Everton 0-3 Manchester United

A csapat méltó elégtételt vett a Goodison Parkban a tavaly elszenvedett 3-0 után a mostani 0-3-s gyõzelemmel.

A válogatott mérkõzések után a csapat elsõként az Everton otthonában lépett pályára, ahol a tavalyi 3-0-s vereségért próbáltak revansot venni.

Az elõzetes kezdõcsapatokat nézve pár szembeötlõ változtatást eszközölt Van Gaal, a már lassan megszokott tizenegyhez képest. A hollandok kimaradtak (Blind és Memphis személyében), míg a hosszabb sérülésébõl felépülõ Jones került a védelem közepére, és Ander Herrera-ra ismét kezdõként számított a holland szakember.

3. percben egy 16-oshoz közeli szabadrúgást kapott a csapat. Mata kapura csavarását könnyen fejelték ki az Everton védõi.

6. percben egy látszólag röviden hátra passzolt labdát De Gea maximális higgadtsággal távolított el.

7. percben ismét dolga akadt a spanyol hálóõrnek, Lukaku kiugratásánál megint a helyén volt a hispán.

Az elsõ 10 percbõl eddig az látszik, hogy a United hosszú labdatartással próbálkozott, és jól megbecsülte a labdát, az Everton pedig ellentámadásokkal orvosolt.

13. perc, egy Everton szabadrúgás bõ 20 méterrõl, a megpattanó lövés pedig méterekkel kerülte el a kaput.

17. percben Herrera a balszélrõl befelé lopta a távolságot, és a kapura lövésének köszönhetõen megvan a mérkõzés elsõ veszélyes helyzete, és az elsõ vendég szöglet.

18. percben Mata szögletét követõen, egy érdekes variáció folytán Schneiderlin elé került a labda és higgadtan a hosszú sarokba lõtte a játékszert. A francia középpályás ezzel megszerezte elsõ gólját tétmeccsen a Manchester United színeiben. 0-1 !!

22. perc, egy United játékossal elkövetett szabálytalanság után a bíró helyesen elõny szabályt adott, majd Rojo középre ívelt labdáját Herrera hajszál pontosan juttatta kapuba, ezzel megduplázva a vendégek góljainak számát. 0-2 !!

25. percet elhagyván megállapítható volt, hogy a United szervezettebben játszott, és megérdemelten vezetett 2-0-ra.

29. percre emberhátrányba került a csapat, de nem végleg, mivel Jones vérzését kellett elállítani a partvonalon kívül.

36. perc, egy hosszabb kihagyás után került a hazai csapat a United kapuja elé, de végül nem lett belõle veszélyesebb helyzet.

A félidõ utolsó 10 percében a hátrányban focizó Everton nagyobb energiát vetett be, hogy még a félidõ elõtt szépíthessen.

42. percben Rooney tört a kapu felé, majd középre passzolt, ahol Martial várta a labdát, és a lövésébe egy védõ ért bele. Kérdéses maradt, hogy esetleg kézzel tette-e?

44. perc szöglethez jutott a hazai csapat, majd Barkley lövését De Gea magabiztosan tornázta ki.

Az elsõ félidõ lefújásáig már nem történt említésre méltó esemény.

A második félidõben egy váratlan csere a Unitednél, Lingard állt be Juan Mata helyett. A másik oldalon is jött egy változtatás, Naismith helyett Aruna Koné a pályán.

47. perc, egy hazai szabadrúgás, majd Lukaku az érkezõ labdát a hosszú sarok mellé gurította, jöhetett a kirúgás.

49. percben Rojo a 16-osnál eladott labdájából Koné egy ígéretes helyzetet puskázott el.

51. percben Rojo egy lerántás miatt kapott sárga lapot, egy perccel azután hogy Schweinsteiger is besárgult.

55. percben a 16-oson belüli kavarodás után Lukaku nagy helyzetét De Gea lábbal védte. Világklasszis védés.

Az utóbbi pár percben rohamozott a liverpooli kék csapat, de a United jól állta a sarat.

60. perc egy újabb kék támadás után a spanyol védett nagyot.

62. percben egy tökéletes kiugratás után Rooney egy az egyben vihette a labdát kapura, és szépen elküldte a játékszert a portás mellett. Ezzel 0-3!! Rooney közel egy év után szerzett gólt idegenben. Gólját viszont szimpatikusan nem ünnepelte túlságosan, mivel Everton nevelés.

68 perc, a hazaiak próbálkoztak, de De Gea, Smalling, és Rojo minden helyzetet megoldott.

Ugyanebben a percben Martial a saját térfelérõl indította Rooney-t, aki megint mehetett a kapu felé, szinte egyedül, de most sajnos nem tudta gólra váltani ezt a lehetõségét.

73. percben cserélt a hazai csapat, Lennon helyett Deulofeu állt be.

74. percben a United is változtatott Schweinsteiger helyett Carrick lépett pályára.

78. perc, Rooney elõre vágott labdáját Lingard futotta be a szélen, akinek sikerült is beadnia, de a középen érkezõ Herrera elõl tisztáztak.

80. perc, ismét egy szabadrúgást kapott az Everton, melyet Barkley végzett el kimondottan veszélyesen, de csak a háló tetejét sikerült eltalálnia.

81. percben Van Gaal kihasználta utolsó cseréjét, amikor is Herrera helyére Fellaini állt be volt csapata ellen.

Az utolsó 10 percben fõként a középpályán folyt a labdázás. Az Everton a 3. bekapott gól után érezhetõen lélekben is feladta a mérkõzést.

Ezzel teljesen megérdemelten gyûjtötte be a United mind a 3 pontot a Goodison Parkban. Melynek köszönhetõen, ha csak ideig-óráig is, de ismét a tabella második helyére lép fel.

Premier League, 9. forduló

Goodison Park

Játékvezetõ: Jonathan Moss

Everton: Howard, Coleman, Stones, Jagielka, Galloway, Barry, McCarthy, Naismith (helyére Kone 46’), Barkley, Lennon (helyére Deulofeu 73’), Lukaku.

Cserék: Joel, Kone, Mirallas, Deulofeu, Osman, Mori, Browning.

United: De Gea, Darmian, Smalling, Jones, Rojo, Schweinsteiger (helyére Carrick 74’), Schneiderlin, Mata (helyére Lingard 46’), Herrera (helyére Fellaini 81’), Rooney, Martial.

Cserék: Johnstone, Blind, Carrick, Lingard, Pereira, Fellaini, Memphis.

Gólszerzõk: Schneiderlin (18’), Herrera (22’), Rooney (62’)

Sárga lap: Coleman, Lukaku illetve Schweinsteiger, Rojo