Az ördögök nem bírtak a szarkákkal

Három pontért utaztunk Newcastle-be, hiszen ha gyõzelemmel távoztunk volna, akkor 9 pontos elõnyre tettünk volna szert az egy meccsel kevesebbet játszó Arsenal ellen. Sajnos a kreativitás ma (is) hiányzott a fiúk játékából, hoztuk a nem túl meggyõzõ idegenbeli formánkat, sovány 0-0 lett a vége.
Lássuk a meccset számokban.

Van Der Sar: nem volt sok dolga, egyszer-kétszer próbára tették, de nem tudtak kifogni rajt, magabiztosan állt a vörösök kapujában.   7

O'shea: õ kezdett a védelem jobb oldalán, viszont Gutiérezzel meggyûlt néha a dolga Sheasy barátunknak, emellett sajnos a támadásokhoz nem sokat tett, talán az elsõ félidõben úgy, ahogy felért.   6

Smalling: nálam a csapat legjobbja, a védõnégyesbõl az õ teljesítménye volt a legmeggyõzõbb, elég sok labdát fejelt el, sokszor fontos mentése is volt, magabiztos teljesítmény tõle.   8

Vidic: nem volt sok dolga, hozta a kötelezõt, elsõ félidõben elég sokszor kellett kimennie Evra emberére, mivel Pat éppen máshol kóricált.   7

Evra: a védelem talán leggyengébb láncszeme volt tegnap. Rengeteg helyezkedési hiba, volt olyan az elsõ félidõben, hogy konkrétan Carrick posztján futkosott. Bizony ráférne a pihi. Szerettem volna, ha Fabio kezd, sajnos nem így lett, pedig biztos vagyok benne, hogy ennyit õ is tudott volna, ha nem többet.   5,5

Nani: Valencia helyett õ kezdett, megmondom õszintén reméltem, hogy õ is fog. Bár ne így lett volna. Elsõ félidõben nem sok momentuma volt, ez oké. De hogy valaki ennyire agyatlan legyen, azt nem fogom soha megérteni. Rossz megoldások sorozata ismét és a már jól megszokott színészi teljesítmény. Hollywoodban a helye? Kitudja...   5

Carrick: középpályás sorunk talán legjobbja, ha egyáltalán lehet-e valakit is kiemelni. Magabiztosan állta a sarat, labdát szerzett, bár a támadójátéka impotenciában nem szenvedett hiányt, egy lövése volt talán az elsõ félidõben, azt ballal mellészúrta. Ráadásul Rooney elég sokszor futkosott vissza labdáért az õ posztjára, ilyenkor szerintem Michael is nyugodtan felmehetne, hogy pótolja Wayne-t. De errõl majd Rooneynál.   6,5

Anderson: sajna neki sem ez volt élete meccse, az elsõ félidõ elején volt pár szép labdajáratása, de ennyi. A cseréjét viszont nem nagyon értettem. Oké, hogy Valencia jött és így Giggs ment be középre, de õ sem csinálta jobban, mint Ando. Én ott Giggsy-t hoztam volna le, Antoniot be, Nani balszél, Valencia jobbszél, Anderson pedig fel a csatárok mögé támadó kp-nak. Ha már kockáztatni kell, akkor legyen.   5,5

Giggs: na aztán most õt sem lehet agyon dícsérni a tegnapi teljesítménye miatt. Az elsõ félidõ 30. percéig 3 momentumra emlékszem tõle: egy eladott labda közel a tizenhatosunkhoz és két szabálytalanság. Nem találta a ritmust. Jóvátehette volna, ha a 2. félidõben belövi azt az ordító helyzetét, sajnos nem így lett.   5

Rooney: letelt a 2 meccses eltiltása, mindenki várta, hogy visszatérjen, kivéve tán az ellenfelet. Sajnos õ sem tudott megváltást hozni. Mezõnyben jó, viszont a ziccerét rendesen elszúrta. Odahelyezi a bal alsóba és gól. Amit viszont nemértek nála: minek futkos vissza a középpálya közepére labdáért? Ott van
Carrick vagy Anderson, ez az õ feladatuk lenne, így persze hogy nem tudnak kit megjátszani, ha Wayne barátunk folyamatosan ott van mellettük. Ma a szabadrúgásai sem jelentettek akkora veszélyt.   6,5

Hernández: neki is volt egy ordító ziccere a meccs elején, bár azt nehéz lett volna megoldani, hiszen a szarkák kapusa jókor jött ki és Chicharito kb. 20 cm-re a kapus kezétõl próbálta begyötörni a lasztit. A 2. félidõben Andersontól kapott egy nagy labdát, ha ott letudja futni a 2 védõjét, ziccer, sajna nem így lett. Mezõnyben viszont javul a srác, lassan lehet rá építeni. De még nem most. A színészkedést meg felejtse el, gyorsan.   6

Owen: vártam, hogy szerepet kapjon, sajnos kevéske jutott neki. Ezalatt viszont küzdött, akart, futott, passzolt. Sajnos a gólszerzés nem jött össze. Viszont remélem, hogy az Everton ellen kezd.   6

Valencia: volt egy-két jó beadása, egy-két jó elfutása, de ennyi. Sajnos õ sem tudott sokat hozzátenni a meccshez. Õ is akart, de ez sem volt elég.   6

Összegzés: elég hajtós meccs volt, de rossz volt nézni a csapat ötlettelen játékát. Az idegenbeli formánk pedig idén nulla. Reméljük, hogy az Arsenal ma nem talál fogást a Spurs-on és a Birmingham is tehet egy szívességet. Adja az ég, hogy maradjon legalább 6 pont elõnyünk. Nehéz hajrá lesz...