Játékosértékelés: Manchester United 4-1 Newcastle

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok mai teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

David De Gea: a találkozó elején volt 1-2, rá nem jellemző bizonytalanság, de utána minden a helyére rázódott és jöttek a védések, még ha ma nem kiemelkedően nagy számban. Kár a kapott gólért, ott semmit nem tehetett, viszont a szünet előtt nagyon fontos pillanatban védett hatalmasat. 7

Antonio Valencia: 300. angol bajnokiját jó teljesítménnyel ünnepelhette meg, bár olykor kicsit körülményesnek tűnt támadások során. Volt pár jó centerezése, kis szerencsével neki is lehetett volna gólpassza. 7

Victor Lindelöf: a bekapott gól után biztos sokan előveszik megint, mondván ha nem csúszik el, elkerülhető lett volna Gayle gólja. Nem olyan biztos ez, hiszen négy ellenfélre volt ő egyedüli védő. Meccs elején ő is megilletődöttnek tűnt - akárcsak De Gea - de utána remek teljesítményt nyújtott. Egy meglepő előretörése után nagyon jól ívelt Lukaku fejére, ám végül ő sem jegyezhetett gólpasszt. 62 átadásából csak 2 nem talált embert, nem rossz arány. 7

Chris Smalling: jó mérkőzés van mögötte, amit ráadásul góllal koronázott meg. Olykor igen agresszíven szerelte ellenfelét, akart egész meccsen. 8

Ashley Young: nagyon veszélyes beadásokat küldött kapu elé szinte az egész találkozón. Több gólpassz is lehetett volna a neve mellett, ha a társak pontosabbak. Védekezésben is nagyon nagyot játszott, legtöbb szerelés és legtöbb labdaszerzés is az ő nevéhez fűződik. Nagyon nagyot küzdhetett edzéseken azért, hogy visszaverekedje magát. Siekrült neki és kiválóan játszott ezen a mérkőzésen. Szinte hibátlan teljesítményt nyújtott. 8

Nemanja Matic: olyan szilárd, mint egy szikla, miközben álomba illő labdákat képes osztani. Volt ilyenből ezen a meccsen is szerencsére. Az első játékrész elején kicsit lassan reagált a játékra, de utána belelendült. 7

Paul Pogba: végre visszatért, ez meg is látszott az eredményen és a játékon is. Bár még rozsdás volt kissé, így is sikerült egy remek gólpasszt kiosztania, majd Rashford gólhoz segítette őt. Így kell visszatérni, bár védekezésben voltak hiányosságai, elég csak a kapott gól előtti pillanatokra gondolni. 8

Juan Mata: elképesztő mennyiséget futott a meccsen, a támadó harmad minden négyzetcentiméterét bejátszotta. Szuper kiugratásokat osztott, nagyon jó meglátásai voltak. Lukaku gólja előtt csodás kényszerítőt játszott a belgával. 8

Marcus Rashford: amíg az ellenfél vezetett, nagyon frusztráltnak tűnt és rendre rossz megoldásokat választott. Aztán, főleg a második játékrészben beindult - felkerült Lukaku mellé - és nagyon okosan fejelt Pogba elé a csapat harmadik találata előtt. 7

Anthony Martial: ma végre kezdő volt, Younggal nagyon agilis volt a bal szélen. Jól megértik egymást az angollal. Betalált a Newcastle hálójába, úgy néz ki, maga mögött hagyta tavalyi gondjait. Élvezte a mérkőzést, a szurkolók pedig élvezték a játékát. 8

Romelu Lukaku: nagyon sokat melózott végig, jól tartotta meg a labdákat és osztotta le a társaknak. Gólja előtt nagyon jól ismerte fel a lehetőséget a betörésre. Látszott rajta, hogy megkönnyebbült a gól után. Na meg a gólon is látszott, mert a háló majdnem szétszakadt, úgy bevágta. 8

Marouane Fellaini (Pogba helyett a 70. percben): felépült Mourinho csodafegyvere és közel is járt az újabb bajnoki góljához. -

Zlatan Ibrahimovic (Martial helyett a 77. percben): - kétszáz napnál is többet kellett várni rá, de végre eljött a nap. Élvezte, hogy megint játszhat. Kell még neki idő, hogy bemelegedjen, de sűrű a program, karácsonyra bele fog lendülni. -

Ander Herrera (Mata helyett a 83. percben): Pogba visszatérésével Ander visszatért a padra. Mourinho beküldte őt, de valószínű, hogy nem jut majd annyi játékidő neki, mint az elmúlt két hónapban. -