Játékosértékelés: Leicester City 2-2 Manchester United

Lássuk a Leicester City elleni idegenbeli bajnokit a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

David de Gea: Megint a szezonban már többször megmutatott bizonytalanabb oldalát villantotta fel ezen a meccsen. Egy lábbal való bizonytalankodása után (amelyhez nyilván kellett a védője rossz döntése is) majdnem gólt ajándékozott a hazaiaknak, de aztán Barnes góljánál is háríthatott volna jobb lábmunkával. 6

Victor Lindelöf: Vészmegoldásként kapott lehetőséget jobboldali védőként Wan-Bissaka sérülése után. Nem igazán ízlett neki a feladat, ahogyan szokás szerint a nagy fokú presszing se. Volt néhány jó mentése, labdaszerzése, de legalább ugyanennyi buta megoldása és hibája is. Sérülés miatt idő előtt le kellett cserélni. Nem bánnánk, ha többet nem kerülne ezen a poszton bevetésre. 5

Eric Bailly: Visszatért a kezdőbe a bajnokságban is, bár ez valószínűleg inkább Wan-Bissaka sérülésének és Lindelöf átvezénylésének volt köszönhető, hiába játszott jól az Everton ellen. Ezúttal nem tudta megismételni azt a formáját, bár annyira szörnyen nem játszott, mint legutóbbi bajnokiján. Viszont egy buta kezezéséből (amelyben ő vétlen volt) nagyon veszélyes szabadrúgása volt a Leicesternek, majd pedig őrizetlenül hagyta Vardy-t a második egyenlítőgólnál is. De az elsőnél is elmaradt részéről egy blokk. 5

Harry Maguire: Az ő bizonytalansága és hibája indította el azt a kapkodást, amelyből végül a Rókák első egyenlítőgólja született. A villámgyors Leicester támadókat viszonylag jól tartotta kordában, de Vardy-t ő se igyekezett közel tudni magához eléggé a második egyenlítésnél. 5

Luke Shaw: Miután Lindelöf ugrott be vészmegoldásként a védelem jobboldalára, így egyértelmű volt, hogy csak tőle lehet elvárni a támadások segítését. Ő ebben nem is vallott szégyent, amely köszönhető volt annak is, hogy nem igazán tették próbára őt védekezésben. Volt egy remek labdája szabadrúgásból Brunonak, de összességében is jól teljesített. 7

Scott McTominay: Mindenképpen ki kell sajnos emelnünk, hogy az ő kilépésének elmaradása tette lehetővé Barnes kiegyenlítését. Sajnos ezúttal nem tudott ugyanolyan energikus és okos játékkal előrukkolni a Leeds ellen, sokszor inkább csak szemlélője volt az eseményeknek, nem tudott annyit ütközni, mint amire szükség lett volna. 6

Fred: Nagy villanása nem volt, de ezúttal is remekelt mezőnyben. Rengeteg labdát szerzett, rengeteg támadást indított, amelyek közül a legnagyobb Rashford kiugratása volt, amelyet az angol támadó végül a kapusba lőtt. 7

Bruno Fernandes: Előbb gólpasszt adott Rashfordnak, majd ő juttatta ismét vezetéshez csapatát. Viszont az első bekapott gól az ő labdaeladásából született és kihagyott egy tűpontos, fejére varázsolt szabadrúgás utáni fejesgól lehetőséget. 8

Daniel James: Láthatóan újra elkezdett vele taktikailag számolni Solskjaer Greenwood hullámzó teljesítményét követően. A vezetőgól megszerzésében elévülhetetlen érdemei vannak, de ezen kívül még a sebességével se tudott kiemelkedni a mezőnyből. A második félidőben egyre-másra hozta a rossz döntéseket, így jogos volt, hogy korán lekapták a pályáról. 5

Marcus Rashford: Három zicceréből sajnos csak egyet tudott ma belőni. Az első percekben ajtó-ablak helyzetben hibázott közvetlen közelről fejjel, a második félidőben pedig Schmeichel eszén nem tudott túljárni egy jó kiugratást követően. 7

Anthony Martial: Néhány centiméterrel ugyan, de lesről indulva lőtt egy gólt. Ezen kívül viszont szinte minden egyes alkalommal rossz döntést hozott és nála akadt el a csapat támadásépítése. 5

Paul Pogba (James helyére az 54. percben): Beállása után eltelt 10-15 perc, mire felvette a mérkőzés ritmusát, utána viszont tevékenyen kivette a részét a csapat magasabb fokozatra kapcsolásában és fizikalitásával stabilizálta a középpályát. 6

Axel Tuanzebe (Lindelöf helyére a 66. percben): Sokkal stabilabbá vált a jobboldali védekezés, mint Lindelöffel volt. A következő hetekben több lehetőség várhat rá a teljesítménye és a társak sérülései miatt, mint korábban. 6

Edinson Cavani (Martial helyére a 75. percben): Védjegyeként tekinthető labda nélküli elmozgása előzte meg gólpasszát Bruno Fernandes vezetőgóljához. 7