Cambridge United 0-0 Manchester United

A Manchester United újrajátszásra kényszerült, miután nem bírt negyedosztályú ellenfelével.

Louis van Gaal igen erõs csapatot küldött pályára annak ellenére is, hogy sem Juan Mata, sem Wayne Rooney nem került a keretbe. Ám így is a pályán volt például Angel Di Maria, Radamel Falcao, Marouane Fellaini, sõt Adnan Januzaj és James Wilson is a kezdõbe került. Hiába a komoly keret, a Vörös Ördögök hozták a szokásos ívelõs játékot, amivel sok veszélyt nem jelentettek az elsõ játékrészben, hiszen esélytelen volt, hogy Falcao lefejelje a 190 centis védõk bármelyikét is. Bár a labdabirtoklással ezúttal sem volt gond, a támadójáték ismét hagyott kívánni valót maga után. A hazaiak pedig lelkesedésben a manchesteriek fölé nõttek, így nem is meglepõ, hogy eljuthattak pontrúgásokig, amikbõl oly veszélyesek. Épp egy pontrúgás után jött a félidõ legnagyobb lehetõsége, amikor baloldali szöglet utáni fejest épp Coulson blokkolta szinte a gólvonalon, majd a kavarodásban a védõ fejelt, de a kapu torkából a háló tetejére bólintott. A vendégek részérõl csak Januzaj, Di Maria és Falcao 1-1 kísérletét lehet megemlíteni, de ezek sem jelentettek komoly veszélyt Dunn számára. A remény élt, hátha a második játékrészben egy másik Unitedet (mármint manchesterit) láthatunk, és a szünet után több helyzete volt Di Mariáéknak, amit a páylán produkált a csapat továbbra is, az minden volt, csak nem méltó a legeredményesebb angol klubhoz. A labdabirtoklás továbbra is óriási fölényt mutatott (25-75%), de helyzetik egészen a 62. percig kellett várni. Ekkor Carrick lõtte fel a játékszert 3-4 védõ között Falcao felé, a csatár nagyszerûen mozgott, lövésébe azonban Dunn még valami földöntúli erõ hatására beleért és hárított. Nem sokkal a helyzet után van Gaal változtatott, a gyengén szereplõ (ezt majd mindenkire el lehet mondani) Wilson helyére Robin van Persie, Fellaini helyére pedig Ander Herrera állt be. A cserék után kicsit megélénkült a vendégek játéka, növelték a tempót és sokkal könnyebben tudtak a hazai véelem mögé kerülni, mint elõtte, de csak nem jött a gól, pedig Di Maria remek passza után van Persie csak centiket tévedett. Húsz perc volt hátra, amikor a rendkívül gyengén teljesítõ Phil Jones lõtt távolról, próbálkozását ugyanazzal a szóval lehetett jellemezni, mint amivel a teljesítményét. A 76. percben eljött Luke Chadwick nagy pillanata, menedzsere ugyanis felküldte a pályára, így szembenézhetett egykori klubjával. Bõ 15 perc múlva pedig õ ünnepelhetett, hiszen a Vörös Ördögök nem tudtak gólt szerezni, ráadásul a meccs utolsó szakaszában talán csak két nagyobb helyzetet említhetünk, ami édes kevés egy elsõ osztályú csapattól, amelyik a kupában meg akarja nyerni aktuális találkozóját. Az eredmény igazságos, nem érdemelt gyõzelmet a vendégcsapat. Pozitívum, hogy Mata és Rooney pihent, a kiscsapat pedig megszedi magát majd egy kis pénzzel a visszavágón. Ennyit mindenképp megérdemelnek, mert lelkesen álltak a mérkõzéshez. FA-kupa, 4.forduló Cambridge United 0-0 Manchester United Abbey Stadium, 7987 nézõ Vezette: Chris Foy Cambridge: Dunn, Tait, Taylor, Coulson, Donaldson, Champion, Elliott, Hughes(Chadwick 76.), Nelson, McGeehan, Kaikai(Dunk 52.) Nem használt cserék: Norris, Miller, Simpson, Ball, Bird United: De Gea - Valencia, Jones, Rojo, Blind(Shaw 86.) - Carrick, Fellaini(Herrera 67.), Januzaj, Di Maria - Wilson(van Persie 67.), Falcao Nem használt cserék: Valdes, McNair, Rafael, Fletcher Gólszerzõ: - Sárga lap: McGeehan illetve Fellaini, Wilson