Játékosértékelés: United 1-0 FC Rostov

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztõsége...

Sergio Romero: nem sok csapat van, amely fel tudná venni a versenyt kapus poszton a Uniteddel. De Gea mellett Sergio is egy remek hálóõr, amit meg is mutatott az argentin. Nem véletlen az sem, hogy arányaiban igen sok, kapott gól nélküli meccse van. Ezt ma (is) bõven köszönheti önmagának. 2-3 igen komoly hárítása is volt, a 96. percben megmentette a csapatot attól, hogy még 30 percet kelljen játszani. 8

Antonio Valencia: mint akit felhúztak meccs elõtt...talán még most is ott rohangál a pályán fel-alá. Hatalmasat melózott, fõleg támadások terén, hisz védekeznie jóval kevesebbet kellett. 8

Eric Bailly: magabiztos játék. Bár mint az összes védõnknek, neki sem kellett megszakadnia védõmunka terén, de azt a keveset kiválóan lehozta. 7

Chris Smalling: olyan volt számára ez a meccs, amin pihenhetett kicsit. Nem sok feladata volt, ám ami pozitívum, hat hosszú labdájából 4 pontos volt. Ki hitte volna, hogy Chris ilyenre is képes. 6

Marcos Rojo: az elsõ félidõben nem egyszer hihetetlen magabiztossággal hozta ki a játékszert, amit a második félidõben is folytatott. Úgy tûnik, nagyon fekszik neki ez a felállás. A meccs elején nem járt messze a góltól sem. 7

Daley Blind: sokszor robogott el a bal szélen, rengeteg beadása is volt, ám ezek nem sûrûn találták meg a társakat. Sajnos megsérült, ami miatt a hétvégi játéka kérdéses. 6

Ander Herrera: ha a baszk játékos az egyik spanyol gigásznál játszana, a sajtó el lenne ájulva attól, hogy 120 átadása volt, ráadásul 90% feletti hatékonysággal. Emellett a középpályán komolyan szûrte a rosztovi próbálkozásokat. Csendben nagyon nagyot játszott. 8

Paul Pogba: egy félidõt pihenhetett, hiszen a szünet után hamar megsérült. Remélhetõleg nem súlyos. Rá is fér a pihenõ, mert ez a meccs sem volt élete mérkõzése. Volt zseniális megoldása nem egy, nem kettõ, de sajnos ezek után mindig jöttek a gyenge passzok, pocsék megoldások. 6

Juan Mata: rápihent a találkozóra, aminek meg is lett az eredménye. Nagy területet játszott be, két elképesztõ passzal hozta helyzetbe társait, rendre nyakig benne volt a támadásokban, remekül teljesített, amit góllal koronázott meg. 8

Henrikh Mkhitaryan: látszik, hogy nagyszerû agya van ehhez a játékhoz, gyorsan játszott, bár talán pont emiatt faragták is rendesen. 7

Zlatan Ibrahimovic: igen aktívan játszott, de ezúttal nem volt szerencséje. Õ maga szerezhetett volna 2-3 gólt is, kétszer a kapufa mentette meg az oroszokat attól, hogy a svéd betaláljon, majd a gól elõtti sarkazása gólpasszt ért - bár minden bizonnyal gólnak szánta. 7

Marouane Fellaini (Pogba helyett a 47. percben): tapadt hozzá a játékszer, olyan megoldásai voltak, amiken csak csodálkozni lehetett. Önbizalommal telve játszott, cselezett, szerelt, párharcokat nyert sorra. Igen kiváló produkció volt tõle. 7

Phil Jones (Blind helyett a 63. percben): a bal szélre került a holland helyett, ám egy kissé idegenül mozgott ott.  6