Manchester United 2-1 Tottenham

A túra eddigi legnagyobb erőpróbáját is kiállta Ole Gunnar Solskjaer legénysége és megőrizve hibátlan nyári mérlegüket 2-1-re legyőzték a Tottenham Hotspurt Sanghajban.

Bátor játékkal rukkoltak elő a Vörös Ördögök az első félidőben, a 21. percben Andreas Pereira kiugratását követően pedig Anthony Martial vette be Paolo Gazzaniga kapuját egy, a rövid oldalra tartó erős lövéssel. 1-0

Sajnos egy durva jelenetről is emlékezetes marad az első 45 perc, egy összecsapás során Moussa Sissoko ugyanis beletalpalt Daniel Jamesbe, bár a játékvezető figyelmeztetése elmaradt.

A fordulást követően a Manchester United a teljes csapatát lecserélte, sérülés miatt azonban csak pár percet tölthetett pályán Eric Bailly, akinek a helyét Axel Tuanzebe foglalta el.

A második játékrészben egyértelműen feljavultak a londoniak, amelynek meg is lett az eredménye: Lucas Moura megpattanó lövése ugyanis a hálóban kötött ki, így a Tottenham kiegyenlített a 65. percben. 1-1

Döntetlen esetén az International Champions Cupban a lefújást követően azonnal büntetők következnek, Sanghajban azonban nem kellett ehhez az eszközhöz folyamodni a csapatoknak. 10 perccel a rendes játékidő lejárta előtt ugyanis egy nagyszerű összjátékot követően Angel Gomes tört be a tizenhatoson belülre, majd a  kapu hosszú oldalára lőtt labdájával szerezte meg csapata győztesgólját. 2-1

Ezzel a Manchester United negyedik felkészülési mérkőzését is győzelemmel tudta abszolválni.