Játékosértékelés: Manchester United 2-0 Burnley

Lássuk a Burnley elleni hazai mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Martin Dubravka: Szilveszteri kabaréba illő jeleneteket produkált az első félidőben, ami akár nagyon sokba is kerülhetett volna a csapatnak. Mindenkinek jár a bizonyítási lehetőség, de ő most ezzel nagyon nem tudott élni. 4

Aaron Wan-Bissaka: Nem tudjuk, hogy Ten Hagnak, vagy a leendő kérőinek akart bizonyítani, mindenesetre ha mindig így játszana, nem merülne fel a jobb hátvéd posztra igazolás igénye. Küzdött, hajtott, nagyon akart és még egy parádés assziszt is összejött neki. 8

Casemiro: Olyan magabiztosság és higgadtság áradt belőle a védelem tengelyében, mintha mindig is ott játszott volna. Egyértelmű esélyes volt a meccs legjobbja címre, amíg nem követett el több hajmeresztő hibát is a második félidőben. Így csak azt tudjuk mondani, hogy jó tudatában lenni annak, hogy a védelemben is bevethető, de maradjon inkább az eredeti posztján. 7

Victor Lindelöf: Casemiro miatt a számára szokatlan, bal oldali belső védő poszton kellett szerepelnie és nem is vallott szégyent. Ahhoz képest, hogy mennyire reménytelennek tűnt a helyzete a szezon előtt, szépen építgeti magát a csapatba, amire szüksége is lesz két vb-döntős vetélytárs mellett. 7

Tyrell Malacia: Bár kint volt a vb-n a holland válogatottal, egy percet se játszott. Ez a mozgásán nem igazán látszott meg, viszont hiányoltuk tőle a több támadáshoz való fellépést. 6

Scott McTominay: Casemiro védelembe kerülésével maradhatott a kezdőben, de ezt a bizalmat nem tudta meghálálni. Hihetetlenül nagy helyzetben fölé lőtt Rashford passzából, emellett pedig számos pontatlan passza is volt. 5

Christian Eriksen: Ha már a vb előtti utolsó meccsen megszerezte első Unitedes gólját, akkor a szünet utáni első adandó alkalommal is betalált. Remekül olvasta a játékot a találata előtt, emellett pedig irányítása alatt tartotta az eseményeket a passzaival. 7

Bruno Fernandes: Nagy kedvvel játszott és a passzaira nagyon nagy szükség volt a mélyen és szorosan védekező Burnley feltörésére. Hatalmas érdemei vannak a vezetőgól megszerzésében is, de a meccs végére egy kissé elkattant. 7

Marcus Rashford: A számára nem annyira kényelmes jobb oldali szélső poszton kezdett, de valahogy most jobban ment neki ott a játék, mint korábban. Az első játékrészben is veszélyes volt, de a másodikban szinte szárnyalt és egy remekbeszabott gólt is szerzett fél pályás szólója után. Duzzadt az önbizalomtól és fickándozott amikor átkerült a másik szélre. 8

Alejandro Garnacho: Ez az este most egy elszalasztott lehetőség volt számára. Már korán megszerezhette volna a vezetést egy nagy ziccerből, utána viszont teljesen eltűnt és nem volt képes a Burnley védelmének feltörésében segíteni. 5

Anthony Martial: Csendes estéje volt. Egy igazi helyzete volt, amikor a kapus kezébe lőtte a labdát, ezen kívül nem annyira tudták bevonni a játékba a társak, bár azt hozzá kell tenni, hogy az ő játékstílusának a Burnley által bemutatott védekezés soha sem ízlett. 5

Cserék:

Antony: (59. percben Alejandro Garnacho helyett) Hosszú idő után láthattuk ismét United mezben a vb előtti sérülése okán, de nem igazán tudta megváltani a világot. Azóta se értjük, hogy miként nem volt képes Bruno elé tálalni 3 a 2 elleni szituációban. 5

Anthony Elanga: (72. percben Anthony Martial helyett) Semmit se mutatott, valószínűleg nincs önbizalma. 5

Luke Shaw: (72. percben Aaron Wan-Bissaka helyett) Nem igazán tűnt úgy, mint aki fejben az Old Traffordon van. Gyakran nem helyezkedett jól. 5

Fred: (85. percben Marcus Rashford helyett) Kevés ideje volt a pályán. 5

Brandon Williams: (85. percben Tyrell Malacia helyett) Visszatérés United mezben 18 hónap után. 5

Menedzser:

Erik ten Hag: Váratlanul erős kezdőt küldött fel a pályára, döntése pedig igazolódott. A cseréi olyan nagyon nem sültek el jól, de szerencsére az eredmény ezt nem is igényelte, illetve a minőség se az ő oldalán állt. 7