Játékosértékelés: Cambridge 0-0 Manchester United

Lássuk, hogyan értékelte a játékosok tegnapi teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

De Gea: újabb olyan meccsen van túl, amin nem kapott gólt, bár ez leginkább az ellenfél játékosain múlt ezúttal. Davidnek alig akadt dolga, azonban a pontrúgásoknál nagyon kellett figyelnie. -

Valencia: amilyen jól szerepelt az utóbbi idõben, annyira nem brillírozott ezen a találkozón. Alig volt lendület a játékában, mondjuk ezt szinte mindenkihez oda lehetne írni. 4

Jones: a sok gyenge teljesítmény közül is képes volt kitûnni...a baj az, hogy alulról. Bár egy óriási hibájánál - amikor eladta a labdát a tizenhatos elõterében - még javítani tudott, a legtöbb esetben ez nem sikerült neki, pedig hibája az volt bõven. Úgy tûnik, idén neki jutott az a szerep, hogy a felívelt labdákkal még véletlenül sem találjon meg társat, vagy legalább annak közelébe passzoljon. Egész meccsen úgy mozgott, mint akinek semmi kedve ilyen ellenfél ellen játszani. Az is megérne pár mondatot, vajon miért õ lövi a szögleteket balról... 3

Rojo: toronymagasan a legbiztosabb védõnk volt. Nagyot harcolt, de mindig, mindenhol ott volt. Jó volt látni, hogy a hátsó négyesbõl legalább egy valaki képes remekelni. 7

Blind: nagyon közel járt a meccs leggyengébb teljesítményéhez, de végül lecsúszott róla. Botrányosan pontatlanul játszott végig, ráadásul Donaldson nem egyszer bolondot csinált belõle. 4

Carrick: közel járt a gólpasszhoz, nem rajta múlt, hogy nem lett meg ez. Sokat volt játékban, de az ezúttal CSK-ként játszó Carricken is látszott, nem igazán koncentrált 100%-osan a meccsre. Nem egyszer könnyedén elmentek mellette, több nagyon gyenge átadása is volt, ellenben csak tõle lehetett azt várni, hogy egy hosszú labdával oldalt váltson. 5

Fellaini: jogosan cserélte le õt van Gaal, mert nem sokat tett a meccshez. Kissé jobb szél felé tolt posztja eléggé idegennek tûnt. 4

Di Maria: rajta látszott az akarás, viszont nagyon messze van a csúcsformájától. Elég idegenül mozgott õ is a pályán, próbálkozásai pedig alig jelentettek veszélyt. 5

Januzaj: végre bekerült a kezdõcsapatba, és hozta azt a körülményes, lassú játékát, ami jellemzi õt idén. Neki sem fekszik az, amit van Gaal kérne tõle, nagyon lassú lett fejben. Próbálkozott, de olyan lövéseket eresztett el, amik még negyedosztályban is (kínos) mosolygást váltanak ki a nézõbõl. Amit az elsõ félidõ utolsó másodperceiben mûvelt, azért pedig igazán járna egy fejmosás. 4

Wilson: 1-2 jó megoldást leszámítva semmi maradandót nem nyújtott. Egyelõre nem biztos, hogy jó húzás volt Welbecket eladni azért, hogy James lehetõségekhez jusson. Talán még nem ártana neki egy kölcsönadás, hogy aztán 1-2 év múlva berobbanjon, mint idén Harry Kane. 3

Falcao: ezúttal is rendkívül jól mozgott a védõk között, már amikor a United egyik játékosa bevállalt valami váratlant, amivel helyzet alakulhatott ki. Viszont a meccs nagy részében csak szélmalomharcot vívott a felívelt labdákkal. Vajon miért ívelgetünk egy 177 centis csatárra? 4

Van Persie (Wilson helyett a 66. percben): beállásával kicsit megélénkült a játék és helyzetig is eljutott, de a társak õt sem nagyon segítették. 5

Herrera (Fellaini helyett a 66. percben): van egy játékos, aki ha felmegy a pályára, térdig elkoptatja a lábait, mégsem kezdõ. Játéka fény volt a sötétségben, de a labdarúgásban nem lehet egyedül megnyerni egy meccset. 6

Shaw (Blind helyett a 85. percben): legalább mozgott egy kicsit és remélhetõleg hamarosan kezdõben lesz.

A Manchester United legjobbja: Marcos Rojo