Mourinho: Többet érdemeltünk volna
Jose Mourinho két sorozatot is elveszített ma, hisz lezárult a Manchester United 25 meccses veretlenségi sorozata, valamint pályafutása során elõször kapott ki az Arsenaltól.
A menedzser filozofikus hangulatban nyilatkozott a rangadó után a SkySports-nak és az MUTV-nek:
ELÉGEDETT A TELJESÍTMÉNNYEL
"Csalódott vagyok az eredmény miatt, de a teljesítmény okán nem. Nagyon-nagyon tetszett az, amit a játékosoktól láttam egyenként és együttesen is. Veszítettünk, mert nem lõttünk gólt, pedig komoly lehetõségeink voltak. Szerencsés gólt lõttek, mi pedig nem találtunk be elõtte. Csak ennyi az egész. Többet nem kérhetek olyan játékosoktól, akik nem játszottak egyetlen percet sem az elmúlt hét hét során. Nem érdemeltünk vereséget. Hihetetlen módon pattant meg a labda [az elsõ gólnál]. Egy távoli lövésrõl volt szó, nem közelirõl és a labda nagyon furcsa röppályát írt le, de ilyen a foci. Az Arsenal nem volt jobb nálunk. De gólt lõttek, nyertek. Gratulálok nekik!"
LENYÛGÖZÕ VISSZATÉRÕK
"Úgy gondolom, Jones, Smalling és Mata csodálatosan játszottak. Nagyszerû erõfeszítéseket tettek, kiváló hozzáállással dolgoztak hét hetes kihagyás után. A srác [Axel Tuanzebe] ugyanez a kategória. Zseniálisan játszott és úgy vélem, Alexis megjegyezte a nevét, mert a gyerkõc nagyon jól szerepelt. Mellettük voltak még mások, akik sokat hozzátettek a mérkõzéshez, mint Darmian, Mkhitaryan és Herrera, aki csütörtökön is pályán volt. Rooney csodás volt, Carrick adta meg a tapasztalatot, Martial pedig elképesztõen nagy erõfeszítéseket tett, minõségi játékot nyújtott. Mindenki más próbált mindent megtenni. Nehéz volt kezelni a meccset, mert azt akartam, hogy akik csütörtökön valószínûleg pályán lesznek, õket most mások helyettesítsék. Nehéz volt, de a csapat jó, szervezett volt, próbálta megnyerni a meccset, jól védekezett."
FÉLELMEK A MECCS ALATT
"Tartottam attól, hogy lesznek olyanok, akik nem tudnak végig a pályán lenni. Féltem a változtatásaimtól - olyanok miatt, mint Herrera és Mkhitaryan, akik 90 percet játszottak Vigóban és attól is tartottam, hogy le kell cserélnem Matát, Jones-t és Smallingot. De õk fantasztikusak voltak. Ez egy plusz dolog volt számukra, 90 percet játszottak, ami remek, mert még van három bajnoki meccsünk, egy elõdöntõnk és remélhetõleg egy döntõ is. Mindenkire szükségünk van és ez a 90 perc jól jön nekik és a csapatnak is. Jelenleg nagyon szûk a keretünk, így jó, hogy ezek a srácok ilyen fantasztikusan reagáltak."
A BAJNOKOK LIGÁJA AZ EURÓPA-LIGÁVAL TÉRHET VISSZA
"Szerintem a Swansea elleni eredmény és a mai vereség után pragmatikusnak kell lennünk és látni, nehezen érhetõ el a top 4. De van egy olyan sorozatunk, amelyik a második számú Európában, már majdnem ott vagyunk, úgyhogy a játékosok akarják, én is akarom és úgy vélem, egy ilyen klubnál jobban preferálják azt, ha trófea megnyerésével jutunk be a Bajnokok Ligájába, mint egy negyedik hellyel. Hiszen mi a különbség a negyedik és az ötödik hely között? Csak a Bajnokok Ligája, úgyhogy mindennel az EL-re kell figyelni. Nagy meccsünk lesz csütörtökön és legalább több játékost pihentetni tudtam, és olyan feltételeket adtam neki, amelyekkel a legjobb formában lehetnek csütörtökre. Mondhatod azt, hogy nem a legjobb csapattal léptünk pályára, vagy nem az elsõ választások szerepeltek a posztokon. De nem mondhatod azt, hogy nem próbáltunk nyerni és ezt fogjuk tenni a maradék három bajnokinkon is. De persze minden csütörtökre van beállítva most."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!