Rangers vs United

Ahogy én láttam: meccselemzés és játékosértékelés.

A világ bármely csapata megszenvedne egy olyan csapat ellen, mint a Rangers. Emlékezhetünk, hogy 1 vagy 2 éve a Barcelona is csak egy sovány 0-0ra volt képes az Ibroxban, de idén láthattuk, hogy akár idegenben is képesek pontot elhozni. A 4 középpályás remekül megszûri a támadásokat, ha rajtuk átjut a labda, akkor az 5 védõ valamelyike. Ez a manapság ritkán használt rendszer minden erényét jól kihasználják. Nyílván támadásban kevesek, hiszen gyakorlatilag lehetetlen az egy szem éknek megoldani a feladatot és felzárni sem könnyû mellé a saját 16osuk elõl. Berendezkedtek egy 0-0ra, 3 perc híján sikerült nekik.
Rátérve a Unitedre. Az, hogy szenvedtünk egy az egyben betudható annak, amit már leírtam. Ettõl függetlenül Rooney játéka, mintha vmit billentett volna pozitívba. Én nagyon kevésnek tartottam a távoli lövések számát. Egy ilyen retesz ellen gyakorlatilag lehetetlen sakk-matt ziccerig lejátszani. A másik jó opció a szélén megbontani õket. Ez elég kevésszer sikerült. Mármint mögéjük kerülni és nem effektíven középre ívelni. Összeségében az utóbbi heetk talán legjobb játéka volt a tegnapi. Végig uraltuk a meccset, végig az ellenfél 30asán uraltuk a meccset és az erõfeszítéseket siker koronázta.

Nézzük a játékosokat egyesével:

Van der Saar: Nagyon nehéz megoldani olyan szituációkat, hogy egész meccsen a labda mégcsak a kapud közelébe sincs, majd mégis az ellenfél 1szer eljut oda és neked védened kell. Az elsõ félidõ végén jól zárta a sarkot Miller lövésénél, majd a másodikban is sikerült egy meleg pillanatot megoldania. Megjegyezném ott szerintem õ is hibázott, nemcsak Evans.  6

O'Shea: Védekezésben nem volt problémája, a támadásokat azonban segíthette volna bátrabban, bár erre a jobb oldalon partnerre nem akadt.  5

Smalling: Egyszerû eszközökkel játszott, bár a képességeit nem tesztelték túlságosan. Gyûjtötte a United mezben lejátszott meccsei számát.  6

Evans: Egy hibáját nem büntette góllal a skót csapat, ezt leszámítva rá is igaz, amit Smallingra írtam.  5

Fabio: Védõként is jobbára támadófeladatokat látott el, ebben viszont tündökölt. Jól lépett be, sokszor megjátszották. Kiharcolt egy tizenegyest. Ezzel nálam is õ a meccs legjobbja. 7

Nani: Ismét csak egy roppant gyenge produktum. Tudjuk be annak, hogy nem volt sok területe.  4

Carrick: Sok labdát szerzett és azokat a lehetõ legközelebbi embernek leosztotta, a játék irányítását inkább meghagyta az öregeknek. A végén azonban egy remek labdával elõkészített egy 11est. Jó játék volt tõle.  6

Scholes: Az elején sok labdát elszórt, késõbb magára talált. Ura volt a középpályának, nem volt olyan támadás, ami nem ment volna keresztül rajta.  6

Giggs: Az elsõ félidõben gyengén játszott kihagyása után visszatérve. A másodikra viszont összekapta magát és több remek megmozdulása is akadt. Az elsõ fi. 4, a második 6. Összeségében:  5

Berbatov: Sokszor volt megjátszható, még se kapta meg a labdát. Nagyon nehéz lehet ilyen stílusú ellenfél ellen éket játszani, nem is ment neki jól. Lövései ismét csak nem sikerültek.  5

Rooney: Egyértelmûen pozitív csalódás a játéka. Nyílván látszik rajta a kihagyás, de fõleg a második félidõben már emlékeztetett vmi az igazi Rooneyra. Nem volt rossz produktum, a gólja 1-el felhúzza a osztályzatát.  6

Anderson nem sok vizet zavart, de legalább annyi labdát nem adott el, mint szokott. Obertan és Hernandez pedig keveset játszott, utóbbi elõtt adódott egy helyzet, amit nem sikerült kihasználnia.