Wanderers a Wonderers

Vége a veretlenségi sorozatnak, ami talán még idõben jött. Talán egyesek elhiszik, hogy bizony nem vagyunk verhetetlenek.

Kikaptunk! Az elején szögezzük le, nem dõlt össze a világ. Annak ellenére dühítõ volt, amit a csapat mutatott. Döntetlenezett az Arsenal, itt volt a lehetõség, hogy 7 pontra ellépjünk, jövõ héten ha a shitty-t is vertük volna, a minket üldözõ két csapat 7 és 11 pontra került volna utána.  Ezzel szemben egy lagymatag, elszántságot nem ismerõ, botrányosan pontatlan, küzdeni nem akaró, semmi játékot nem mutató csapat ment ki a pályára. Gyalázatos produkció egytõl-egyig, ha akarnám, sem tudnám szépíteni a teljesítményeket. Már amennyiben ezt lehet teljesítménynek nevezni!

Van der Sar: kapott két gólt, melyeket saját védelmének, de leginkább Vidicnek köszönhet meg. 1-2 védésen kívül semmi más dolga nem volt, átlagos teljesítmény. 5

Rafael: ez mi volt??? Fergie, nem kellett volna még csapatba tenni a brazilt, úgy tûnik az az agyrázkódás komolyabb volt, mint elsõre tûnt! Lézengett a pályán, védekezés néha annyira sikerült, hogy Nani közelebb volt saját kapunkhoz és Evansnek kellett kisegítenie. Jarvis azt csinált vele elsõ félidõben, amit akart. A másodikban meg azért nem szivatta, mert átment Evra oldalára. Elsõ gól elõtt azt sem tudta a gyors szögletnél, hol is van õ valójában. 4

Evans: a védelem legjobbja volt, többször segítette ki Rafaelt, vagyis inkább pontosabban fogalmazva, többször végezte el az õ feladatát is. Ám ne tévesszen meg senkit az a kijelentés, hogy a védelem legjobbja volt, így is csupán egy átlagos teljesítmény volt tõle. Doyle megkeserítette az õ életét is, nem csak Vidicét. 5,5

Vidic: Torres ellen volt ekkora nudli, mint amilyen ma. Mindkét gólban benne volt nyakig, fõleg a másodikban. Amikor vezeti fel a labdát, akkor meg csak tötymörög, vár "órákat", majd ad egy totál értelmetlen labdát. 4

Evra: 2-3 elfutásán kívül csak akkor tûnt fel, hogy a pályán van, amikor épp eladott egy labdát. 3

Nani: ha nem lõtt volna gólt, azt mondanám, jó indulattal 5. Volt kb 10 beadásnak nevezhetõ valamije. Egy volt pontos, amikor Berbatov nem találta el a hosszú felsõt. A többi... Azt hittem egy förtelmes beadása után, ennél gyengébbet nem lehet adni, de mindig képes volt meglepni, hogy de igen! A góljáért plusz pont, bár az az egész meccsét megalapozta, mert azután már mindent kapura lõtt, ha kellett, ha nem. Volt 2-3 jó meccse mostanában, de ismét az agyatlan énjét mutatta. 5,5 (a gólja miatt csak)

Fletcher: elsõ félidõ után, még ha hátrányban is voltunk, azt mondtam, a mezõny legjobbja. Folyamatosan szerezte a labdákat középpályán, ha 8-10 labdát nem szerzett, egyet sem. Jól is osztogatott nem egyszer remek keresztlabdákkal is. De aztán amilyen jó volt az elsõben, olyan semmi lett a másodikban. Pontatlan, veszélytelen, a legfontosabb dolga a szünet után az volt, hogy reklamáljon a játékvezetõnél. 5,5

Carrick: kicsit félálomban kezdett, majd összeszedte magát, hiba volt szerintem lecserélni. Sokkal inkább kellett volna a középpályát megerõsíteni szerintem egy Rooney-Scholes cserével, majd ha nem sikerül egyenlíteni, utolsó 15 percre, Carrick-Hernandez cserével próbálkozni. Egy félidõt játszott, talán õ járt jól, hogy a második félidei kínszenvedést nem kellett a pályán belül megélnie. 4,5

Giggs: bizony nem ártott volna, ha pihen. Borzasztóan pontatlan játék. Játék? Valami más inkább. Rengeteg eladott labda, 16 méterre a kapuval szemben jó helyzetben is passzolni próbál lövés helyett...érthetetlen! 2-3 meccsig nem is akarom látni csereként sem, pihenjen csak, hogy utána hasznos legyen! Már nem húsz éves! 4

Rooney: ennyit arról, hogy beindul. Végülis beindult, az ellenfél játékosaira. Neki ma az volt a fontos, hogy valakit végre elkaszálhasson, semmi más. Iszonyat gyenge meccs, veszélyt csak az ellenfél játékosaira jelentett, kapura nem. Kilenc méterrõl, kapuval szemben védõtõl nem zavartatva haza adja az ellenfél kapusának. Ez nem éppen arra utal, mennyire vissza is tért az önbizalma. A Villa elleni meccsen Fergie feltolta legelsõ embernek, most vissza lett téve Berbatov mögé. Az elõzõ meccsen tuti azért lett felnyomva, rúgjon gólt és az önbizalma visszatérjen. Én azt hittem, ezentúl Fergie visszatért ahhoz a felálláshoz, de örömmel tapasztaltam ma, hogy nem így tett. Viszont az a húzás csupán arra volt jó, hogy Rooneynak az önbizalma nem lett nagyobb, de Berbatovét sikerült csökkenteni. Ugyanolyan hiba, mint tavaly a Valencia-Nani csere, mikor Antonio nagyot futott, erre meg SAF kitette 2-3 meccsre a csapatból. Utána nem is tudott úgy visszarázódni Vale.
Érthetetlen, minek maradt fent a pályán, egész meccs alatt nem egyszer a társait zavarta csak.  3,5

Berbatov: sok labdát nem kapott, egyszer kapott egy jó beadást, azt nem sikerült értékesíteni, egyszer viszont gólpasszt adott Rooneynak, amit pedig az angolnak nem sikerült értékesíteni. Ezen kívül sokat nem tett õ sem a gyõzelemért, a cseréjét viszont nem értettem, szerintem Hernandez- Berbatovval jobbak lettünk volna. 4

Scholes: bejött, mozgott egy félidõt, semmi maradandót nem alkotott, bár neki legalább volt próbálkozása a 16-oson kívülrõl. 4,5

Smalling: taktikai okokból Evans helyett bejött, hogy legyen ki lefejeli Doyle-t. Ez többé-kevésbé sikerült is, ám nem egyszer "fantasztikus" érzékkel tudta felívelni, vagy passzolni a semmibe a labdát. 5,5

Hernandez: nem lenne nehéz megszámolni, hányszor ért labdához, semmi veszélyt nem jelentett. 4

Kenhetnénk a játékvezetõre? Talán, mert elég következetlen volt végig a meccsen, leginkább a mi kárunkra. De volt már nem egyszer ilyen, mégis tudtunk gyõzni.
Kenhetnénk a talajra a vereséget? Blackpool pályája sem volt jobb, mégis fordítottunk.
Csak magunknak köszönhetjük eme "csodás" eredményt, mert akarásnak egyetlen szikrája sem látszott a második félidõben.
Hogyan tovább? Shitty ellen kiderül. Vagy jót tesz ez a csapatnak és felébrednek, hogy bizony nem lehet hulladék játékkal veretlennek maradni, vagy pedig odaver a társaságnak és megroppannak. Ha az utóbbi történik, akkor nagy bajok lesznek még itt.
De vagyunk olyan rutinosak, hogy az elõbbi legyen és a csapat felpörögjön a nagy semmi játék után!
Ha így lesz, akkor azt mondom: Köszönjük Wolves!