Best halálának 10 éves évfordulójára emlékeznek
Szerdán lesz éppen 10 éve, hogy elhunyt George Best, a PSV Eindhoven elleni meccsre kilátogató szurkolókat pedig egy olyan klublegendára való emlékezésre hívják, akinek hagyatéka örökké élni fog.
A Stretford End Flags szurkolói csoport egy 'George... Simply the Best' emlékzászlót készített erre az alkalomra, amelyet az Old Trafford J-szektoránál helyeznek majd ki, felváltva azt a zászlót, amelyet még Best 2005. novemberi halálát követõ elsõ hazai mérkõzésre készítettek.
Az a West Bromwich Albion elleni mérkõzés 3-1-es gyõzelemmel végzõdött, de sokkal inkább emlékezetes marad, amiatt az egyedi hangulat miatt, amelyet az Old Trafford közönsége teremtett egykori hõsükre emlékezve.
Hasonló atmoszféra várható a szerda esti, PSV Eindhoven elleni Bajnokok Ligája csoportmérkõzésen is, George húga, Barbara McNarry pedig maximálisan a megemlékezés mellett áll.
"Még Észak-Írország legsötétebb, zavaros napjaiban is képes volt George egy kis fényt csempészni az emberek otthonába" - magyarázza.
"Hihetetlen érzés tudni azt, hogy ez a fény soha nem aludt ki, vagy tompult el. A szurkolók nem csak otthon, de Manchesterben és a világ számos részén is folytatják az emlékének tiszteletét, és ugyanúgy támogatják halálát követõen, mint azt megelõzõen. George egy hétköznapi ember volt, nem hétköznapi tehetséggel megáldva."
Andrew Kilduff, a Stertford End Flags szurkolói csoport szóvivõje így nyilatkozott:
"George talán a klub történetének legikonikusabb játékosa. Szavazást tartottunk a Twitteren a zászló szövegezését illetõen, és 55% a 'George... Simply the Best' verzióra szavazott a 'There is a light that never goes out' variációval szemben."
"Az emberek még a mai napig beszélnek arról a 2005-ös, West Brom elleni meccsrõl, és hogy milyen különleges volt a hangulat. Remélhetõleg szerdán este is tudunk majd valami hasonlót elõidézni."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!