Hojlund: Maradni akarok
Rasmus Hojlund elmondása szerint szeretne erre a szezonra a Manchester Unitednél maradni és azt állítja, áll elébe bármilyen versenyhelyzetnek, miután klubja állítólag szemet vetett az RB Leipzig támadójára, Benjamin Seskora.
Sajtóinformációk szerint a Unitednél első számú célpontként tekintenek a szlovén válogatott játékosra, miután Ruben Amorim szeretné csatárral megerősíteni keretét a következő idényre és a klub már el is kezdte az egyeztetéseket a német együttessel a 22 éves csatár kapcsán.
Sesko megszerzéséért szinte biztosan át kell lépniük a 70 millió fontos határt, amely annak tekintetében, hogy már elköltöttek a nyár folyamán 127.5 millió fontot Matheus Cunha és Bryan Mbeumo megszerzésére, egészen valószínűsíthetően azt fogja maga után vonni, hogy játékosok eladására lesz szükségük a pénzügyi mérleg egyensúlyban tartásához.
Mivel a Vörös Ördögök nem kvalifikálták magukat az európai porondra a soron következő szezonra - amely egyben könnyebb menetrendet is jelent - adódhat a kérdés, hogy a manchesterieknek szükségük lesz-e a keretükben Seskora és Hojlundra egyaránt, miközben a támadósorban bevethető még Josuha Zirkzee is.
Helyi idő szerint szerdán este Chicagoban Hojlund is eredményes tudott lenni a Premier League Summer Series 2., Bournemouth elleni mérkőzésén, amelyet 4-1 arányban meg is nyertek.
Ezt követően a 22 éves dán megjelent a média munkatársai számára fenntartott vegyes zónában, ahol azt kérdezte újságíróktól, akarnak-e vele beszélni. Kérdésként elhangzott felé, hogy mit mondtak neki a Unitednél a következő szezonra vonatkozó, vele kapcsolatos tervükről és hogy megtarthatja-e vezető státuszát a csapat 9-es pozíciójában.
"Eddig semmit nem mondtak; szerintem most az a legfontosabb számomra, hogy továbbra is keményen dolgozzak, fókuszált maradjak, aztán majd természetesen meglátjuk, hogy mi fog történni" - kezdte Hojlund.
"Szerintem az én elképzelésem eléggé egyértelmű, amely nem más, mint hogy maradjak és megharcoljak a helyemért, bármi is történjen."
Hojlundnál arról is érdeklődtek, miként birkózik meg azzal, hogy a klubot gyakran hozzák szóba különböző csatárok megszerzésével. Jelenleg Sesko jelenti a klubnál a prioritást, de korábban az Aston Villas Ollie Watkinst és a Ipswich Townos Liam Delapot is szóba hozták velük a nyáron, akik közül utóbbi végül a Chelsea-t választotta.
"Részemről rendben van, ha van versenyhelyzet, csak még élesebbé tesz" - tette hozzá.
"Én abszolút készen állok. Élesnek érzem magamat és mindennek állok elébe, ami történni fog. Szerintem jó dolog, ha van harc a csapaton belüli helyekért, csakis pozitív hatása van a keret egészére."
Hojlund elismerte, előző szezonbeli teljesítménye nem volt azon a szinten, mint amilyet szeretett volna elérni. Szenvedett a kapu előtt és csak négy gólt szerzett a Premier League-ben, ahol a United végül a 15. helyen végzett. Előző szezonját "durvának" nevezte, majd hozzátette, a nyári szabadsága alatt megpróbálta minél "élesebb" állapotba hozni magát.
"Egyértelműen nagyon kemény szezon volt ez mindannyiunknak. Szerintem jobban kellett volna teljesítenem, azt gondolom ezt mindenki tudja. De szerintem ez csapat szinten is igaz, ennél pedig jobbnak kell lennünk most. Azt elmúlt két mérkőzésen véleményem szerint meg tudtuk mutatni, hogy a megfelelő irányba tart a fejlődésünk és már nagyon várjuk, hogy mi fog következni."
Hojlund 2023-ban 64 millió font ellenében szerződött a Unitedhez, azóta pedig gyakran cipelte vállán azt a terhet, hogy fiatal kora ellenére egyedül kellett vezetnie a csapat támadóalakzatát.
"Megérkezésemkor itt volt (Antony) Martial is. Rengeteg sérüléssel küzdött, így nagyon sok játékidő jutott számomra. Természetesen ez része egy játékos életének, nekem se mondhatta volna senki azt, hogy ne játszak ennyit, mert én minden percet a pályán akarok tölteni. De persze az segített volna, ha jobban el lehet osztani a meccsterhelést, különösen az elején, azonban úgy érzem, hogy rengeteget értem és szerintem készen állok arra, ami vár rám."
Hojlund, aki elmondása szerint nagyban támaszkodik egy másik dán, az egykori Manchester United kapus Peter Schmeichel tanácsaira, kijelentette, hogy még nagyon sok minden várható tőle a klubnál és képes lesz a United mezében bizonyítani.
"Ezt egyértelműen így gondolom. Még nagyon fiatal vagyok. Szerintem az emberek néha elfelejtik ezt. Csak 22 éves vagyok. Nyilván nem minden csatár szerez 100 gólt 22 éves korára. De én sokat tanultam és szerintem ez látható is a játékomon."
"Elkezdtem fejlődni és még jobbá vált az alapvető játékom. Most csak rajtam múlik, hogy még élesebbé tudom-e tenni magamat, de a felkészülési szezonom eddig nagyon jól alakul. Csak arra koncentrálok, hogy ezt folytatni tudjam."
A korábbi Atalanta játékos szerint az előző szezon meccsterhelése, amely során a Premier League-beli kötelezettségeik mellett döntőig meneteltek az Európa-ligában, megnehezítette azt, hogy elegendő idejük legyen magukávé tenni az új vezetőedző, Ruben Amorim elképzeléseit az edzőpályán.
"Rengeteg videót néztem, különösen a tizenhatoson belülre való bemozgásom és ezek időzítése kapcsán. Ezek nagyon fontosak voltak."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!