Hõség, kínok, unalom... mégis gyõzelem

Az utóbbi három év felkészülési meccseinek leggyengébbjén van túl a csapat. Hogy minek köszönhetõ ez, nem tudom. Biztosan a hatalmas meleg is közrejátszott ebben, de az ellenfél sem hûvösebb idõben lépett pályára...

Szimpatikus csapat ez a Chicago Fire. Annyiból mindenképp, hogy jókat mosolyogtam rajtuk, sokszor mennyire suták voltak. Estek, keltek, lövéseik egymást múlták alul (persze volt néhány jó is). Folyamatosan törték el a labdát, nagy helyzetekben szinte haza gurították de Geának.

Kezdjük is vele:

de Gea: ebbõl a teljesítménybõl semmit nem tudok levonni, nem is akarok. Kétszer kellett védenie, egyszer lábbal mentett, egyszer kapufára tolt egy lövést, nagy mentések voltak. Persze, ahogy valaki itt megjegyezte Lindegaard elõzõ meccses védéseinél, hogy azok a löketek középre mentek, itt is meg lehetne jegyezni az egyiknél, de nem teszem, mert szerintem a dán is és a spanyol is nagyokat mentettek.
Talán a gól elõtt kijöhetett volna, 1-2 alkalommal az elején nagyon pontotlanul passzolt, de azon kívül minden mást jól megoldott. Bár jó lenne egy olyan meccsen is látni, amin megdolgoztatják, mert sem beadások nem nagyon voltak, lövéseket is csak azt a kettõt kellett védenie, ráadásul még hosszú kirúgást sem láttam tõle. Összességében talán a gólban kicsit benne van, de amit kellett, megoldott. 6,5

Fabio: talán nincs hozzászokva a hõséghez? A brazil tengerparton nem focizgatott? Folyamatosan mögé futottak, támadásokhoz nem tudott szinte semmit tenni (egy lövése azért volt, de fölé szállt). Nem az õ meccse volt. 4,5

Smalling: pozitívum, hogy az elõre lõtt labdái már nem olyan pontatlanok, sõt. Viszont a védelmünk borzalmas volt. Úgy csetlettek-botlottak a Fire játékosok, hogy végül mindig átjátszották õt is, majd lõhettek. Szerencsére lövéseik nagy százalékban nagyon gyengére sikeredtek. 5,5

Jones: nagyon nem bírta a meleget, szenvedett rendesen. Persze ez csak elsõ meccse, de ez alapján Evans megnyugodhat, mert könnyedén Jones elõtt maradhat a ranglétrán. A gól elõtt csúnyán lefejelték, többször simén elmentek mellette, a Roversben ennél sokkal jobb volt. Ez nem jelenti azt, hogy ilyen is lesz mindig, de a bemutatkozása szerintem kifejezetten gyengére sikerült. 4,5

Evra: a meccs elején alig kapott labdákat, aztán kezdett aktiválódni, hátul a legjobbunk volt az elsõ félidõben, elõre azonban õ sem sokat tudott segíteni. 6

Obertan: az amerikai túra kellemes csalódása. Lehet most is kicsit zavarta a labda néha, de Berbatovval többször nagyon jól összejátszott, voltak jó elfutásai, egy zseniális csellel helyzetbe hozta magát, kifejezetten tetszett. Ráadásul nagyon gyors, amit végre kezd is kamatoztatni és lendületbõl játszani. 7

Carrick: végig aludta az elsõ félidõt. Mintha a középpálya közepén sem lett volna. Pár jó labdát osztott, de súlytalan volt tegnap. 4,5

Cleverley: egy meccsbõl sokat leszûrni nem lehet, de akárcsak Jonesnak, neki sem volt egy nagy meccse ez. Borzalmasan passzolt, fõleg az elején. Nagyon pontatlan volt, ennél õ sokkal többre képes. 4,5

Diouf: nem igazán érezte otthon magát bal szélen, elég nagy káosz is volt sokszor, hogy õ is ott volt, plusz még Welbeck is kihúzódott. Csatárként sokkal jobb õ. De legalább ment, futott, becsúszott, labdát szerzett, és nem is passzolt pontatlanul. 6,5

Berbatov: egyesek szerint gyenge volt, mert megint kihagyott egy helyzetet. Végülis ha ezt néznénk csak, akkor azt mondom, igen, gyenge volt. De azt játszotta, amit Rooney játszott tavaly, ebben pedig nagyon nem volt gyenge. Rengetegszer saját térfélre visszalépve kérte, majd osztotta a labdákat, Obertannal és Welbeckkel nagyon jól megértették egymást, a csapatátlaghoz képest biztos többet is mozgott. Mindenhol megtalálható volt, ismét azt mutathatta, amit elsõ két évében. Ha Rooney így ontja a gólokat, bizony akkor megint õ lehet legelõl és akkor Berbatov ismét ott játszhatna, amit leginkább szeret. 6,5

Welbeck: 2-3 elképesztõ csele volt. Ahogy lefordult egyszer két emberrõl, az egyenesen zseniális volt. Ha Berbatovnál megemlítik, nála is meg kellene, hgy egy nagy helyzetet bizony nagyon csúnyán elbaltázott. Se lövésnek, se beadásnak nem volt jó. Talán ezzel a felállással el is dõlt, hogy Welbeck mégsem szélsõ poszton kap majd szerepet, így viszont nehéz dolga lesz. 6,5

Evans: elõbb belsõ, majd bal szélsõ védõt is játszott, bár utóbbi poszton sokat nem volt aktív. A fiatalok közül talán õ a legkeményebb, õ mer leginkább odalépni az ellenfélnek, nem is mentek el mellette egyszer sem, mikor bent játszott. 6

Giggs: néha varázsolt, néha eltûnt. Viszont amikor varázsolt, akkor nagyon szép dolgokat mûvelt ismét. Középpályás védekezéshez köze sem volt, ugyanúgy átmentek ott a chicagoiak, mint az elsõ félidõben.  6,5

Anderson: volt 1-2 jó hosszû labdája, semmi több. A félidõ java részében totál eltûnt. Sem védekezéshez, sem támadáshoz nem tett sokat. 5

Park: USA túrán eddigi leggyengébb meccse ez volt. Nem nagyon tudott érvényesülni. 5

Rooney: a meccs embere, szép gólt szerzett, voltak nagyon jó keresztlabdái, bár néha csak kolbászolt a pályán. Fõleg a beállása utáni 5-10 percben, de a második félidõben õ volt az, aki mozgatta a csapatot. 7,5

Macheda: labdatartása sokkal jobb, mint Hernandezé, de ezen kívül semmit nem csinált a meccsen. 6

Nani: gólja szerencsés és szép is volt egyben. Rafaellel most is volt egy jó összjátéka, de ugyanúgy megvolt a játékában az önzõ faktor is. Megint ellõtte a nagy semmit passz helyett. Második félidõben pályán lévõk közül az egyik, aki akart is focizni. Papíron adott egy gólpasszt is, bár nálam az ilyen nem igazán számít annak, hiszen a passza után még Rafael bõven nem volt helyzetben, és saját magának kaparta ki a gesztenyét. 7

Rio: mint akit kicseréltek elõzõ meccshez képest. Nem adott mindent haza, sõt inkább cselezgetett, és elõre indult. Gólpassza zseniális volt.

Rafael: beállt, gólt lõtt, kb ennyi.

Vidic: mozgott kicsit és napozgatott.