Mourinho: Amilyen Unitedet szeretnék a pályán látni
José Mourinho úgy hiszi, a Manchester United jobban játszik a legtöbb csapatnál, amit eddigi ragyogó karrierje során irányított.
Érdekes állítás egy olyan embertõl, aki eddigi, rendkívül sikeres karrierje során 22 nagyobb címet nyert olyan csapatokkal, mint a Porto, Chelsea, Inter vagy a Real Madrid, mielõtt az elmúlt nyáron az Old Traffordra érkezett volna.
De Mourinho felfedte, hogy jelenleg próbál egyensúlyt találni az õt híressé tévõ eredményes, rendkívül fegyelmezett stílus és a Unitedre korábban jellemzõ támadó, szórakoztató stílus között, amelyet sok szurkoló elvár és ami talán a jelenlegi játékosállományhoz is a legjobban illik.
A mester kitart amellett, hogy a Vörös Ördögök már a jelenlegi, hét meccses gyõzelmi szériát megelõzõ hetekben is kezdtek jó formát mutatni, pénteken pedig egy újságíró rákérdezett arra, hogy ez már egy vérbeli José Mourinho csapat-e.
"Néhány szempontból igen" - válaszolta. "De azt el kell mondjam, hogy nem sok annyira jól játszó csapatom volt, mint a United - pedig korábban sok gyõztes csapatot is irányítottam."
"Az általam edzett csapatok általában pragmatikusan, célratörõen játszanak és azokat a mérkõzéseket is megnyerik, amelyeket rendkívül nehéz dominálni, szóval próbáljunk meg igazságot tenni,"
"A valóság, amely számomra is nagyon fontos, valahol aközött lehet, ahogyan mi szeretnénk, hogy játsszon a csapat, és ahogyan a szurkolók szeretnék azt."
"Mindig úgy tapasztaltam, hogy a Stoke, Burnley vagy a West Ham ellen az emberek az utolsó sípszóig maradnak, nem távoznak csalódottan és jól érzik magukat. A következõ találkozón, amikor a csapat pályára lép, az emberek újra kijönnek buzdítani a játékosokat - mindig is úgy éreztem, hogy ez a helyes irány."
"Szerintem a mutatott játék remekül illeszkedik a játékosaink adottságaihoz; nincsenek ellentmondások a játékstílusunk és a játékosok egyéni képességei között."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!