Játékosértékelés: United 4-0 Norwich City

Lássuk, hogyan értékelte a ManUtdFanatics.hu a Manchester United játékosainak hétvégi teljesítményét...

David de Gea: szûk hatvan percet kellett várnia, mire komolyabb feladatot kellett megoldania, az utolsó félórára néhányszor megdolgoztatta õt a Norwich, de nem tudtak kifogni rajta. Mindenesetre nem ez volt az a találkozó, amibõl el tudná készíteni "legkeményebb meccseim, legnagyobb védéseim" címû videóját. Kevés dolga akadt, azt a keveset hibátlanul megoldotta. 7

Phil Jones: kiválóan végezte a dolgát, bár védekezésben kiemelkedõen sok dolga nem akadt, támadáshoz annál többet tett hozzá. Gólpassza hab a tortán. 8

Rio Ferdinand: 1-2 alkalommal könnyen lefutották, de ezekbõl nem lett gond, fõleg mert a csatár ilyen esetekben nem a kapu felé futott, hanem inkább a szögletzászló irányába. Felívelt labdái elég jó százalékban találtak társat. 7

Nemanja Vidic: leradírozta a pályáról van Wolfwinkelt, akinek momentuma sem akadt. Kapu elõtt verhetetlen volt, szinte mindent õ tisztázott fejjel. Nála is elmondható, hogy felívelt labdái nem a vakvilágba szálltak. 8

Patrice Evra: lassan kezdett, de amint bemelegedett, számos alkalommal elrobogott a bal szélen és nem egyszer remekül centerezett. Rendkívül pontosan és eredményesen játszott, hiszen három helyzet kialakítása is az õ nevéhez fûzõdik. 8

Antonio Valencia: ez a teljesítmény már kezdett a régi Valenciáéhoz hasonlítani. Egész meccsen veszélyes volt, õ alakította ki a legtöbb helyzetet, nem szórta el a labdákat, hanem pontosan játszotta meg azokat, olykor sarokkal is. Kis szerencsével akár gólt is szerezhetett volna, de a gólpassz így is megérdemelt neki. 8

Michael Carrick: rengeteg passz, nagyszerû mozgás a középpályán. 83 pontos átadásából 45 ment elõre és csupán 15 hátra, ez is mutatja, bizony nagyon nem alibizik õ meccseken. Most sem tette és ha a társak elöl kicsit pontosabbak, akár két gólpasszt is felírhattunk volna a neve mellé. 8

Tom Cleverley: a középpálya leghalványabb játékosa volt, bár voltak szép és eredményes szerelései. Cseréje érett már. 6

Shinji Kagawa: az elsõ félidõben szinte csak õ alakított ki helyzeteket, a fordulás után azonban a társak túlszárnyalták õt. Az utóbbi hónap során ennél szinte csak jobb meccsei voltak, bár hétvégén sem volt gyenge. Az eladott labdák számát legközelebb le kell csökkentenie, viszont gólpasszt írtak a neve mellé, még ha az nem is volt az a kimondott assziszt. 7

Danny Welbeck: ûzte az ellenfelet, sokat futott, a gyors passzolgatásokból mindig kivette a részét, de gólt sajnos nem sikerült szereznie, pedig volt egy igen jól sikerült lövése, amit Ruddy a jobb felsõbõl szedett ki. Õ hozta össze a büntetõt. 7

Wayne Rooney: az elsõ félidõben szinte végig õ volt az, aki lelassította a csapatot. Amikor hozzá került a labda, szinte egyszer sem volt azonnali átadása, inkább dajkálta a játékszert. A büntetõt magabiztosan értékesítette. Fordulás után zseniális tekeréssel vette be Ruddy kapuját, ezen felbuzdulva pedig szinte csak ilyen lövésekkel próbálkozott, de nem sikerült újból betalálnia. Két góljával eldöntötte a találkozó sorsát. 9

Cserék:

Juan Mata (Welbeck helyett a 60. percben): beállásával sokkal gyorsabb lett a csapat, 15 perc sem kellett, hogy két gólt jegyezzen. Kiválóan mozgatta a csapatot, helyzeteket alakított ki. Hozzáállása és hozzájárulása kimagasló volt, a jövõ Unitedének egyik, ha nem a legnagyobb sztárja lehet. Érdekesség: csupán egy pontatlan átadást jegyezhettünk fel nála. 9

Ashley Young (Kagawa helyett a 65. percben): úgy tûnt, magabiztosan állt be a meccsbe, labdakihozataloknál kimondottan higgadt volt, azonban az ellenfél tizenhatosának környékén nem egyszer lendületet vesztett a hazaiak támadása, mikor hozzá került a labda. 6

Javier Hernandez (Cleverley helyett a 71. percben): nem sok lehetõség jutott neki, kapura vesélytelen volt egészen a ráadásig, amikor Mata hozta szinte kihagyhatatlan helyzetbe õt, Chicha azonban kapu mellé tüzelt. -

A találkozó legjobbja a ManUtdFanatics.hu szerint: Juan Mata (nagy csatában gyõzte le Rooney-t, talán csak azzal, amilyen profin kezelte az egész helyzetet és amilyen hatással volt a csapatra beállása után)

A játékosértékelés a ManUtdFanatics.hu szerkesztõségének saját véleményén alapul. Ha nem értesz egyet, azt kérjük kultúrált formában hozd nyilvánosságra, egyéb esetben a hozzászólást moderálni, vagy törölni fogjuk. Köszönjük!