Az FA-kupa sorsolásról

A United a vasárnapi sorsolás alkalmával fogja megtudni, hogy ki lesz az ellenfele az FA-kupa harmadik fordulójában.

A Vörös Ördögök a 26-os számmal lesznek megjelölve a sorsolás során, amit az egykori United játékos Teddy Sheringham, és a fia, Charlie fognak lebonyolítani 17:00 órakor. A mérkõzést 2014 január elsõ hétvégéjén (4. vagy 5.) fogják megrendezni.

A Vörös Ördögök az elmúlt három évben mindig a Premier League csapatai közül kaptak ellenfelet ebben a híres sorozatban, és a 2011-es Liverpool felett aratott 1-0-ás gyõzelem volt az utolsó hazai fordulójuk. Azon a mérkõzésen Ryan Giggs büntetõje a második percben elégnek bizonyult a Unitednek. A manchesteri derbin - 12 hónappal késõbb - a United szertefoszlatta a Manchester City álmait a címvédésrõl egy 3-2-es diadallal az Etihadban. Wayne Rooney kettõ, Danny Welbeck pedig egy góllal járult hozzá, hogy a United kényelmesen érezhesse magát a második félidõben, és ahhoz, hogy a City ne tudjon felállni.

Tavaly újrajátszásra volt szükség, ahol a United 1-0-ra nyert a West Ham ellen az Old Traffordon, miután az elsõ találkozó 2-2-vel végzõdött a Upton Parkban.