Játékosértékelés: Chelsea 0-2 Manchester United

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége a játékosok tegnap esti teljesítményét...

Sergio Romero: nem kapott gólt, mondhatni, ez mindent elárul a Chelsea elleni játékáról. Ám nem lenne jogos, ha csak ennyit írnánk. Ugyanis van egy olyan kapusunk, aki hetekig nem is védhet, mert a világ legjobb kapusa áll előtte a rangsorban. Aztán amikor lehetőséget kap, él vele. Nem csak most, szinte mindig. Nyugodt volt végig, ráadásul volt 1-2 komolyabb védése is, köztük olyan, amikor 3-4 másodperc alatt kettő esetben is nagyot kellett hárítania. Egy rendkívül remek kapus, aki közel azt a szintet hozta, amit De Gea szokott, csupán lábbal volt kicsit pontatlanabb, mint a spanyol. 8

Ashley Young: nem az ő hibája, hogy jóval kevesebbet nyújtott támadásban, mint védekezésben. Ez a taktikából adódik elsősorban. Bár tény, támadásnál nem sok hasznos megmozdulása volt, viszont védekezésben nagyon agresszívan, éretten tette a dolgát. 7

Chris Smalling: meglepően magabiztosnak tűnt az este folyamán. Bár általában a Chelsea ellen ilyen teljesítményt volt képes letenni a gyepre. Jól állt a lábán, nem sűrűn tudták átjátszani. Pontrúgásokat nagyon jól levédekezte. 8

Victor Lindelöf: ezúttal halványabb volt, mint védőtársa, de így is egy igen jó szintet nyújtott. Hihetetlen sokat fejlődött az utóbbi hetek, hónapok alatt és még mindig nagyon fiatal. Ha ez a minimum, amit hozni fog, hosszú időre meg van oldva a védelem közepének egyik posztja. 7

Luke Shaw: ő sem tudott annyit támadni, mint megszoktuk tőle. Viszont védekezésben nagyon sokat tett az asztalra, bár olykor kicsit eltolódott és üresen maradt mögötte egy komolyabb terület. Viszont volt 1-2 nagyon nagy szerelése. 8

Nemanja Matic: kicsit zavartan kezdte a mérkőzést és hamar be is sárgult, ám az első félidő második felét tanárian lehozta. Fordulás után azonban hamar félő volt, hogy villanni fog a piros, így visszavett és már nem nagyon mert odalépni az ellenfeleknek. 6

Ander Herrera: ilyen, ha valaki szívvel játszik! Ezt a gólja is tökéletesen mutatta! 9

Paul Pogba: az első 20-25 percben alig volt játékban, ha mégis sikerült eljuttatni hozzá a labdát, nagyon pontatlanul játszott. Utána azonban valami megváltozott és megmutatta, hogy jelenleg a világ egyik legjobb középpályása. Újabb gól és gólpassz a neve mellett, egyértelműen világklasszis szintet hoz. 9

Juan Mata: kreatívan focizott, rengeteget futott, jól osztogatott. Sajnos a végére elfáradt és érett is a cseréje. 7

Romelu Lukaku: kicsit darabosan indult és úgy is ért véget a meccs számára a 72. percben, de azt semmiképp nem szabad elvenni tőle, hogy olykor nagyon jól össze tudott játszani a társakkal. Csak azt a fránya kaput nem tudja veszélyeztetni mostanában. 6

Marcus Rashford: kontráknál életveszélyes volt mindig, hihetetlen gyors srác. Csodás gólpasszt adott Pogbának és ő maga is próbálkozott, de ezúttal nem tudott gólt szerezni. 8

Alexis Sanchez (Lukaku helyett a 72. percben): ha pozitívan akarunk hozzáállni a teljesítményéhez, azt írhatjuk, hogy passzainak harmadából helyzetet alakított ki. "Kis" szépséghiba, hogy három átadása volt összesen. 6

Andreas Pereira (Mata helyett a 75. percben): talán sokan féltek, amikor látták beállni őt, de nagyon jó volt látni azt az energiát, amit a pályára vitt fel. -

Scott McTominay (Rashford helyett a 93. percben): legalább neki is gratulálhatott Hazard a meccs végén. -