Játékosértékelés: Anderlecht 1-1 Manchester United

Lássuk az Anderlecht elleni mérkõzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Sergio Romero: nem sok dolga volt a találkozón, ám annak elején volt néhány apróbb bizonytalansága. Ez már szinte megszokott nála, de legtöbbször hamar túlteszi magát. A gólról nem tehetett, kiszolgáltatott helyzetben volt. 6

Antonio Valencia: mint a szezon során szinte végig, ezen a találkozón is remekül teljesített támadásban és védekezésben is. Beadásai szinte kivétel nélkül társat találtak, ismét okos játékkal rukkolt elõ. A meccs korai szakaszában Acheampong néha okozott neki gondot, de végére õ nyerte meg kettejük csatáját. 7

Eric Bailly: kevés dolga akadt addig, míg Hanni be nem állt. Bár utána sem kellett megszakadnia, de az utolsó 20-25 percben sokkal több összpontosításra volt szükség tõle. Néhány esetben sikerült is ellõni mellõle a labdát, de többször leblokkolta ellenfeleit. 6

Marcos Rojo: akárcsak Bailly, õ sem izzadt meg a találkozó nagy részében, leginkább a beadások kifejelését kellett megoldania, annál nagyobb feladatokat ritkán kapott. 6

Matteo Darmian: a sokat kritizált olasz bekk zseniálisan focizott a találkozón. Csúszott, mászott, küzdött, próbálta segíteni a támadásokat - ami jól sikerült neki. Nem sok szurkolónak lenne baja vele, ha mindig így teljesítene. A gólról nem tehetett, saját emberérõl levállva próbálta menteni a helyzetet. 8

Michael Carrick: rendkívül magabiztos teljesítmény a középpályán. Pogbával párban nagyon komoly falat húztak fel ketten a manchesteri védelem elé. Szinte hibátlan passzjátékát szinte már említeni sem kell, bár megérdemelné, mert bõven 100 feletti átadást teljesített. 8

Paul Pogba: Carricknél már méltattuk õt is, igazán magas szinten teljesített a francia. Mindig játékban volt, hatalmas területet játszott be, a védekezése is kiváló volt, támadásokból is bõven kivette a részét. Kicsit még Tielemans-t is oktatta a meccsen. 8

Henrikh Mkhitaryan: kicsit felemás a teljesítményének megítélése. Bár gólt szerzett és több alkalommal is kiváló meglátásokkal hozta helyzetbe társait, vagy épített támadásokat, azért nem lehet nem elnézni neki azokat a rossz átadásokat, olykor körülményes játékot, amikkel a manchesteri elõrejátékot akasztotta meg. Szinte mindegyik mérkõzése ilyen, de összességében hatékony játékos volt most is. Csak még hatékonyabb lehetett volna. Mintha olykor az összpontosítással lenne baja. Viszont dicséretes, hogy támadó középpályásként a védekezéshez is igen sokat hozzátett.

Jesse Lingard: kis szerencsével gólt szerezhetett volna a találkozón. Élénk játékkal segítette csapatát, de a második félidõre mintha elfáradt volna. 6

Marcus Rashford: fõleg a találkozó elsõ félidejében tûnt ki a tömegbõl, akkor nagyon sok veszélyt jelentett a játéka a belgákra. Remek 45 perce volt, ám fordulás után az õ játéka is visszaesett kissé. 7

Zlatan Ibrahimovic: nagyon sok labdát megtartott és osztott le a társaknak, küzdõs meccse volt. Gólt ezúttal nem sikerült szereznie, de mezõnyben kifejezetten jól teljesített. 7

Cserék:

Anthony Martial (Lingard helyett a 62. percben): nem sok lehetõsége adódott a csillogásra, a United a második félidõben nem játszott olyan támadó focit, mint az elsõben, így a francia sem tudott kibontakozni. 5

Marouane Fellaini (Rashford helyett a 74. percben): egyértelmûen az õ embere volt Dendoncker a gól elõtt. Nagyot hibázott, amikor nem követte végig ellenfelét. Nem mondható, hogy plusz biztosítást jelentett a középpályán az eredmény megtartása érdekében. Kimondottan rossz csere volt, az utóbbi hetek leggyengébb teljesítményével. -

Timothy Fosu-Mensah (Mkhitaryan helyett a 90. percben): 1-2 perc jutott neki. Talán néha kicsit több lehetõséget is kaphatna... -