Crystal Palace 1-1 Manchester United

Jól alakult a találkozó, ám a végén kiegyenlítettek a hazaiak, így két pontot elbukott a manchesteri csapat.

Erik ten Hag megadta az esélyt a United új igazolásának, a holland Weghorstnak, aki egyből a kezdőcsapatba került. Martial így kimaradt, ráadásul még a keretbe sem került be.

Mindkét csapat sok hibával kezdte a mérkőzést, rengeteg eladott labdát láthattunk  az első percekben.

A 16. percig nem sok érdemleges történt, ám akkor végre láthattunk szép jelenetet is. Wan-Bissaka ívelt át a hosszúra, ahol Shaw lövésre szánta el magát. Nem is volt rossz a kísérlet, bár centikkel eltévesztette a célt a bekk.

Majdnem negyedóra telt el a következő helyzetig. Shaw beadását Weghorst bólintotta a kapu irányába, de sajnos a léc fölé szállt a labda.

A Palace nagyon ritkán jutott el a manchesteri tizenhatosig, amikor sikerült, ott meg is állt a tudomány.

A 38. percben jó helyről végezhetett el szabadrúgást Rashford, de próbálkozása kapu mellé szállt.

Két perc múlva a semmiből majdnem megszerezte a vezetést a hazai gárda. Edouard lőtt Varane mellől kapura, De Gea nagyot nyújtózott és a lécre tolta a játékszert.

Eriksen indult el a bal oldalon, Rashfordhoz passzolt, aki azonnal visszatette a dánnak, aki látta, hogy a második hullámban érkezik Fernandes. Oda is gurított, a portugál pedig 12 méterről a kapuba lőtt, 1-0 a Unitednek!

Többet volt a vendégeknél a labda, több támadást is vezettek Antony-ék, megérdemelten vezettek a szünetben még úgy is, hogy azért ez a teljesítmény nem volt a legjobb.

Fordulás után a Palace próbált a uralni a mérkőzést, sokkal támadóbb játékkal rukkoltak elő a hazaiak, mint tették az első félidő folyamán, azonban De Gea kapuja továbbra sem volt veszélyben.

Sajnos ez a félidő talán még az elsőnél is gyengébbre sikeredett, ritkán születtek helyzetek.

A 75. percben hazai szöglet szállt a kapu elé, Guehi fejesénél nagyot kellett védenie De Geának.

A 80. percben jött az, amitől félni lehetett: Casemiro sárga lapot kapott, ami miatt ki kell hagynia az Arsenal elleni rangadót. Az már csak egy költői kérdés, vajon ten Hag miért tartotta fent eddig a brazilt...

Öt perccel a meccs vége előtt Zaha átlövése szállt kapu fölé. Kicsit próbált felkapcsolani a Palace, hogy sikerüljön az egyenlítés. Szabadrúgásokig jutott el a csapat, Olise a 91. percben óriási gólt lőtt az egyik pontrúgásból.

A 93. percben Fernandes szögletéről Casemiro késett le, majd Garnacho lövését védte a hazai kapus.

A 94. percben Zaha mehetett kapura Eze passza után, Wan-Bissaka beérte őt és hatalmas szereléssel állította meg az angol támadót. Nagyon kellett ez a szerelés.

Végül maradt az 1-1, nem csak a két pont, hanem Casemiro elvesztése is fájó.