Az ikrek nem rivalizálnak egymással
Rafael da Silva elmondta, boldog lesz, ha ikertestvére, Fabio kerül be a Barcelona elleni BL döntõ kezdõcsapatába.
Sir Alex Ferguson egyik legérdekesebb választási dilemmája az, kit tegyen be jobb szélsõ védõnek a szombat esti találkozóra az ikrek, valamint John O'Shea alkotta hármasból.
Miután a szezon nagy részében Rafael volt a poszt birtokosa, az utóbbi hetekben Fabio és O'Shea is többször kiszorították õt helyérõl, ám a tapasztaltabb iker elmondta, a verseny fokozása mindegyik számára elõnyös lehet.
"Úgy gondolom, a versengés mindig fontos" - mondta Rafael. "Ez tesz minket jobb labdarúgóvá. Én, a testvérem Fabio és John O'Shea ugyanazért a helyért harcolunk."
"Nagyon boldog leszek, ha Fabio lesz kiválasztva. Magam miatt szomorkodni fogok, ha nem játszhatok, de miatta boldognak érzem majd magam. Nehéz, hogy ugyanazért a helyért küzdünk, de ugyanakkor ez jó is. Segít, hogy fejlõdjünk játékosként."
"Azt hiszem, én sokkal agresszívebb vagyok nála. Õ sokkal nyugodtabb nálam, idegesebb vagyok én, mikor õ játszik. Nem tudom miért van ez így, de ez van."
Az ilyen mérkõzéseken való szereplés lehetõsége - Rafael szerint - sokat segített a döntésükben, hogy Angliába jönnek és itt építik karrierjüket.
"Az ilyen pillanatok miatt - mint amilyen ez is lesz - érdemes mindent magad mögött hagyni Brazíliában. Ez egy nagy kihívás."
"Nagyon fontos, hogy teljesen felkészüljünk, különösen mert ez a Bajnokok Ligája döntõje lesz. Eddig is ezt tettük, biztosan tudom, hogy készen állunk."
manutd.com
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!