnia kellett volna a középpályásoknak, õ ehelyett ment, elvesztette a labdát, majd nem ért vissza a helyére, amibõl gólt kaptunk. Volt néhány érdekes megmozdulása is, mikor kicsit "bepánikolt" és kivágta a lelátó 17. sorába a labdát. Bár inkább ezt tegye, mint rosszul passzol és gólt kapunk belõle. Vidic is így kezdte angliai pályafutását, rengeteg labdát bikázott az oldalvonalon túlra ahelyett, hogy megjátszotta volna. 6,5

Evans: ismét megmutathatta, miért nem kellene eladni õt. Érthetetlen, egy forma hanyatlás után egybõl rengetegen eladnák megfeledkezve arról, hogy saját nevelésünk. Persze ha megvettük volna 15 millióért, máshogy állnának hozzá sokan, hisz az már jó összeg, amiért lehetne szeretni. Szinte hibátlanul végezte a dolgát, 1-2 kivétellel, mikor Raúl a második félidõben kissé becsapta. 84%-ban passzolt pontosan, míg például védõtársa, Smalling 61%-ban. Nálam a védelem legjobbja volt, bár érdekes, a goal.com az õ nyakába varrta a gólt és lehúzta 5,5-re, míg Smallingnak 7-est adott. Érthetetlen... Nálam Jonny 7,5-ös volt.

O'Shea: sokat volt játékban, csak két ember volt, aki nála többet passzolt volna pontosan. Fõleg a második félidõben volt igazán jó, bár ez köszönhetõ Nani feljavulásának is. Jól együtt élt a bal oldali támadásokkal. Majd átkerült jobbra, ahol folytatta azt, amit balon elkezdett. 7

Valencia: egyike azon személyeknek, akik a meccs embere címért harcoltak. Gól, gólpassz, rengeteg elfutás, jobb oldalunk mindig mozgásban volt, mellette védekezésben is sokat segített saját 16-osánál. Megmutatta ismét, milyen is egy jó szélsõ. Gólja kifejezetten tetszett. Átvette a labdát, nem akar 20 cselt még megcsinálni, hanem lõtt, meg is érdemelte a gólt. 8,5

Gibson: megnyerte nálam a meccs embere címet. Nem azért, mert a legjobb volt, mert semmivel sem volt jobb, mint Vale vagy Anderson szerintem, hanem mert az oly sokat kritizált Gibson megmutatta, milyen is, amikor a középpálya igazi Ura. Azt csinálta tegnap, amit csinált Carrick, mikor hozzánk igazolt annyi különbséggel, hogy talán még többet védekezett Darron. Bár a meccs elején elég szépen oldalba rúgták, már akkor mondtam magamban, kár lenne érte, mert addig is már kb 4-5 labdaszerzésnél járt. Szerencsére pályán maradt. Rengeteg futás, labdaszerzés, kiváló hosszú passzok, indítások, izomból lõtt gól, nagyon okos gólpassz. Ami igazán szembetûnõ volt számomra, majd minden passza, amit osztott szélre, a játékos elé ment. Nem az volt, hogy le kellett lassítania a célszemélynek, netán még vissza kellett lépnie labdáért, nem. Minden passzát ütemben a játékostárs elé tálalt, eszméletlen nagyot játszott. A "kedves" twitterezõs idióták kérhetnének elnézést tõle. Bár igaz, ez egy meccs volt, de idén már többször megmutatta, kezd erõsen felnõni a feladatra. Nem kell ide Rodwell, mikor van egy Gibsonunk. Fletcher is hogy kezdte, majd mi lett belõle. Esélyt KELL adni neki! 8,5

Scholes: még azt mondják egyesek, nem képes kiválót alkotni és támadni. Íme! Milyen keresztlabdákat szórt a szélekre??? Nem is értem, miért hasonlítják össze egyesek Ryannel, hisz Giggsy a középpálya közepén is azt csinálja, amit tesz/tett szélen, míg Scholes támadójátéka sokkal másabb. A keresztlabdáival bontottuk meg a Schalke védelmét az elsõ félidõben. 8

Anderson: az elsõ félidõben hozott egy erõs átlagot, majd a második játékrészre elkezdett sokkal komolyabban támadni, aminek meg is lett az eredménye két góljának köszönhetõen. Jól megértette magát Berbatovval , aki többször remekül kihúzódva helyet csinált az érkezõknek középen. Volt még egy nagy lövése, ami igazán bemehetett volna. Második félidei játéka elképesztõ volt. 8,5

Nani: nyitott egy zseniális csellel, ami után azt hittem, innentõl kezdve megelégedett magával és önzõ módba kapcsol. Ám nem így lett. Bár az elsõ félidõben förtelmesen nulla volt a passzjátéka (21 próbálkozásból 11 volt jó passz), a második félidõre az egyik legjobb lett. Mentek az összjátékok, jól indította a szélre kimozduló Berbatovot, majd Owent, így kellene mindig, ésszel. Második félidõben 37 passz kísérletbõl 32 pontos volt. Meg is látszott a játékán. Ég és föld a két félidõ. 7,5

Berbatov: nem igazán neki való az egy csatáros játék, ami a gólhelyzeteket illeti. Bár ez Rooneyról és Hernandezrõl is elmondható. Viszont többször is szélre kihúzódva nyitott meg területeket, elsõ félidõ elején is, valamint Andersonnak két ízben is, egyikbõl gól is lett. Gólpassza elõtti mozgása nagyon komoly volt, ahogy lerázta a védõt, ahogy befutott üresbe. Valencia pedig remekül indította, onnan meg már kihagyhatatlan helyzetbe hozta Andersont. Egy csatáros játékkal is lehet mezõnymunkája a támadónak, ezt megmutatta ma is. Bár kár, hogy személy szerint õ nem került helyzetbe. 7,5

Evra: bejött, mozgott fél órát, jól megértette magát Nanival, lövéseit lehetne csiszolni, mert megint keresztbe ellõtte a labdát 10 méterrõl. 6,5

Fletcher: végre visszatért! Nem egy jó szereléssel mutatkozott be.

Owen: sajnos majd mindig akkor kap szerepet, mikor a csapat már nem akar támadni. Többet volt saját térfelünkön védekezve, mint támadásban részt vállalva.