Van Persie: Maradni akarok
Robin van Persie exkluzív interjút adott a United Review-nek, melyben elmondta, jelenlegi szerzõdése - mely 2016 nyaráig köti a Vörös Ördögökhöz - után is a klubnál szeretne játszani.
A holland csatár úgy érezte, kénytelen foglalkozni azon spekulációkkal, melyek arról szóltak, hogy távozni akar az Old Traffordról és nem jön ki jól a stáb és a csapattársak kulcsembereivel.
"Azzal nincs bajom, ha az emberek a teljesítményemet boncolgatják és kritizálnak azért, amit a pályán tettem" - mondta Robin. "Akár egész nap beszélhetnek a játékomról... abból a sok véleménybõl és kritikából sok még igaz is lehet valójában. Szóval ezzel nincs problémám."
"De amikor egyesek gondolkoznak, felvetéseket alkotnak vagy úgy értelmeznek dolgokat, mintha én lennék, azzal foglalkoznom kell. Amikor legutóbb megnéztem, a fejem még mindig a testemhez csatlakozott, így csakis én tudhatom, mit érzek és az nem az, amit én vagy a szurkolók olvastak már."
"Ugyanis az igazság az, hogy nagyon boldog vagyok a klubnál. Négy évre írtam alá és nagyon örülnék, ha még tovább maradhatnék túl azon a két éven, mely még a szerzõdésembõl maradt. Így érzek én, bár ez nem az, amit a médiában sugalltak."
Robin azt is hangsúlyozta, remek kapcsolata van csapattársaival és az edzõi stábbal, beleértve David Moyes menedzsert is.
"Boldog vagyok a csapattársaimmal, a menedzseremmel és a stábjával is. Az edzéseink az edzõpályán fantasztikusak, minden nap sokat tanulok tõlük. Immár 12 éve vagyok profi labdarúgó és nincs kétségem afelõl, hogy David Moyes-tól is új dolgokat tanulok, fejlõdök általa."
"Mint mondtam, beszéljenek a teljesítményemrõl, vagy a becsúszásomról, mely elkésett volt. Ezt nem bánom. De az már túl sok, amikor emberek többek között olyanokat kezdenek sugallni, hogy nincs megértés köztem és a menedzserem között. Ez egyáltalán nem igaz!"
"Az utóbbi néhány évben elkezdtem közelebbrõl is vizsgálni azt, miként dolgoknak az edzõk, hogy tanuljak ezekbõl - nem csak itt, de a válogatottnál is. Néhány igazán zseniális edzõvel dolgoztam már és nagyon érdekelt a módszerük és döntéseik hozatala."
"Azt mondhatom, hogy Moyes edzései, a dolgok, amiket mond az elsõ csapat megbeszélésein teljesen tökéletesek. Nagyon szeretek együtt dolgozni vele és biztos vagyok abban, hogy a dolgok javulnak és megfordítjuk azokat a jó irányba."
"Kölcsönös tisztelet van közöttünk és a munkahelyi környezet is jó. Õ tényleg azt akarja, hogy a dolgok mûködjenek a Manchester Unitednél, mint ahogy én is ezt akarom, mint minden más játékos. Mindannyian keményen dolgozunk azon, hogy ez összejöjjön."
Kövess minket Facebookon, Instagramon, Twitteren és YouTube-on is!
Támogasd adományoddal a ManUtdFanatics.hu működését!