Játékosértékelés: Liverpool 0-0 Manchester United

Lássuk a Liverpool elleni idegenbeli mérközést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Andre Onana: nagyon sokszor volt nála a labda, olykor nagy nyomás alatt kellett passzolnia, de legtöbbször remekül megoldotta ezeket. Néhányszor védenie is kellett, de összeségében földöntúli védést nem kellett bemutatnia. 7

Diogo Dalot: rendkívül pontatlanul játszott támadásban és az első félidőben rossz döntéseket hozott, ám idővel feljavult és védekezésben rengeteget dolgozott. A végén kár azért a kiállításért, nem nagyon tudta megállni szó nélkül a szituációt, de az első sárga után be kellett volna fejeznie a reklamálást. 6

Raphaël Varane: a védelem és az egész csapat vezére volt, eszméletlen sokat melózott szinte hiba nélkül. Vajon miért kell padoztatni sokszor ahelyett, hogy vezért csinálna belőle a menedzser? 9

Jonny Evans: a francia védővel karöltve magabiztos teljesítményt nyújtott, az ő rutinja is jól jött a rangadón. 8

Luke Shaw: Salah ellen remekül védekezett szinte egész mérkőzésen, támadásban azonban ő sem hozott túl sokat, bár Garnachoval párban kicsit többet sikerült mutatnia, mint a jobb szélnek. 7

Kobbie Mainoo: nagyon jó látni, hogy egy 18 éves saját nevelésre lehet számítani, ez nem volt máshogy tegnap sem. Nagyon jól mozgott, védekezésből kivette a részét. 7

Sofyan Amrabat: idegesen kezdte a meccset, rengeteg labdát eladott, ami sajnos az egész meccsre jellemző maradt. 5

Scott McTominay: ő is nagyon sokat védekezett, 1-2 kontrából is kivette a részét, egyszer remekül passzolt Hojlundhoz, ám a csatár nem tudta kihasználni helyzetét. Összességében az elmondható, hogy sokszor rossz megoldást választott vagy rosszul passzolt társaihoz. 6

Antony: kettősség jellemezte teljesítményét. Támadásban közelített a nullához, amit nyújtott, védekezésben azonban meglepően aktívan játszott és sokat segített Dalot-nak főleg az első 45 perc során. Jól mutatja az, mennyire a védekezés volt a manchesteriek prioritása, hogy 7 szerelést mutatott be támadóként. Támadás 1, védekezés 8. 4,5

Alejandro Garnacho: volt egy nagy helyzete, amit sajnos elszúrt. Kicsit többet játszott előre, mint a brazil, maradandót nem alkotott. 4

Rasmus Hojlund: neki is volt egy nagy helyzete, amit nem tudott kihasználni, azon kívül azonban teljesen súlytalan volt a csatár ismét. 3

Marcus Rashford: (71. percben Alejandro Garnacho helyett) nem sok érdemi dolgot tett a 20 perc alatt. 0

Facundo Pellistri: (81. percben Antony helyett) kevés idő jutott neki. 0

Hannibal: (81. percben Kobbie Mainoo helyett) ő sem kapott sok időt a bizonyításra. 0

Menedzser:

Erik ten Hag: ha az volt a cél, hogy ne kapjon ki a csapat, akkor a rendelkezésre álló játékosok közül talán a legjobb kezdőt küldte fel. Azonban elég szomorú lenne, ha a United ilyen hozzáállással állna ki egy mérkőzésre, főleg a Liverpool ellen. Így elég kettős érzése van az embernek. 6