United - Birmingham: Kiváló produkció, de...

A tegnapi találkozón a srácok megmutatták, mit is tudnak támadásban. Ebben a szezonban talán most mutattuk a legjobb játékunkat elõre, de ne várja senki, hogy ezentúl ez így is marad!

Van der Sar: néhány ívelést lehúzott a magasból, 1-2 védése volt, de azon kívül eseménytelen meccsen van túl. De pont ilyen meccseken nehéz akkor helyt állni, amikor kell, neki ismét sikerült! 7

O'Shea: a sokak által feleslegesnek mondott játékos szerintem a védelem legjobbja volt. Miért is írom ezt? A védõ négyesünknek sok feladata nem volt, ami a védekezést illeti. O'Shea meg is oldotta azt a keveset remekül. Támadáshoz viszont egyértelmûen rengeteget tett hozzá. Két gólpassz a neve mellett, talán a fejese be is ment volna úgy is, ha Berbatov nem ér bele. Nagyon jól játszott egész meccsen, élvezte, hogy ismét fitt és játszhat. 8

Smalling: magabiztos fellépés volt a tegnapi, ráadásul meglepõen jól játszotta meg párszor a szélen meginduló Berbatovot hosszú labdával. Ez Valencia visszatérésével jó megoldás lehet a csapatra nézve. 7

Vidic: ahogy írtam, a védelemnek sok dolga nem volt, amit kellett, azt Nemanja szinte már könnyedén lehozta, egy kivétellel. Akkor elpattant a labda tõle, ami aztán a birminghami játékosok ügyetlenségén (és Edwin belepiszkálásán) múlt, hogy nem találtak üres kapuba. 7

Evra: egy félidõ jutott neki, pihenhetett a késõbbiekre. Ráfért már, az biztos. De van egy olyan érzésem,, nem csak emiatt jött le a szünetben. Az a Bentley, aki a Spursben ha játszott, semmi maradandót nem mutatott idén, most folyamatosan megverte Patet. Támadáshoz sem tudott sokat tenni, mostanában nem igazán van a legjobb formában a francia. 6

Nani: mintha agyátültetésen esett volna át. Mezõnyben magához képest gyorsan szabadult a labdától és viszonylag sokat is passzolt. Ezt kellene csinálnia mindig. Azért ha a tizenhatoson belülre kerül, még mindig lemegy a redõny és önzõ módba kapcsol, de ezen a meccsen egyértelmû a jobbak között volt. Bár hogy valaki ennyire vak legyen néha, azt soha nem fogom megérteni. Két védõ megy rá, Berbatov középen totál üresen fut a kapu felé és kéri 20 méterre, a portugál meg megpróbál kapura lõni... :o Na mindegy, még biztos 1-2 programot installálni kell az új agyba, nem elfeledve a Beadás 1.0 és a kapuralövés 1.0 verziók frissítését sem, mert a gólon kívül a többi lövés és beadás továbbra is botrányos. Viszont ami meglepett igazán, az a Giggs helyzete elõtti tette. Emberek, errõl beszéltünk már jó ideje, hogy képessége megvan, agyat kellene használni. Rooney bent volt kapu elõtt, rajta két védõ, Berbatovnak sem tudta tenni, felnézett, látta, hogy totál üresen megy a túlsó oldalon Giggs és nem kezdett el "trükközni", hanem egyszerûen átívelte a walesi elé, amibõl nagy helyzet is lett. Ezt eddig miért nem csinálta? Ilyen Nanival sokkal kevesebb embernek lenne baja, mint azzal, amit az utóbbi idõben mutatott. 7,5

Carrick: sajnos lesérült, pedig nem lett volna rossz meccse ez. Amíg a pályán volt (24 perc, amibõl 6-ot sérülten) öt labdaszerzése volt. Kár érte, jó produkciót alkothatott volna. 6

Anderson: folyamatosan mozgott, mindig megjátszható volt, jól is passzolt, bár néha elõjött nála a szokásos "bepasszolom úgyis 8 védõ között a labdát a csapattársnak" mód, ami nem jött össze, de a csapat motorja volt tegnap újabb remek teljesítménnyel. 7,5

Giggs: nem ember! Biztos vagyok benne! Kizárt, hogy nem valami idegen kolónia tagja. 37 évesen folyamatosan hülyét csinál az ellenfél tagjaiból? Úgy ment be 3-4 ember között most is, mint tette 22 évesen. Élvezte a játékot nagyon, a gólja szenzációs volt, elõtte volt még egy nagy helyzete is. Igaz, csak 55 percet kapott, de az alatt az egész Birminghamet összevissza hülyítette, eszméletlen figura.
Hogy nevetett, mikor kimaradt a helyzete?! :D Szenzációs, mint egy nagy gyerek, úgy élvezte a meccset! Hatalmas, csodálatos, LEGENDA! 8,5

Berbatov: ismét 3 gól, rengeteg mozgás elöl, ismét meccs embere teljesítmény. Robog a gólkirályi cím felé nagy tempóban. Túl sokat nem hiszem, hogy kell írni róla, az önbizalma most nagyon a helyén van. (ez nem azt jelenti, hogy nagyképû) 9

Rooney: mezõnyben eszméletlen jó volt, kapu elõtt viszont nagyon gyenge. Ismét az a forma van rajta, hogy kint jól játszik, de képtelen a kihagyhatatlant is belõni. Az a fejes a második félidõ elején? Olyat hogy lehet kihagyni? Más hagyta volna ki, a fejét szedte volna jópár ember itt.
Viszont mezõnyben kiváló volt és lassan gólpassz terén utoléri a sokkal többet játszó Nanit. 8,5

Gibson: képes eltûnni 5-10 percekre még mindig. Összességében mondjuk nekem nem volt bajom vele, több labdát is szerzett. Bár Carrick jobb megoldás lett volna végig szerintem. 6

Owen: végre nem csak perceket kapott, majd egy félidõt pályán lehetett, sajnos helyzetbe sem került, pedig reméltem, hogy egy gólt szerez. Egyelõre nem nagyon érezte a játékot. 6

Fabio: volt 1-2 alkalom, amikor Bentley õt is megtréfálta, de összességében szerintem jobb volt Evra elsõ félidei teljesítményénél. Szívesen látnám a Blackpool ellen is a csapatban, akár kezdõként. 6,5

Én azért óvatosan kezelném a tegnapi produkciónkat, kedden egyáltalán nem ezt fogjuk látni, ebben biztos vagyok. Nagyon jók voltunk, ez tény, de ettõl még nem hiszem, hogy varázsütésre minden meccsen így fogunk játszani. Ez a Birmingham hagyta, hogy így játszunk, a srácok nem is álltak le, ami dícséretes. A Pool nem fogja hagyni hazai pályán, ez szinte borítékolható.