A csendestárs tündöklése és bukása

Tizenkilencedik alkalommal is a Manchester Unitedé lett a Community Shield trófeája, miután 3-2 arányban legyõzte az õsi rivális Manchester City együttesét. A United kezdte jobban a meccset, azonban nagyrészt a fiatal De Geának köszönhetõen Mancini csapata 2 gólos elõnyben vonulhatott az öltözõbe. Mint már megannyiszor, ismét szenzációs feltámadást láthatott a Vörös Ördögök szurkoló tábora. Smalling szépítõ gólja után Nani szerzett remek gólt egy egészen gyönyörû támadás végén, majd a 94. percben Michael Owennek képzelte magát a portugál szélsõ, és egy nagyszerû villanással küldte haza az ellenfelet Manchester trófea szegény negyedébe. Lássuk akkor mindezt a számok tükrében!

De Gea : Érzésem szerint mind a kettõ gólban benne volt, bár az elsõben talán kevésbé, hiszen ott Vidic vagy Ferdinand felugorhatott volna tisztázni. Ennek ellenére 27 percig hõst csinált Dzekoból, miután nagyon elnézte a bosnyák támadó távoli lövését. A második félidõre már magabiztosabb volt. Láthattunk egy szép védést, valamint pár jó kifutást. Lábbal elég ügyes, kirúgásai általában embert találtak. Ezzel a teljesítménnyel sec-perc alatt a padon találhatja magát. 5

Smalling : A védelem egyik legjobbja. Kiválóan muzsikált a jobb oldalon, egészen elképesztõ elfutásai is voltak. Néha a labdakezelésben kicsit ügyetlen, de biztató, hogy nem csak a középhátvéd posztján tud maradandót alkotni. Gólt is szerzett, ami külön öröm lehet a számára. 7,5

Ferdinand : Pályán volt, hozott egy átlagot. Az elsõ gólnál neki kellett volna Lescottot fogni, tudjuk mi lett belõle. 5,5

Vidic : Nem volt jobb õ sem védõpárjánál, talán többször szerelt a tizenhatos elõtt. Balotellit egyszer helyretette, csak ezért 6

Evra : Jól kezdett, aztán picit eltûnt, majd megint elõbukkant és remek összjátékokat produkált Ashleyvel. A helyén néha megindultak, többször kellett Youngnak hátra jönni. Õszintén szólva nem tudom miért hozták le. 6,5

Nani : A meccs embere! Megint hozta azt, amit mindig szeretnénk tõle látni. Szerzett 2 gólt, összjátékokban is mindig benne volt. Talán kezdi megérteni mi is az igazi lényege ennek a játéknak. 9

Carrick : Feleslegesen tette be a kezdõbe Sir Alex. Látszott rajta, hogy még nem 100 %-os, ami rá is nyomta a bélyegét a középpályánkra. Szezon kezdetre remélhetõleg ismét formába lendül! 5

Anderson : Az elsõ játékrészben maximum a sárga lapjával alkotott maradandót a brazil. Hihetetlen sok labdát elszór, viszont vannak néha nagyon jó meglátásai. Harcias volt, de ennél több kell. A második félidõre feljavult a játéka. 6,5

Young : Rendkívül hasznos tagja volt a csapatnak. Gólpasszt adott Smallingnak, azon kívül rengeteget ficánkolt, folyton figyelni kellett rá a védõknek. Kell neki pár meccs, mire jobban belerázódik a játékba, de hatalmas vétel volt, ezt mindenki tudja. 7

Rooney : Halovány volt, nem igazán volt formában. Ennek ellenére a második gólban alaposan benne volt, valamint néhány egyéni villanást is felírhatunk a neve mellé. Szerepet vállalt a fordításban. 7

Welbeck : Nagyon technikás, ez látszik. Viszont a kezdõbe õ még kevés. Sokat kell még fejlõdnie, de nagy jövõt jósolok neki a csapatnál. 6

CSERÉK

Evans : Eszméletlen mekkora munkát végzett a beállítása után. Védelem legjobbja volt. Csúszott, mászott, holott rengetegen eladták volna egy rossz meccs után. Ez a régi Evans! Volt 1-2 suta felszabadítása, de biztos pont volt a védelem közepén. 7,5

Jones : Jól játszott, kõkemény szerelései vannak. Ha már ilyen fiatalon így tud teljesíteni, sokat várhatunk tõle a jövõben. Evansszel jó párost alkottak. 7

Cleverley : Kreatív ember a középpályára? Itt van, tessék! Ezért kellene Sneijder, hogy kiszorítson egy ilyen tehetséget? Ez a fiatalember a megoldás a mi problémáinkra. Nagyon jól lát a pályán, sokszor szerzett labdát és egy gólpasszt is kiosztott. Elsõ trófeáját ünnepelhette a csapattal. Nagy huzás volt az õ beállítása. 7

Rafael mester kapitányként szaladgált kicsit, néha összjátékban is benne volt. Kutya baja sincs.

Berbatov percei voltak csak

most nem lõtt gólt a meccs végén, de be jött azért õ is, hogy labdába érjen.

ÖSSZEGZÉS

Ami nekem feltûnt már a felkészülés alatt is, hogy rövid passzokban sokat fejlõdött a csapat. Sokkal labdabiztosabbak vagyunk, mint mondjuk tavaly. Hiányzik az egyik leglabdabiztosabb ember középrõl, de egyre többen rendelkeznek ezzel az erénnyel. Kifejezetten a második gólnál figyelhettük ezt meg. Nagyszerû passzolgatás után szereztünk gólt úgy, hogy Kompanyék azt se tudták, hol a labda.

Megkezdõdött tehát ez a szezon is, természetesen Manchester United gyõzelemmel. 14-én pedig megyünk Birminghambe, ahol sokkal fontosabb lesz a gyõzelem, mint volt itt a Szuperkupán.