Játékosértékelés: Manchester United 0-3 Manchester City

Lássuk a Manchester City elleni hazai mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: toronymagasan a csapat legjobban teljesítő játékosa volt tegnap több, hatalmas védést is bemutatva. 7

Diogo Dalot: Grealish akkor járt túl az eszén, amikor csak akart, volt, hogy nem is ért vissza védekezni, miközben támadásban sem nyújtott semmi elfogadhatót. 2

Harry Maguire: sok esetben tisztázott a kapu előtt, ám voltak esetek, amikor látszott, hogy nincs egekben az önbizalma. Sajnos a helyezkedésével is volt baj. 5

Jonny Evans: olykor magabiztosan játszotta meg a labdákat, máskor pedig teljes tanácstalanság látszott rajta. A harmadik gólnál ő sem volt a helyzet magaslatán. 4

Victor Lindelöf: ha a meccsen nyújtott teljesítményéből komoly következtetést kellene levonni, akkor soha többé nem szeretnénk bal bekk pozícióban látni a svédet. 2

Sofyan Amrabat: egy félidő alatt ha egy középpályás 12 passzt próbál adni társainak, az igen gyenge produkciót jelent. Ráadásul hamar be is sárgult, ami nem segített rajta. Nem tudta felvenni a City tempóját. 2

Scott McTominay: voltak szerelései, sőt még helyzetei is, egyik lehetősége a meccs korai szakaszában, amit ha sikerült volna értékesítenie, akkor sem biztos, hogy máshogy alakult volna a találkozó. Második félidőben visszább kellett lépnie, de nagyon egyedül volt a védelem előtt. 4

Christian Eriksen: nem vagyunk biztosak abban, hogy őt kellene kezdőbe tenni egy ilyen rangadóra. Amit mutatott, az ezt bizonyítja. Nagyon pontatlanul játszott és feltűnően nem akart semmit ellőni, pedig volt 2-3 olyan szituáció, amikor egy ilyen kvalitású játékos kaput tudna találni. 3

Bruno Fernandes: újabb nagyon gyenge teljesítmény a kapitánytól. Leginkább a reklamáció jellemezte a portugált ezen a napon, bár volt két kulcspassza, azon kívül nem sok érdemleges fűződött a nevéhez. Sokszor nagyon lassan zárt vissza, amivel cserben hagyta társait. 2

Marcus Rashford: elképesztően kínos, amit hétről-hétre látni tőle. Amikor lőni kellene, inkább passzol, azt is pontatlanul, amikor passzolni kellene, inkább lő. Képtelen átjátszani védőket, Walkernek nem is volt komoly feladata ellene. 2

Rasmus Hojlund: a tizenegyest végül ő "hozta össze", bár azért ilyen eset minden találkozón van 3-4 legalább, mégsem lövik halomra a büntetőket a csapatok. Ami szomorú, hogy nagyon könnyedén ki tudták venni őt a játékból, ha mégis hozzá került a labda, semmit nem tudott tenni a védőkkel szemben. Az első félidőben vezetett kontráknál lehetett volna főszereplő, de vagy nem kapott labdát, vagy ő rontott. 3

Cserék:

Mason Mount: (46. percben Sofyan Amrabat helyett) mintha pályán sem lett volna. Amrabat helyett állt be, de még rosszabb statisztikai adatokat hozott össze, mint a marokkói. 1,5

Alejandro Garnacho: (73. percben Rasmus Hojlund helyett) reméltük, hogy lendületet hoz a csapatba, de sajnos nem így lett. Walker ellen ő sem tudott tenni semmit. 2,5

Sergio Reguilon: (73. percben Victor Lindelöf helyett) vajon miért nem ő kezdett a meccsen? Sérüléssel bajlódhatott? Sokkal biztosabb lábon állt, mint Lindelöf. 3,5

Antony: (86. percben Christian Eriksen helyett) teljes káosz uralkodott benne, fejben biztos nem a rangadón volt. 0

Anthony Martial: (86. percben Marcus Rashford helyett) sokkal hamarabb kellett volna becserélni, ha bármit is el akartunk volna várni tőle. 0

Menedzser:

Erik ten Hag: azt nyilatkozta taktika része volt, hogy Maguire és Evans kezdett. Érthetetlen, hogy egy City ellen ilyen belső védelemmel, valamint Lindelöf bekk pozíciójával állunk ki, miközben padon van Varane és Reguilon. Mint ahogy az sem érthető, ami a középpályára lett felállítva. A cserékkel sem kellett volna ennyit várni. 2