Játékosértékelés: West Brom 0-3 United

Lássuk, hogyan teljesítettek a játékosok a WBA elleni találkozón:

David de Gea: háromszor kellett védenie, abból egy - Gera helyzeténél - igen komoly mentés volt. Azon kívül alig akadt dolga, azt viszont remek volt látni, hogy amikor kellett, nagyszerûen halászta le az íveléseket is - olykor egy kézzel! 7

Rafael da Silva: nagyon élt a mérkõzésen, védekezésben és támadásban egyaránt. Zseniális beadása megérdemelt gólpassz volt. Mint ahogy fejese pedig gólt érdemelt volna, ám Foster elképesztõ védést mutatott be. A meccs egyik legjobbja. 8

Chris Smalling: általában egyszerûen oldotta meg a dolgokat, nem cifrázott semmit. Az elsõ félidõben hátrányban volt Anichebével szemben, de beérte ellenfelét és szerelni tudta. 7

Phil Jones: nagyon lassan kezdte a mérkõzést, fejben valahol máshol járt talán. De mindezt feledtette szép fejesével, ami a United vezetését eredményezte. Anichebe 1-2 alkalommal megnehezítette az életét ma. 7

Patrice Evra: védekezésben adódtak hiányosságai, nem egyszer átjátszották õt fõleg az elsõ játékrészben, második játékrészre azért összeszedte magát. Támadáshoz ma nem igazán tudott sokat hozzátenni. 6

Michael Carrick: csendben tette a dolgát, magabiztosságot adva a csapatnak, de ma nem õ volt a jobb a középpálya közepén. 6

Marouane Fellaini: lassan indult be a szezonja, de amit az utóbbi két mérkõzésén, de fõleg ma mutatott, az nagyon nagy segítség lesz a csapat számára. Rendkívül magabiztos volt, kellõ agresszivitás is fellelhetõ volt, az egész pályát bejátszotta. Hatalmas munkát végzett. 8

Juan Mata: sokat volt játékban, kiváló meglátásai voltak. Januzajnak álompasszt adott a meccs elején, minden támadásunkban nyakig benne volt, ráadásul nagyot mentett saját kapu elõtt is egyszer. 8

Wayne Rooney: az elsõ félidõben elég halovány volt, fordulás után azonban megrázta magát. Gól és gólpassz a neve mellett, utóbbi igen szépre sikeredett. 8

Adnan Januzaj: az utóbbi hetekben elég fásultnak tûnik, ez ma sem volt másképp. Keveset tudott hozzátenni a meccshez, de Rafaelnek adott beadása igen szépre sikeredett. Ennél sokkal jobb meccsei is voltak. 6

Robin van Persie: kiváló gólpassz, ellenben amit a második félidõ elején mûvelt, azt gyorsan el kellene felejtenie. Jogos volt a cseréje, ma leginkább csak a gólpasszával vétette észre magát. 6

Danny Welbeck: jól mozgott egész meccsen és ma is megmutatta, ha csatár, igen veszélyes a kapura. Csodás gólt szerzett. 7

Shinji Kagawa: vesztére ma is akkor állt be, amikor a csapat már nem igazán akart elõre menni.

Nemanja Vidic: kicsit mozoghatott, semmi több.

A meccs legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Marouane Fellaini

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!