Játékosértékelés: Manchester United 1-3 Crystal Palace

Lássuk, hogyan értékelte a manchesteri játékosok teljesítményét a ManUtdFanatics.hu szerkesztősége...

De Gea: egy borzalmas momentummal kezdett, amikor csúnyán eladta a labdát, ám az első félidő végén nagyot hárított, megmentve a csapatot a góltól. Büntetőt fogott, de Atkinsonnak hála mégis gólt kapott "ugyanabból" a tizenegyesből. Ha egy kapus három gólt kap, látatlanban biztosan rosszabb jegyet adna neki mindenki, de mondhatni kiszolgáltatott helyzetben volt a Palace góljainál. 4

Fosu-Mensah: Wan-Bissaka sem egy fergeteg támadásban, de talán még mindig jobb megoldás, mint Tim. Védekezésben biztosan. Sokszor dadogott a labda a srácnál, körülményesen játszott, helyezkedéseivel is voltak bajok. 2

Lindelöf: volt egy nagy mentése. És kb. ennyi. Mondjuk a tizenegyest nem varrnánk a nyakába, sok szakértő szerint sem volt az, de egész meccsen úgy játszott, mint akiben semmi önbizalom sincs. Rossz helyezkedések, puhány megoldások, buta megoldások... 40 méterről akarja haza fejelni a labdát De Geának? Abból is majdnem baj lett... 1

Maguire: sokszor maradt egyedül, mert Lindelöföt átjátszották. Volt dolga bőven, de egyedül még neki sem megy több támadóval szemben. 4

Shaw: az első játékrészben ő tűnt a legmagabiztosabbnak, akkor Rashforddal még viszonylag sokat is támadták a Palace védelmét. Az utolsó 30 percben azonban nagyon egyedül maradt az átszervezések után. Semmi lendületet nem tudott akkor már belevinni a játékba. 4

McTominay: egyedül kellett megállítani az ellenfél támadásait a középpályán, többé-kevésbé sikerült is. 1-2 alkalommal igen nagyot is mentett, majd kényszerből a védelem szélére került, ahol kevesebb feladat várta. 5

Pogba: teljesen súlytalan játék. Védekezésben semmi, támadásban semmi. 75%-os passzjáték egy középpályástól elfogadhatatlan. Párharcokban gyenge, technikailag nagyon sok hiba. 2

Fernandes: olyan a játéka, mint akit kiismertek már az ellenfelek és teljesen rá tudnak készülni. Nem csak ezen a meccsen, az előző szezon utolsó mérkőzései is ilyenek voltak. Akárcsak Paul, ő is teljes kudarc volt ma. Érdekes, hogy így is neki volt a legtöbb kulcspassza, de semmire nem mentünk vele. 2

James: tavaly ilyenkor úgy tűnt, aprópénzért vett a klub egy gólerős szélsőt. Eltelt egy év, ami mélyrepülésről szólt. Mostanra talán már le is zuhant, ennél tovább - remélhetőleg - nem lehet esni. Ezért a teljesítményért én visszautalnám a heti béremet a klubnak. Talán a pálya szélén melegítő játékosok többet futottak nála. 1

Rashford: ment előre, de nem volt igazi tűz benne. Rossz döntések sorozata jellemezte a játékát, technikailag is voltak hiányosságok. 3

Martial: elképesztően felőrölték a Palace védői. Semmit nem tudott csinálni csatárként. Még labdákat sem volt képes megtartani. Cserék után szélre került, ahol többet találkozott a labdával, de többször is rossz döntést hozott. 2

Greenwood (James helyett a 46. percben): az első pillanatokban úgy tűnt, vele jobb lesz a jobb oldal. Azonban nagyon gyorsan beleszürkült a mezőnybe - vagy inkább a csapatba. Ennél csak jobbat tud nyújtani. 2

Van de Beek (Pogba helyett a 67. percben): lőtt egy gólt, ami pozitív dolog. Azon kívül sok hasznosat tőle sem lehetett látni. Túlságosan leszűkítette a játékunkat, képtelen volt oldalváltásokra. Sokat ebből a produkcióból nem lehet következtetni. -

Ighalo (Fosu-Mensah helyett a 81. percben): az lett volna a dolga, hogy megtartsa a labdákat, lekészítse azokat, vagy kapura forduljon. Ebből semmit sem tudott megvalósítani. Vagy rálépett a labdára, vagy elesett befordulás közben, vagy csak egyszerűen elpattant tőle a labda. -

A mérkőzés legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Bailly, Fred, Henderson és Wan-Bissaka (akik a padon ültek végig)

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztőségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kulturált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!