Sleepless in Seattle

A nagyszerû film címe talán a mi teljesítményünkre is elmondható.

Csalódást keltõ seattle-i csapatot láttam, egy MLS második helyezett gárdától többet vártam még úgy is, hogy ez egy felkészülési mérkõzés volt.

Pedig milyen jól indult nekik a meccs, az elsõ negyed órában alig volt közünk a labdához...

Lássuk, mire is voltak ma képesek a játékosaink:

Lindegaard: néha már már a mozgása is Edwinéhez hasonlított nekem. Védéseirõl, magabiztosságáról nem is beszélve. Hatalmas önbizalma van, ez minden megmozdulásán látszik. Óriási védések, kiváló kifutások, nem torpant meg sosem. Ha ki akart futni, kifutott, ha nem akart, nem futott ki. Nem torpant meg egyszer sem, ebbõl is látszik, önbizalomban nincs hiány. Kirúgásai ismét többször saját emberhez mentek, ráadásul sokat is mutogat, beszél, irányít. Kíváncsian várom, a Chicago ellen mire lesz képes de Gea (és a védelem vele), de az biztos, fel kell kötnie azt a bizonyost, mert Anders nem kíván padozni. Csak sajnos Fergie ha már kiadott annyit a spanyolért, mindenképp neki fog elõször lehetõséget adni hosszabb távon. Ha David jobb lesz, mint a dán, akkor nem lesz nagy gond kapuban, bár az biztos, hogy Anders jelenleg brutál jó formában van. 8

Rafael: ma is volt néhány érdekes helyezkedési hibája. Nagyon a támadásokhoz sem tudott hozzátenni, viszont 1-1 ellen megint bemutatta, bizony mellette nem sûrûn mennek el. 6

Rio: nekem nagyon nem tetszett, amit mutatott, két esetben is õ ragadt bent és nem tudtunk lesre állítani, egyszer tök utolsóként elcsúszott és csak az ellenfél töketlenkedõ, tanácstalan játékosának köszönhettük, hogy csak ímmel-ámmal indult kapunkra. És bár volt a vége felé egy jó mentése, vajon az utolsó percben, mikor Amos hozzá passzolt, ott mi a fenét csinált? 6

Vidic: nem vitte õ sem túlzásba a mai meccsen, bár azért voltak jó labdaszerzései, szerelései. 6,5

Evra: bárcsak mindig így adna be, ahogy Owen gólja elõtt. Akkor simán 10 gólpassz felett is járhatna szezononként. Jó volt látni, hogy élvezte a játékot és jót tett neki a pihenés. Nekem többször sokkal lendületesebbnek tûnt, mint a tavalyi szezon legnagyobb részében. 6,5

Nani: mit lehet erre írni? Adott két gólpasszt, az egyik ráadásul zseniális volt, volt még egy jó beadása, egyszer Rafaellel jól passzolgatott, ezen kívül azonban ugyanaz az agyatlan, önzõ játék, ami megszokott tõle. Cipelgeti a labdát, rámennek ketten, leszerelik, reklamál. Közben hárman kérik tõle, képtelen passzolni. A meccs elsõ 20 percében már 4-5 alkalommal adta el, vagy vették el tõle a labdát, mindegyik után kontráztak. 6,5

Anderson: a másik, akivel nem tudok mit kezdeni. Néha szórta el a labdákat sorra, néha meg nagy labdákat adott. Lövései megint...még mindig nem találnak kaput, viszont védekezésben sokat besegített, labdákat szerezve. 6,5

Giggs: néha varázsolt, forgatta az ellenfeleit. Adott egy gólpasszal felérõ labdát Owennek, de sokszor õ sem volt valami pontos. Idén már sokat nem várok tõle, de azért fog õ még meccset eldönteni. 6,5

Young: elsõ félidõben a mezõnyjátékosok között fölényesen a legjobb volt. Majdnem megszerezte elsõ gólját. Evrát pedig ahogy szöktette...abba bele sem lehet kötni. Totál ütemben a játékostárs elé. Voltak jó beadásai is, szögletei fényévekkel jobbak, mint a portugálé. Viszont a második félidõben játszott szûk 20 percet, sokat akkor már nem tett. Elsõ félidei játéka miatt 8 lenne, összességében 7,5.

Owen: sokat mozgott elöl, szokásos gólját megszerezte, bár nagy helyzetben nem sikerült újabb gólt szerezni.  7

Macheda: bárcsak Hernandez tudna így labdát megtartani és megjátszani, sokkal jobb lehetne a mexikói. Kiko ma ebben jó volt, egy helyzete volt, mellé fejelt, ezen kívül semmi mást nem tett. 6

Amos: nem tudom, mi van itt, de Ben is nagyon jó volt. Bár volt, mikor megtorpant, de több jó védése is volt, egy pedig igazán nagyra sikerült, amit kissé kint állva védett. Pedig az nagyon ment  jobb felsõ felé. A végén nem hibáztatom a Rio esetnél, ott a védõ volt bamba. 7

Diouf: többször futott vissza és szerzett becsúszva labdát, gólt szerzett, végre most elöl játszott nem úgy, mint a Revolution meccs végén, mikor beállt. Jól játszott, megjátszható volt, a gólja elõtt nagyon jól futott be üresbe. 7

Park: lassan pörgött fel, a középpálya közepén nem igazán találta magát, de amint Carrick bejött, õ pedig kikerült szélre, egybõl adott egy gólpasszt és lõtt egy gólt. 7,5

Rooney: bejött, kapu elõtt gálázott,mezõnyben kevésbé. Mesterhármas, idén lehet megint õ lesz elõre tolva? 9

Evans: 1-2 alkalommal kicsit elaludt és mögé tudtak játszani, de szerencsére nem lett gond belõle. Majdnem gólt fejelt, védekezésben jó volt egyébként, de a helyezkedésre figyelni kell. 6,5

Fabio: kevesebbet volt pályán, mint a tesó, de talán többet futott fel. Bár most nem volt olyan veszélyes, mint szokott, jól lezárta a bal szélt 1-2 kisebb hiba mellett. 6,5

Obertan: csetlett-botlott ma is, néha totálisan összecsavarodik a lába a labdával, de ma adott két gólpasszt és lõtt egy nagyon szép gólt. Nagyon jól játszott, így kellene mindig, akkor több lehetõséget kapna. 8

Carrick: próbálta erõltetni a hosszú labdákat, ez sajnos cssak egyszer jött össze neki. Viszont kellett a középpálya közepére, mert Park ott nem nagyon volt jó és így ki tudott menni szélre a dél-koreai. Akinek aztán Carrick adott is egy nagyszerû labdát. 6,5