Játékosértékelés: Northampton 1-3 United

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége a ma esti mérkõzésen nyújtott teljesítményeket...

Sergio Romero: végre õ is szerephez jutott az idei szezonban és bár nem sok dolga akadt, olykor mozoghatott kicsit, nehogy megmacskásodjanak az izmai. Azért Gorre lövésénél kellettek az ujjai, hogy a lécen csattanjon a játékszer. Azért jó, hogy egy ilyen kapusunk van De Gea mögött. 6

Timothy Fosu-Mensah: két "majdnem gólban" is benne volt. Elõször felsõlécre bólintott egy labdát, majd állt és nézte - elõtte pedig borzalmasan helyezkedett - ahogy Gorre elmegy mellette majd az õ lövése találja el a lécet. 5

Chris Smalling: az elején szinte csak támaszkodva tudta lefejelni ellenfeleit, amiért szabadrúgásokat kaptak a hazaiak, de utána végre módszert váltott és szinte tökéletesen védekezett - már amikor kellett, mert nem ez volt az a mérkõzés, ahol dörzsölte a háló a hátát. 6

Daley Blind: kiegyensúlyozottságot nem nagyon lehetett találni a ma esti teljesítményében. Egyszer nagyszerûen tette a dolgát, máskor meg jött a "Daily Blind", mint szinte minden meccsen. Összehozott egy büntetõt, és olykor nagyon buta szabálytalanságokat követett el. 5

Marcos Rojo: röviden és tömören mondva, nem csoda, hogy Luke Shaw az elsõ választás bal bekk posztra. 3

Michael Carrick: végre, végre és végre. Jó az "öreg" a háznál. Nagyon sokat mozgott, hosszú labdáinak többsége megtalálta a társakat, kiválóan olvasta a játékot. Lehetne tõle tanulnia a többieknek. Na és persze micsoda gólt vágott!! 7

Morgan Schneiderlin: nagyon sok labdaszerzés fûzõdött a nevéhez, szintén sok mozgással játszott és sûrûn volt játékban. Kicsit bátrabb játékot játszhatna, amikor Carrick van mellette. 6

Ander Herrera: Carrickkel és Morgannel nagyon jól megértették egymást, és megmutatta, egy csatár mögött játszó játékosnak mennyit is kellene játékban lenni. Elképesztõen nagy területet játszott be, rengeteg passzal, mozgással és nem mellékesen AKARÁSSAL. Szép és okos gólt szerzett, megérdemelte. 8

Ashley Young: szélsõként nagyon sokat futott, aktívan teljesített, majd miután visszakerült egy sorral hátrébb, már nem sok vizet zavart. Az akarással nála sem volt baj, de beadásai közül nem sok talált embert. 5

Memphis Depay: ilyen produkcióval nem lesz könnyû bekerülni újra a kezdõbe. 1-2 jó megoldása után több borzasztó következett. Rojóval nem sokra ment a bal oldalon, nagyon megrekedt. 4

Wayne Rooney: tovább folytatódik a rémálom. Az elõzõ meccs után egy szurkoló készített Rooney-ról egy összeállítást, melyben a hibáit mutatta be. Most is lehetne készíteni ezekbõl egy hosszabbat, mert volt bõven; labdakezelésben, passzban, helyezkedésben, szinte mindenben. Három gólt lõtt a csapat egy harmadosztályú ellenfél ellen és a csatárunk nem talált be. De még csak meg sem volt igazán játszható, max amikor visszalépett. Ideje lenne leültetni a padra, mert az látszik, hogy a folyamatos játék nem hozza meg azt az akarást és formát, ami kellene. Újabb gyenge teljesítmény a csapatkapitánytól. 3

Marcus Rashford (Fosu-Mensah helyett az 55. percben): jött, látott és gólt lõtt. Lendületet hozott a csapatba, de olykor nagyon képes túlvállalni magát. 6

Zlatan Ibrahimovic (Depay helyett az 55. percben): volt 1-2 igen említésre méltó átadása, ám ezekbõl végül nem lett semmi. Talán még õ is meglepõdött az ellenfél fizikális játékától, mert nem egyszer lepattant a hazai játékosokról. 5

Marouane Fellaini (Schneiderlin helyett a 73. percben): nem sok idõ jutott neki, de azért sikerült pár labdát begyûjtenie. Sõt, egy esetben gólt is szerezhetett volna, ha jobb megoldást választott volna Ibra átadása után.