Játékosértékelés: Newcastle 0-4 United

Lássuk, milyen szavazatokat kaptak a Manchester United játékosai a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének értékelése alapján...

Anders Lindegaard: vajon egy másik univerzumban folyamatosan játszik a dán? Mert egyáltalán nem tûnt úgy, hogy hónapokat hagyott volna ki két meccs között. Három igen látványos védése volt, amibõl legalább kettõ bravúrnak is mondható. 7

Antonio Valencia: ezúttal nem meccs közben, hanem már a találkozó elejétõl fogva jobb bekket játszott, nem is rosszul. Sõt, szinte átjátszhatatlan volt, bár egyszer csúnyán elnézett egy átadást, ami után Cissé lövésig jutott. 7

Chris Smalling: sokat dolgozott, magabiztosan tette a dolgát. Úgy tûnt, végre magasságát képes kamatoztatni és a levegõben is szinte verhetetlen volt. 7

Phil Jones: nagyot csatázott Cissével, aki néha legyõzte Philt, de végül a háborút egyértelmûen a védõ nyerte meg. 7

Patrice Evra: hamar összeszedett egy kisebb sérülést, ami látszólag hatással is volt a játékára. Pontatlan, lassú volt majdnem végig, messze volt a legjobb Evrától a tegnapi Pat. Nehéz lehet eldönteni, ki is szerepeljen szerdán a bal bekk poszton. Ettõl sokkal több kellene Evrától a Bayern ellen. 5

Darren Fletcher: nagyszerûen játszott, mindig mozgásban volt, sokat volt nála a játékszer és alig hibázott. Jól olvasta az ellenfél játékát. 8

Marouane Fellaini: remélhetõleg nem eddig tartott a 3-4 meccsig tartó, kiváló formája. A Szarkák ellen messze volt legjobbjától, inkább egy kisebb ámokfutást rendezett, mint focizott, bár a játékvezetõ olykor olyan dolgokat is lefújt ellene, amit más simán továbbengedne. Ennél több kell. 5

Ashley Young: nem kezdett rosszul, lendületesnek tûnt, ám ez csak 14 percig tartott, hiszen megsérült és már nem is tért vissza, három percre rá Januzaj állt be helyette. Kezd Hargreaves-i magasságokba - vagy inkább mélységekbe - jutni, már ami a sérüléseket illeti. -

Juan Mata: ez történik, amikor ott játszhat, ahol igazán nagyot képes alkotni. Kimagaslóan teljesített ezen a mérkõzésen, két gólja és gólpassza is megmutatta, micsoda zseni is õ. Ha támadó középpályásról, irányítóról beszélünk, mindenképp õ a jelenlegi keretünk legerõsebbje azon a poszton. 9

Shinji Kagawa: a másik zseni. Bár "csak" egy gólpasszig jutott, a legtöbb helyzetet õ alakította ki. Minden támadásban nyakig benne volt és szinte a pálya egész területét bejátszotta. Kezd egyre jobb formába kerülni, ez a Mata-Kagawa duó még sok örömet okozhat nekünk. 8

Javier Hernandez: végre kezdett, meg is hálálta góllal és gólpasszal, valamint egy remek teljesítménnyel. A kapufáért kár, szép támadás volt. Láthatóan sokkal jobb mezõnyben is, mint volt régebben, de még mindig vannak hiányosságai ebben. Ami zavaró volt nála - és Kagawánál is - hogy többször is csak állt vagy lassan sétált vissza lesrõl és így nem volt megjátszható, miközben nálunk volt a labda. 8

Adnan Januzaj (Young helyett a 17. percben): továbbra is az látszik rajta, rettentõen elfáradt már. Ezen a meccsen sem igazán nyújtott maradandót, utolsó passzai nem egy alkalommal szinte már a korai Bebét idézték. Csak a gólja miatt kapja azt az osztályzatot, amit kap. 7

Alex Büttner (Evra helyett a 64. percben): sokkal lendületesebbnek tûnt, mint francia csapattársa, ám beadásain van még mit csiszolni. 6

Nani (Fellaini helyett a 70. percben): Lindegaarddal ellentétben, a portugál szélsõnél nagyon látszott a több hónapnyi kihagyás. -