Chicharito triplázni akar

Az Inside United a közelmúltban a United mexikói nagyágyújával készített riportot, ahol a játékos elmondta, boldog, hogy a világ legjobb klubjában szerepelhet, és készen áll történelmet írni..


Mennyire várod már, hogy elkezdõdjön az új szezon?
Nagyon várom. Úgy vélem, hogy minden Manchester United szurkoló, minden egyes dolgozó a klubnál, minden egyes játékos, a Fõnök és az egész szakmai stáb nagyon várja a szezon kezdetét, mert tisztában vagyunk azzal, hogy az elõzõ szezon hajrája kiábrándító volt, hiszen a rivális csapat nyerte meg helyettünk a trófeát. Ezért a legjobb csapatként fogunk visszatérni, és klub szinten minden egyes sorozatot meg akarunk nyerni. A Manchester United filozófiája, hogy élvezzük a játékot, és azért fogunk dolgozni, hogy folyamatosan harcban lehessünk a trófeákért.
 
Ezen a nyáron kitudtad pihenni magad, miután az elõzõ két nyáron is nemzeti csapatban szerepeltél?
Igen. Négy mérkõzést játszottam Mexikó színeiben, két barátságos és két VB-selejtezõ meccset. Mind a 4 találkozót megyertük [Chicha 3 gólt lõtt], majd ezután jöhetett a várva-várt pihenés. A szülõvárosomban, Guadalajaraban töltöttem a vakációmat. Úgy gondolom, hogy a pihenés nagyon fontos dolog egy futballista életében, hiszten mindannyian tudjuk, hogy hosszú szezon elé nézünk.
 
Már említetted az elõzõ szezonbeli csalódásokat. Nem volt túl hosszú a nyár, hiszen várni kellett az elõzõ idénybeli történések kijavítására?
Igen, természetesen. A csalódást meg kellett tanulnunk kezelni, hiszen nagyon furcsa szezonunk volt. Tisztában vagyunk vele, hogy a Manchester United a történelem során mindig trófeákat nyert, és a múlt szezon elején csupán egy Community Shield gyõzelmünk volt, azután semmi. Tehát nagy csalódás volt ez, de most várnunk kell. Azt hiszem, ez a javunkra fog vállni, mint csapatnak, mert mind a tapasztalt, mind pedig a fiatal játékosok tanultak ebbõl, és folyamatosan azért fogunk harcolni, mert nem akarjuk újra átélni a tavalyi szezon borzalmait.
 
Fogalmazhatunk úgy, hogy a csalódások még inkább ösztönzõleg hatnak, mint a gyõzelmek?
Valószínûleg igen. Ez egy remek csapat - tapasztalt játékosaink vannak, de fiatalokból sincs hiány, akik minden tõlük telhetõt szeretnének megtenni azért, hogy lehetõséget kapjanak az elsõ csapatban. Azt hiszem, ezzel a kombinációval tudunk majd változtani az elõzõ, kiábrándító éven, és így a következõ szezon a miénk lehet.
 
Saját fejlõdésedet is tükrözi egy szezon?
Igen. Minden egyes mérkõzésen, ahol szerepet kapok, azzal fejlõdök. Minden egyes rossz döntésembõl tanulni próbálok. De néha az a jobb a labdarúgásban, ha nem vagy túl kemény magaddal, mert az megölné az önbizalmadat. Fontos, hogy megtaláld az egyensúlyt a két dolog között, és tanulj a hibáidból. Ez a csapat rendkívüli: miénk a legjobb menedzser, aki a legjobbat tudja kihozni minden egyes játékosból.
 
Az elsõ szezonodban várakozáson felül teljseítettél. Hogyan értékelnéd a második idényedet?
Ez nagyban különbözött, hiszen sérülések hátráltattak, amíg az elsõ szezonomban végig fitt voltam, ami nagyon fontos volt számomra, hiszen azt jelentette, hogy több idõm volt dolgozni és megmutatni, mit is tudok. Amikor vissza tértem az elõzõ szezonban, rögtön jött egy sérülés, majd két hét múlva ismét megsérültem, így nagyon nehéz elindulni, hogy közben mindig meg kell állnod. De nem hiszem, hogy személy szerint emiatt lett volna rossz évem - ez a csapatnak volt rossz év, hiszen nem nyertünk semmit.
 
 
Mégis 12 találatig jutottál, amellyel jó néhány fontos pontot szereztél, annak ellenére, hogy sérülések hátráltattak...
Igen, de én minden gólommal a bajnoki cím megszerzését szerettem volna segíteni.
 
Hogyan tudsz pozítiv maradni, amikor sérült vagy?
A csapattársaim rengeteget segítenek ebben, nagyon jó hangulat uralkodik egy olyan környezetben, ahol mindenki egymást segíti. Õk olyanok, mint a családom. Az életem nagy részét a családom és a legjob barátaim töltik ki, akik jóban és rosszban mellettem állnak.
 
Mi az, amelyben fejlõdni szeretnél a következõ szezonban?
Minden évben, minden egyes játékosnak át kell gondolnia, hogy miben fejlõdhet. Folyton tanulni kell - taktikailag, mentálisan és fizikailag.
 
Mint minding, ismét nagy verseny lesz a csapatba kerülésért a United támadó harmadában is - mivel lehet bíztosítani a helyet a csapatban?
Azt szoktam mondani, hogy az életednek vannak olyan részei, amikor versenyezned kell. Még az ifjúsági csapatban is küzdened kell a helyedért, ez teljesen normális. Úgy gondolom, hogy a versenyhelyzet jót tesz a csapatnak, hiszen ez mindenkibõl a legjobbat hozza ki, mert mindenki - a csatárok, a középpályások, a védõk és a kapusok - a kezdõ csapat tagja akar lenni, így folyamatosan fejlõdik és keményen dolgozik ezért. Egy futballistának ez normális, úgyhogy kész leszek, ha a Mester játszatni akar. Ha csupán egy vagy ha kilencven perc lesz, azt akarom, hogy minden tõlem telhetõt megtegyek, amivel a csapatot címek megnyéréhez segíthetem.
 
Azt mondtad, sosem állítasz magad elé célokat góllövés tekintetében, de még magadban sem?
Nem, még soha nem tûztem ki magam ilyen célt. Nem akarok a gólok megszállottja lennni, nem akarok olyan játékos lenni, akit csak a góllövés érdekel és ha gólt szereztem, akkor elégedett lenni, ha pedig nem lõttem gólt, akkor pedig elégedetlenkedni. Többet segít az a csapatnak - ha jönnek a gólok, de valaki más szerzi helyettem, akkor az még ugyanolyan nagy öröm mind a United szurkolóinak és a klubnak is. Egyedül nem tudsz 11 ember ellen játszani, és egy játékos nem tud minden gólt egyedül megszerezni. Nagyon jó, ha én szerzem a gólokat, de mindig is azt mondtam, hogy bármikor elcserélném minden egyes gólomat egy trófeára a Manchester Uniteddel. 
 
Van olyan álmod, hogy egyszer egy tökéletes gólt szerezzél?
Az igazi álmom - és esküszöm, hogy nem célom egy nagy gól szerzése -, hogy triplázhassak. Egy éven belül meg szeretném nyerni a bajnokságot, meg akarom nyerni a Bajnokok Ligáját - amihez elsõ évemben nagyon közel voltunk -, az FA kupát és a Ligakupát [Chicha, ez négy trófea!]. Azt hiszem, hogy ez a legnehezebb dolog a világon, bármelyik klubban szerepelsz. Szóval ez az én álmom, hogy több trófeát akarok nyerni egy szezonon belül. 
 
Megszeretnéd ismételni azt, ami 1999-ben történt?
Igen, igen természetesen. Ha egy szezonban, ahol játszom, de nem szerzek sok gólt, viszont a végén felemelhetném azokat a trófeákat, akkor én lennék a legboldogabb ember a világon.


Manutd.com

Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!



Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!

Hozzászólások

Támogatás

Támogasd adományoddal
a ManUtdFanatics.hu működését!