Liverpool 1-1 Manchester United

Értékes egy pontot hozott el az Anfieldrõl a Manchester United.

Mindkét menedzser a középpálya megerõsítését tartotta fontosnak a találkozó elõtt, így egy csatárral álltak fel a csapatok.

Azonban a Unitednél nem Wayne Rooney volt a csatár, hanem Danny Welbeck kapott bizalmat. Rooney csak a kispadon kapott helyet.

Liverpool: Reina - Kelly, Carragher, Skrtel, Enrique - Kuyt, Lucas, Gerrard, Adam, Downing - Suarez
Cserék: Doni, Henderson, Bellamy, Agger, Spearing, Carroll, Robinson

United: de Gea - Smalling, Ferdinand, Evans, Evra - Park, Fletcher, Jones, Giggs, Young - Welbeck
Cserék: Lindegaard, Valencia, Rooney, Nani, Carrick, Anderson, Hernandez

A megerõsített középpályáknak meg is lett az eredménye, a csapatok nem igazán tudtak eljutni az ellenfél kapujáig. A Liverpool próbált nyomást gyakorolni a Vörös Ördögökre, de Fletcherék állták a sarat és a középpályán sok próbálkozást állítottak meg.

Egészen a 10. percig kellett várni, hogy fel lehessen jegyezni egy lövést, ekkor Park passzolt vissza a 16-os vonalára Welbecknek, de a támadó gyenge lövését könnyen kapta fel Reina.

Rögtön utána Ferdinand mászott fel Suarezr, amiért szabadrúgást kapott a hazai csapat kb. 25 méterre de Gea kapujától. A beívelést Evra látványos mozdulattal kifejelte saát büntetõ területérõl.

Az elsõ negyed óra végén Young lõhetett szabadrúgást a Pool 16-os sarkáról, ívelését azonban Reina lehúzta.

A 16. percben Young remek ütemben indította Evrát, aki jól ívelt középre, Jones azonban a hosszú sarokról fejelve csak az oldalhálót találta el.

A találkozóra jellemzõen a United több támadást állított meg saját középpályáján, míg a hazaiak rengeteg pontatlan labdát adtak.

A 35. percben nem kellett sok, hogy a Liverpool vezetést szerezzen. Adam lõtt távolról, Evans blokkolt, de pont Suarez elé került a labda, aki egy csel után kapura lõtt, de Gea azonban hatalmasat védve mentett.

Hat perccel késõbb Park szerzett labdát a középpályán, megiramodott az ellenfél kapuja felé, majd lõtt, de nem talált kaput.

A félidõben maradt a gól nélküli döntetlen, az iram igen gyors volt, de a színvonal nem volt a legmagasabb.

A második játékrészre változatlanul jöttek ki a csapatok, ám a játék semmit sem változott. A kapuk továbbra sem voltak óriási veszélyben, csupán kisebb lehetõségek adódtak a gárdák elõtt.

Egészen a 68. percig, ekkor ugyanis Ferdinand szabálytalansága után 20 méterre de Gea kapujától végezhetett el pontrúgást a hazai csapat. Gerrard lõtte el a labdát a sorfal között és juttatta a kapuba, ezzel 1-0 a hazaiaknak. Giggs nagyot hibázott, ugyanis ha nem ugrik ki a sorfalból, egy nagyon gyengén elvégzett szabadrúgásról számolhattunk volna be.

Azonnal cserélt is Ferguson, Park és Young helyére jött be Rooney és Nani.

A portugál játékos elõtt nem sokkal késõbb lövési lehetõség adódott, ám csúnyán a lelátóra küldte a labdát.

A 75. percben Hernandez is beállt, az addigra nagyon elfáradó Jonest váltotta.

A 81. percben ki is egyenlített a mexikói csatár. Nani szöglete jött be balról, amibe még Welbeck beleért, így került a labda Hernandez elé, aki hat méterrõl könyörtelenül kihasználta az adódó helyzetet, 1-1!!

Rögtön Kuyt szerezhetett volna gólt, ám de Gea ismét nagyot mentett.

A találkozó végére felpörgött mindkét gárda, bármelyikük újabb gólt szerezhetett volna, a hazaiak több nagy helyzetet is kialakítottak, de nem tudtak gólt szerezni.

A csereként beálló Henderson elõtt két lehetõség is adódott, de sem lábbal, sem fejjel nem volt képes kaput találni.

Maradt az 1-1, ezzel nagyon értékes pontot hozott el a United az õsi rivális otthonából.