Mi a különbség az 1-0-ás, és az egygólós meccsek között.....

Nem igazán sok. Mindkettõ esetében az utolsó percekben izgulni kell azért hogy ne kapjunk gólt!!
Elsõ játékosértékelésemnek lehettek szemtanúi. Lehet néhol elfogult, máshol meg nagyon kritikusra sikeredik a blog. De nem lehet, és nem is kell elvárni egy szurkolótól hogy független legyen kedvenc csapátához. Feles osztályzatokat is használok, mert az nálam a "majdnem faktor".
1-10 között értékelek ahol nálam a 6 az átlag.

Na akkor vágjunk bele:

Anders Lindegaard: Minden edzõ azzal kezdi a csapatépítést hogy végy egy jó kapust. Ez esetben nekünk van kettõ, de lehet hogy csak másfél. Próbáltam nem azt nézni hogy kapott három azaz HÁROM gólt, hanem azt néztem mennyire bizonytalan volt. Lásd mikor Evans kifejelte a labdát szögletre elõle ami simán meg kellett volna szereznie, és talán nem 3-4, hanem 2-4 lesz a vége. Elhamarkodott voltak a dicséretek, és ki jött az ami ilyenkor ki kell hogy jöjjön, a túlzott önbizalom át ment bizonytalanságba. Bocsi Linde, de ez csak nálam 4.5

Rafael Da Silva: Tartalmas ámbár kicsit túlpörögött 31 percet tölthetett a pályán a kis brazil.
Teljesen egyértelmû számomra hogy Ö nyújtja a legkiegyensúlyozottabb teljesítményt eddig az idén a védõk közül. Méltó a 2-es mezszámra. A hiszti, a sárga lap ez mind-mind azért van, mert még csak 22 éves a Dél-Amerikai. Fiatal de már nem annyira rutintalan, hamarosan teljesen lefog tisztulni a játéka, cseréjénél én meglepõdtem, de átgondolva teljesen jogos volt. Na és ne feledjük van egy tesója aki szintén belelendülhet majd jövõre! ;) Mindezek ellenére csak egy 6-ost kap.

Patrice Evra: Sokan mondják hogy Büttner érkezésével megélénkült a játéka, és én is csak csatlakozni tudok ezekhez az emberekhez. De azért vannak még üresjáratai olykor-olykor. Már nem 24-25 éves mikor stabilan minden fáradtság nélkül fel-alá vágtázott a bal oldalon ill. szélen. Megteszi ezt nekünk azért 31 évesen is, amibõl egy szép gólpassz is járult ma. De már látszik rajta az hogy a fifikásabb gyors játékosok már lefutják, és ha hátrányban van akkor azt már helyezkedéssel rutinból már nem tudja megoldani. Mindenesetre 6.5-et kap.

Rio Ferdinand: 34 éves teli rutinnal és sok-sok megvívott nagy csatával. Egy jó Rio-ra mindig szükség van, és ez a mai Rio nem volt a legjobb, de nem is volt annyira rossz. De mégis 3 gólt kaptunk, ami nem feltétlen az õ hibája, de neki kellene leginkább stabilitást adni a középsõ négyesbõl. Egy egészséges jó formában lévõ Vidiccel hátul sima meccs lett volna. 6.5

Jonny Evans: Oké benne van hogy egyszer hibázik egy védõ és kapunk egy gólt, azért mert akaratán kívül hibázik. Majd javít azzal hogy kap a csapat egy büntetõt amit saját maga harcol ki.
De hogy gyakorlatilag HÁROM gólt kapjunk majdhogynem róla, az azért már jelent valamit. Ezt az Evans-t nem igazán akarom látni a pályán, nekünk a kegyetlen, stabil, jó védekezõ Evans kell. Hozzáteszem a második gól elõtt miért fejelte szögire a lasztit csak õ tudja, vagy még õ se. Jonny Boy ez csak 4

Anderson: Majdnem egy teljes félidõt játszhatott, és amikor legutoljára kezdõként játszott és sérült le félidõ elõtt akkor hónapokat hagyott ki, és esett vissza a formája. Remélhetõleg csak elõvigyázatosságból lett lekapva. Amúgy ezalatt a 41-43 perc alatt jól játszott a gólja szépre sikerült, külön örültem is neki hogy gólt lõtt. Megérdemelten került a kezdõbe. Imádom Scholes-t, de jelenleg Anderson a jelen és a jövõ. 7

Ashley Young: 1 key passz sarokkal, egy gólpassz, két lövés amibõl bedobás lett. Sokkalta jobb volt mint az elõzõ meccsein ahol játszott. De azért tud õ még ennél pontosabban is játszani. De kétségkívül az egyik legjobbunk volt. Remélem ennél már nem lesz rosszabb, és mikor kapura lõ legközelebb akkor kaput is talál. 7.5

Darren Fletcher: Rajta sokat gondolkoztam. Próbálom nem lehúzni õt, mert nagy kedvenc. Azon szoktam néha agyalni vele kapcsolatban, hogy vajon lesz-e még olyan mint a betegsége elõtt. A remény hall meg utoljára ugyebár. De ma Darren ilyen is meg olyan is volt. Robotolni robotolt, amit megtehetett azt megtette. De pontosabban kellene játszania. Elfogultság miatt 6.

Micheal Carrick: Teljesen rendben volt mikor Anderson pályán volt, vagy mikor van még egy másik kreatív fiatal gyors játékos vele és Andersonnal. Olyankor nem kell másra koncentrálnia csak arra a feladatra ami az lenne hogy szûrje az ellenfél támadásait és pontosan továbbítsa a megszerzett labdákat. Nem hiába Carrick találkozik legtöbbet a labdával, és passzol a legpontosabban. Scholes után természetesen. Elõre fele támadásban sincs, ill. nem lenne vele gond, de azért látszik rajta hogy nem ez a feladatköre. 7

Wayne Rooney: 2 gól egy nagyon okos gólpassz. Kell ennél több egy Rooney-tól?! Nem igazán. Szokásos felszántom a pályát, védekezek, irányítok, büntetõt lövök, akció gólt szerzek, és adok egy parádés gólpasszt. Egy baj van csak, de az csak egyéni, kár hogy nem minden meccsen lõ gólt és ad gólpasszt. Mert akkor harcban lehetne az aranylasztiért. Man of the Match 8.5

Robin Van Persie: Szokásos gól(ok), na és kihagyott ziccer(ek). Hála a jó égnek hogy megszereztük az Ágyúsoktól. Nélküle, nem hiszem hogy itt tartanánk. Jól játszott, néha kicsit eltûnt. Sajnálom hogy nem adták meg a második gólját. Viszont amit sokak szerint el Torreselt, az teljesen látszik a visszajátszásból, hogy azért nem volt olyan könnyû azt a labdát visszalõni a rövidre. Torres meg anno szemben a kapuval lõtt mellé. De szerintem Chicharito ezt belõtte volna méghozzá saját magát fejbelõve labdával. :D 8

Chris Smalling: Visszatért kényszerbõl akkor még egy igen nagy iramú meccsbe jobbszélsõ védõként. Láttuk már ott játszani, nem igazán az az õ posztja, és mind tudjuk hogy nem is igazán játszik ott meggyõzõen. De kellett az õ magassága az ellenfél pontrúgásainál. Átlagos teljesítményt nyújtott kicsit több mint egy óra alatt. 6

Phil Jones: Szintén kényszerbõl kellett be állnia, csak neki a középpályára. Tavaly láttuk ott játszani nem is rosszul. De ma ez nem jött át. Benne van az is hogy mind ez csak a harmadik meccse az idén. Amibõl egyszer volt csak kezdõ. Gyakorlatilag neki az volt a feladata hogy stabilitást hozzon a középpályára annak is a védekezõ felébe, ehhez képest többször volt a támadó harmadba irányítóként funkcionálva ami nem is jött neki össze. Túl sokat várt egyes szituációknál. Természetesen legközelebb már a védelem tengelyében találhatjuk. 6.5

Danny Welbeck: Nem tudok mit írni róla 20 percet kapott plusz mínusz néhány perc. Szokásos harciasság meg volt benne. Talán az volt az oka az õ becserélésének hogy védekezésben jobban besegítsen. Frissebb volt mint Van Persie. Így jobban tudott támadni védekezni. Bár ez nem igazán jött le nekem. Szerdán 100% kezdõ lesz. 5.5

Remélem tetszett ez a kis „játékosértékelés”. Ez csak az én egyéni személyes véleményem, nem követendõ példa. De minden kritikát szívesen fogadok.