Játékosértékelés: Manchester United 2-1 Chelsea

Lássuk a Chelsea elleni hazai mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: a mérkőzés elején talán kissé ideges volt, de ahogy telt az idő, egyre inkább megnyugodott. Volt nagy védése is, ám a hosszú labdáival voltak problémák. 6,5

Diogo Dalot: ezen a mérkőzésen elmondható, hogy a portugál a jobbik arcát mutatta. Sokat volt játékban, helyzeteket alakított ki, Antony-val remekül megértették egymást. 8

Victor Lindelöf: sajnos egy félidő jutott csak neki sérülés miatt, de a 45 perc alatt biztosan állt a lábán. 6

Harry Maguire: vezér volt a védelemben, összekapta magát, magabiztosság jellemezte ezen a mérkőzésen is. A második félidőben volt egy nagy mentése, ami után talán meg is sérült kissé, de úgy is harcolt tovább. 8

Luke Shaw: az első játékrész során leginkább ő jelentette a támadások alapját, rengeteget ment előre és nagyon jól mozgott a szélen. Védekezése is megállta a helyét, többször is fontos tisztázást mutatott be. 8

Sofyan Amrabat: a találkozó elején voltak hibái, egyikből komoly baja is lehetett volna a csapatnak, de egyre inkább kezdett bemelegedni és több londoni támadást is megállított. Eddigi manchesteri meccsei közül az egyik legjobb volt ez. 7

Scott McTominay: elég talán annyit írni, hogy a mesterhármas sem volt messze. Hét lövése is volt, abból 5 el is találta a kaput. A két gól önmagáért beszél, de talán Amrabat jó játéka is kellett ahhoz, hogy Scott ennyire fel tudott menni sokszor. 9

Antony: nagyszerűen játszott Dalot előtt, nem voltak felesleges cselek, jó ütemben passzolt, remek meglátásai voltak és még a védekezésből is kivette a részét. Ilyen Antony jól jön a csapatnak! 8

Bruno Fernandes: nagyon gyenge büntetőt rúgott, de azon kívül rengeteg tett a támadásokhoz. Sok lehetőséget kialakított, helyre akarta hozni a hibáját és sikerült is. 7

Alejandro Garnacho: Shaw-val tündököltek a bal szélen, a kapu előtt azonban nem jó megoldásokat választott. De ahogy mindenki, ő is lendületesen focizott ezen az estén. 7

Rasmus Hojlund: valahogy a PL-ben nem akar neki összejönni semmi. Hajt, küzd, de nagyon keveset volt játékban. 83 perc alatt 7 átadás még egy csatártól is kevés. 5

Cserék:

Sergio Reguilon: (46. percben Victor Lindelöf helyett) azonnal felvette a meccs ritmusát és remekül szolgálta ki a társakat többször is, miközben a védekezése is a helyén volt. 7

Marcus Rashford: (83. percben Rasmus Hojlund helyett) mozgott egy kicsit... 0

Jonny Evans: (91. percben Alejandro Garnacho helyett) 100%-os passzpontosság!!! Bár igaz ez a szám, de ebből messzemenő következtetéseket ne vonjunk le, főleg mivel 2-3 perc jutott neki és összesen egy átadás. :) 0

Menedzser:

Erik ten Hag: nem tette be Rashfordot, ami pozitívum volt. Érdekes, hogy ezúttal sokkal lendületesebben játszott mindenki, mint az utóbbi hónapok során bármikor. Ha csak a Szarkák elleni és a mostani meccseket nézzük, ég és föld volt a két összecsapás hozzáállásban. Erre a találkozóra jól összerakta a csapatot. 7