Egy pontra az álomtól

Megnyertük azt a mérkõzést, amit annyira vártunk. Legyõztük a legnagyobb riválisunkat, senkinek nem lehet egy rossz szava sem ránk, ha bajnokok leszünk.

Ám számomra egyelõre ez a gyõzelem semmivel nem volt másabb, mint a többi idei. Ugyanis bár hat ponttal vezetünk két meccsel a vége elõtt, ráadásul kettõvel jobb a gólarányunk is, mégsem vagyunk MÉG bajnokok.

Számomra a két félidõ ég és föld volt, így még ilyen nem volt, de egyeseknél két osztályzat alapján fogom a végsõ eredményeket  összehozni.

Edwin: végig magabiztos volt, volt 1-2 nagy védése is, végén még a közönség felé is mókázott egyszer, zseniális volt, bár azért egy Chelsea-tõl többet vártam. Volt 7-8 védése, de abból 5-6 olyan volt, hogy O'Shea is fogta volna (mint anno a Spurs ellen). 8

Fabio: végig jól védekezett, egyre inkább kezdi megmutatni, bizony jobb a testvérénél. Sokkal átgondoltabb játéka van, mint Rafaelnek. Nem egyszer Drogbát is elválasztotta a labdától. Nekem tetszett a védelem jobb szélén mutatott játéka, bár támadáshoz most kiemelkedõt nem tudott tenni.  7

Ferdinand: Lampard gólja elõtt Ivanovicról lemaradt, azon kívül mindent jól csinált. 7

Vidic: védelem legjobbja volt. Legtöbbször õ tisztázott Chelsea beadások után, nem egyszer blokkolt lövést, bár a szépítõ góljuk elõtt õ maradt bent, amiért nem lett les. Viszont gólt szerzett, ami plusz pont. 8

O'Shea: egy félidõt kapott, nem értettem miért cserélte le Ferguson. Jól játszott, Parkkal jól megértették egymást. 7

Valencia: a támadó szekcióból õt láttam csak, aki végig támadott volna. Ma is kiosztott kb. két "gólpasszt", amiket Hernandez és Rooney képtelen volt értékesíteni. Voltak jó beadásai, fõleg a második félidõben szinte mindig etette Cole-t, viszont többször is rossz megoldást választott. 7

Carrick: te jó ég, megint mekkora munkát végzett?! Folyamatosan mozgott, labdát szerzett, jól osztogatott, bár annyira kiemelkedõ most nem volt, hogy a meccs embere címet neki adjam. 7

Giggs: az elsõ, aki két osztályzatot kap. Az elsõ félidõben nagyon élt, nem tudták tartani, élvezet volt nézni a játékát, amiért 8. Viszont a második félidõben bár voltak nagyon jó passzai, nagyon visszavett (ahogy a csapat is) és sokszor volt körülményes, amiért 6, így 7-es átlagban.

Park: elsõ félidõ 9-es. Az elsõ 20 percben mit mûvelt????? Uram atyám! Húsz perc alatt volt, vagy 7 labdaszerzése, amibõl három nagy helyzettel végzõdött. Rengeteget támadta a labdás embert, olvasta az ellenfél passzait olykor, így nem az emberre ment, hanem elindult üresbe, ahova aztán az ellenfél passzolt is. Gólpasszt adott, az õ lövése után jött az a szöglet, amibõl a második gólunk lett, nagyon jól játszott. A második félidõben aztán a védekezésbe is besegített, mivel a csapat visszaállt, inkább ebben élte ki a játékot. A második periódus 7, így 8-as összességében.

Rooney: még az elsõ félidõben jó volt támadásokban, bár a Valenciának adott keresztlabdáin kívül mások felé irányuló passzai nem nagyon voltak elõre játékban. Volt egy nagy bombája, ami igazán beakadhatott volna. A második félidõ végén aztán amit mûvelt, az aztán kritikán aluli volt. Még arra a helyzetre, amit Alex mentett a vonal elõl, azt mondom bravúr volt, hogy egyáltalán kapura tudta tenni , mert Hernandez Wayne mögé passzolt, de aztán a 82. perc környékén egy perc alatt három helyzetet így eltötymörögni... Evans passza után eltörte a labdát, utána egyedül mehetett a kapura, de inkább elkezdett cselezgetni, utána megint volt egy lövése, amit addig tologatott, míg végül védõrõl fölé pattant. Sõt, a hosszabbításban is volt egy helyzete, amit szintén blokkolni tudtak, mert sokat várt. 7

Hernandez: nem oly régen volt egy olyan statisztika, miszerint 15 kapura tartó lövésébõl 11 gól lett. Ezt az utóbbi 4-5 meccsén csúnyán lerontotta, az tuti. Szerzett egy gólt és ennyi is volt a pozitívum a játékában. Elsõ félidõben 5 méterrõl luftot rúgott, amire még mondhatni, a védõ kicsit zavarhatta. A meccs végére neki is jutott két hatalmas helyzet, egyszer 5 méterrõl csúnyán fölé fejelt, míg utána Giggsy passza után hat méterrõl borzalmasan eltörte a labdát.
Nem egyszer elmondtam, csoda a srác elsõ éve, de nem értem, Ferguson miért erõlteti ennyire. Mezõnyben semmi, kapu elõtt pedig ha Rooney elõre lett volna tolva, õ is lenne 20 gólnál. Szuper a 20 gól, de az utóbbi 4-5 meccsén amit mutat, az által sokat romlott a szezon során felépített remeklése. Nálam mindenképp. Kíváncsian várom, második évében képes lesz-e lemásolni ezt. Csak a gól miatt 6,5.

Cserék:

Evans: játszott már bal bekket, nem volt meglepõdve. Drogba ellen szeret játszani úgy tûnik, ma is többször keményen odalépett és szerelte. Bár nem arról híres, hogy elfut a szélen, talán egyszer forgatta csak meg Ramires. Megint megmutatta, nem kell õt eladni, ahogy sokan már megtették volna. 7

Smalling: alig kapott idõt, így nagyon nem sokat tudott hozzátenni a meccshez.

Ferguson: elsõ félidei taktikánk elõtt le a kalappal, viszont az, ahogy visszaálltunk a második játékrészre, számomra hatalmas csalódás volt. Ki kellett volna végezzük a Chelsea-t, megmutatva nekik, ki az úr a háznál.