Manchester United 3-2 Fulham
Megint egy izgalmas mérkőzést nyert meg a United. Carrick hozzáadta a csapathoz azt a szívet, amit Fergusontól kapott még játékosként.
Nem a legmagasabb színvonalon kezdődött a találkozó, mindkét csapat óvatos játékkal lépett a gyepre, bár a meccs első percétől látszott, hogy a United fogja többet járatni a labdát.
A 6. percben Diallo kapott jó labdát, befelé tört, majd kapura tekert, Leno azonban kiöklözte a kísérletet. Három percre rá hazai szöglet szállt a kapu elé, Maguire fejesét Leno védte.
A 13. percben londoni szögletet láthattunk, a labda a hosszúra szállt, egy fejes után Andersen ért még a labdába 3 méterre a kaputól, Lammens óriásit védett.
A 16. percben büntetőhöz jutottak a Vörös Ördögök - gondolhattuk először. Cunha ment el a jobb szélen, már a tizenhatoson belül járt, Cuenca bár a labdát érte el, rángatta ellenfelét, aki elesett. A VAR nézte az esetet természetesen és sajnos mivel még a tizenhatoson kívül kezdődött a szabálytalanság, a tizenegyes helyett szabadrúgással jöhetett a United. De így sem úszta meg a Fulham, Fernandes ívelését Casemiro fejelte 6 méterről a kapuba, 1-0 a hazaiaknak!
A gól még nagyobb önbizalmat adott a manchesterieknek, akik olykor lendületes támadásokat vezettek, az újabb gól azonban nem akart jönni.
A Fulham is feljebb lépett, de csak szögletekig jutott el, ezeket pedig minden esetben sikerült tisztázniuk Martinezéknek.
A 40. percben Iwobi unta meg, hogy a manchesteri kapusnak alig akadt dolga, egy átlövéssel kísérletezett, Lammens azonban remek vetődéssel fogta a labdát.
Nagyszerű cselek végén Diallo került lövőhelyzetbe, védőről megpattanv szögletre került a játékszer. A sarokrúgás után Maguire fejelt a kapu mellé, ezzel zárult az első 45 perc.
A szünet után nem sokat kellett várni az első lehetőségre, Dalot ugratta ki Mbeumót, aki azonban nem tudta elgurítani a kapus alatt a labdát, maradt az 1-0.
Két perccel később Iwobi ívelte fel a labdát a védők mögé, Chukwueze érte el, középre lőtt, ahol Martinez mentett nagyot. Pillanatokkal később a tizenhatos előteréből végezhetett el szabadrúgást a londoni alakulat, Wilson állt a labda mögé, Lammens nagyot védett, majd a védők szögletre mentettek.
Az 56. percben megduplázta előnyét a United! Casemiro tanári labdával indította honfitársát, aki kíméletlenül varrta be a léc alá a labdát, 2-0 a Vörös Ördögöknek!
Tíz perc sem telt el, amikor Jimenez szabadrúgása pattant le a sorfalról, de épp egy Fulham játékos elé, aki lött, a lepattanó labda Cuenca elé került, aki közelről a hálóba bombázott. A VAR ezt az esetet is vizsgálta lehetséges les miatt és miután az volt, maradt a 2-0.
Szép támadást vezetett a hazai csapat a jobb szélen, Dalot gurított vissza a második hullámban érkező Cunhának, aki egyből tekert, de a kapu fölé szállt a kísérlete.
Épp csak beállt Sesko, aki Diallo beadását fejelte kapura, a csatár centiket tévedett, mert a labda a kapufáról kifelé pattant, a második próbálkozása pedig kapu fölött hagyta el a játékteret.
A 81. percben jobbról érkező beadást Jimenez vette le, Maguire még a lövés előtt odaért, így az elrúgott labdát kissé le tudta lassítani, de Lammens-nek így is nagyot kellett védenie.
Két perccel később Jimenez lépett ki a védők mögül, Maguire csúszik messziről, Lammens véd nagyot, de a játékvezető büntetőt ítélt a Fulham javára. A tizenegyest a sértett végezte el, magabiztosan lőtte a labdát a jobb felső sarokba, 2-1.
Hihetetlen! A Fulham nagyon ment az egyenlítésért, ami meg is lett a 92. percben. Kevin indult balról befelé, egy kényszerítő után a hosszú felsőbe bombázott. Diallo sajnos lemaradt emberéről, így lőhetett a támadó szabadon a kapuba, 2-2.
Még hihetetlenebb! Két perc múlva Fernandes egy testcsellel elrohant a jobb szélen, kapu elé lőtte a labdát, Sesko átvette a tizenegyes pontnál, majd kapura fordult és kilőtte a bal felsőt, 3-2!!!
A londoniak mentek előre, de a United remekül kivédekezett mindent és így ismét három ponttal gazdagodott Carrick csapata!
Premier League, 24. forduló
Manchester United 3-2 Fulham
Old Trafford
Vezette: John Brooks
United: Lammens - Dalot(Mazraoui 86.), Maguire, Martinez, Shaw - Casemiro(Ugarte 74.), Mainoo - Diallo, Fernandes, Cunha(Sesko 74.), Mbeumo(Yoro 96.)
Nem használt cserék: Bayindir, Heaven, Lacey, Malacia, Zirkzee
Fulham: Leno - Castagne, Andersen, Cuenca(Bassey 86.), Robinson(Sessegnon 71.) - Iwobi, Berge - Chukwueze(Cairney 79.), Wilson, Smith Rowe(Kevin 71.) - Jimenez
Nem használt cserék: Lecombe, King, Kusi Asare, Reed, Tete
Gólszerző: Casemiro 19', Cunha 56', Sesko 94' illetve Jimenez 85' (büntető), Kevin 92'
Sárga lap: Casemiro, Maguire illetve Andersen
ManUtdFanatics.hu
Kövess minket Facebookon, Instagramon és YouTube-on is!
Töltsd le a ManUtdFanatics.hu mobil applikációt Androidra és iOS-re!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!