Manchester United U23 - West Ham United U23 3-1

Hazai közönség előtt tudták legyőzni a Manchester United fiataljai a tabella második helyezettjét, a West Ham United U23-as csapatát.

Értékes három pontot gyűjtött a Vörös Ördögök U23-as csapata a hétvégén, miután a második helyezett Kalapácsosokat sikerült két vállra fektetni egy gólgazdag találkozón.

Bughail-Mellor duplázott, mellette pedig Stanley volt eredményes a meccs hajrájában. Az ellenfélnél Chesters tudott az első félidőben még egyenlíteni, de a második játékrészben már nem tudtak kozmetikázni az eredményen.

Már a meccs 13. percében megszületett az első gól, miután Shoretire adott tanári passzt Bughail-Mellornak, aki kibújt védője mögül és a kifutó hálóőr mellett elgurította a labdát a kapuba. Az előkészítést is hatalmas dicséret illeti, Shoretire remekül vette észre a lehetőséget, nagyszerű játék. 1-0

A 24. percben Simon-Swyer kapta szélen a labdát Chesters-től, aki magára húzta védőjét, majd visszapasszolt a Kalapácsosok 10-esének, aki nem habozott, kinézte magának a jobb felső sarkot és még a pókhálót is kilőtte onnan. A kapusnak esélye sem volt. 1-1

A United akasztott meg saját tizenhatosánál egy támadást, a labdát Bughail-Mellor kaparintotta meg, befelé cselezgette magát, Hansen-Aaronhoz löbbölt, az továbbadta Emerannak, aki végül középre tette a labdát, de az ajtó ablak helyzetet Savage kapu mellé lőtte. Gyönyörű akció volt, gólt érdemelt volna.

Az első félidőben aktívabb volt a West Ham, de újabb gól nem esett, a United kapusa remekül helyt állt.

A második játékrészben is többet volt a labda a Kalapácsosoknál, de a gólok inkább hazai részről érkeztek, rögtön a 61. percben. Wellens a középpályáról vette észre a felfelé osonó Bughail-Mellort, először úgy tűnik a védő elcsípi a labdát, a támadó okosan kivárt, megkerülte a West Ham játékost és ballal kapura tette, ami be is pattogott a jobb alsó sarokba. 2-1

A mérkőzés végén ismét Shoretire adott nagyszerű indítást a túloldalra, de olyan hajszálpontosan, hogy Stanley a kapuig tudott robogni a labdával, ott pedig a kapussal szembeni pártbajt meg is nyerte a 77. percben beálló fiatal támadó. 3-1

Ezzel a győzelemmel a csapat az 5. helyre tornázta fel magát, így jelenleg nyolc pont választja el őket az első helytől. Legközelebb a Selhurst Parkban küzd meg idegen környezetben a United pont az őket üldöző Crystal Palace U23 csapatával február 20-án, 15:00-kor.

United: Mastny; Wellens, Fish, Hardley, Fernandez; Svidersky, Savage; Emeran (Stanley 77), Shoretire, Hansen-Aaroen (Iqbal 61.)Bughail-Mellor

Nem használt cserék: Mather, Vitek, Bennett

Gólok: Bughail-Mellor 13, 61; Stanley 88 ill.: Chesters 24