A Titanic kihajózása könnyebben ment

1912. április 10-én a Titanic Southampton kikötõjébõl indult elsõ útjára. Mint késõbb sajnos kiderült, az út egyben az utolsó is volt. De talán a kikötõi öbölbõl könnyebben kifutott az óceánjáró, mint ahogy tegnap a Manchester United nyerni tudott.

Érdekes felállást választott Sir Alex erre a mérkõzésre, de talán maga a taktika még érdekesebb volt. Mint utólag elmondta, újat próbált ki, sikertelenül. Ennek következtében leginkább a középpályán volt káosz az elsõ félidõ során, bár a védelem közepe sem mindig muzsikált pontosan. Ami viszont nagyobb baj, mivel ott nem volt semmi formáció variálás mecc elõtt.
Osztályzataim az FA kupa mérkõzésre:

Lindegaard: vártam már azt a mérkõzést, amikor a nagy csapatban is bemutatkozhat. Én bízom benne, láttunk már nem egy kapust, aki a semmibõl vált naggyá. Csak egy példát mondanék, biztosan ismerõs Petr Cech neve. A Chelsea elõtt hol védett?  De vissza Andershez. Beíveléseknél néha éreztem, hogy talán nem tudja, kijöjjön, vagy ne, sokszor inkább a vonalon is maradt. Viszont amikor kijött, akkor meg is szerezte a labdákat. Volt pár védése, de egyik sem volt az év védése, nem igazán kellett megerõltetnie magát, amikor hárítania kellett valamit. Ahogy játékba hozza a labdát, az kifejezetten tetszett, ahogy írtam is egy hsz-ben tegnap. A kirúgásai többsége emberhez megy, nem csak "elõreküldöm, majd lesz valahogy" módon teszi ezeket, kidobások is jók voltak. Lábbal meglepõen jó volt, remélem, kap még idén lehetõséget! 7

O'Shea: akik utálják, azok tegnap egy meccsen megnézhették, mennyire sokoldalú. A jobb szélen kezdett a csapatkapitány, majd a második félidõ elejére Brown beállásával a védelem közepén is helyet kapott, míg a félidõ második felére a védelem bal széle jutott neki. Biztos sokan mondják erre, nem nagy dolog ez, de megnézném, ki hogy teljesítene, ha egy meccsen három poszton kellene játszania! Középen kifejezetten jó volt, többször segítette ki Smallingot, bár jobb szélen is sûrûn megjátszható volt. 6,5

Smalling: még mindig azt mondom, biztos tehetséges, de hogy a 10 millió fontos ára valószínû azért volt annyi, mert még sok volt a szerzõdésébõl és mert angol és nem a teljesítménye miatt, az szinte tuti. Az utóbbi két meccs talán leggyengébbje volt. Borzasztóan helyezkedett tegnap is nem egyszer. Kapu elõtt folyamatosan a feje felett szálltak el a labdát, nem egyszer Evansnekés O'Sheanek kellett kisegítenie eltolódva ezáltal. Labdákat szórt el a saját térfelén, semmi magabiztosságot nem láttam a játékában. Lehet a gólnál Evans hibázott, de összességében Smalling többször maradt le a támadókról, mint Jonny. Gyenge teljesítmény volt, lézengett csak a védelemben sokszor. 4,5

Evans: nem kis munkát vállalt a védelemben. A kapott gól elõtt ha jobban ki tudta volna fejelni a labdát, talán megúsztuk volna, ráadásul utána nem nagyon mert belépni a játékos elé, nehogy büntetõ legyen. Itt hibázott, de a mérkõzés többi részén - leszámítva mikor kikerült bal szélre - õ volt az, aki a védelem közepén sokat melózott. Sokkal többet mentett, szerelt, mint Smalling, nem egyszer kisegítve az angolt. 6

Fabio: kár a sérülése miatt, öröm volt nézni, hogy semmivel sem rosszabb a tesónál. A kevés támadásunkban, ami az elsõ félidõben volt, mindben benne volt, határozottan védekezett és számomra még mindig jobbnak tûnik védelmi helyezkedésben Rafaelnél. Plusz nem marad elöl eszetlenül, mint a tesó. Bár csak egy félidõt volt fent, nálam 7 az osztályzat. Egyre inkább lehet hallani Evra távozásáról, talán nem ártana sûrûbben játszatni a kis brazilt, Neville tesók után nem lenne rossz egy Da Silva kettõs a széleken.

Gibson: sokak által szidott személy. Mint Ferguson említette, a középpálya közepén új alakzatot próbált. Ezt nem írom le minden KP-nál, de a többire is hatással volt. Gibson védekezésben semmivel nem volt rosszabb, mint Scholes. Támadásokra második hullámban odaért, volt 1-2 próbálkozása is, ami sajnos harmatgyengére sikerült. Kicsit most felhoznám bizonyos Jack Rodwell játékost. Sokan õt szeretnék a csapatban látni. Szoktam Everton meccset nézni, nem tudom mirefel akarják Rodwellt, Gibsont meg küldenék el a fenébe. Mivel jobb a liverpooli, mint Darron? Szerintem semmivel. Tegnap játszottak a Chelsea ellen, köze nem volt a meccshez. Vissza Gibsonhoz. Nagyon pontatlan volt a játéka elõre, ezen nem ártana csiszolni, de nálam nem csak õ az, aki miatt olyan nullán teljesítettünk tegnap. Vagyis ez nem jó megfogalmazás volt, inkább úgy mondom, nem õt hibáztatnám az elsõ félidõért. 5

Scholes: végre visszatért, a védekezést elsõ félidõben többé-kevésbé megoldotta Gibsonnal, támadásokhoz nem tudott sokat tenni szélsõ hiányában. Második félidõre sokkal aktívabb lett õ is, nagyon jó volt látni, hogy visszatért. 6,5

Anderson: borzasztóan gyenge meccs. Volt egy lövése, amit fogott a kapus, semmi több. Szinte minden második elõre passzát eladt, sokszor még vonalban sem ment a pontos passz. Hogy ennek mi volt az oka (felállás vagy más) nem tudom, de rossz volt nézni, amit csinált. 4,5

Obertan: volt 10 jó perce. Amikor a gólpasszt adta, annak a környékén. Akkor ment, szerelt is nem egyszer, de azon kívül nagyon gyenge volt. Nem látom benne azt, mit érnénk vele. A 10 percen kívül semmi haszna nem volt. Pedig rá még nem is lehet mondani, hogy idegen poszton játszott, mert tartalékoknál nem egyszer játszott már így. 4

Owen: nálam a meccs embere. Kicsit visszavontabban helyezkedett el, mint Hernandez, mégis többször került helyzetbe. Sokat mozgott, visszajött labdákért is, amiket jól továbbított, nagyon jó volt látni, örülök, hogy végig pályán volt, megérdemelte már, többet is játszhatna. Góljának kifejezetten örültem! 7,5

Hernandez: szinte egész meccsen nem csinált semmit, mégis eldöntötte a meccset. Elsõ félidõben köze nem volt a labdához szinte, alig jutottunk fel hozzá. Másodikban kicsit aktívabb volt, de az a fránya les mindig megállította, egy kivétellel, akkor viszont nem kegyelmezett. 7

Brown: szünetben beállt, védekezést jól megoldotta, támadáshoz nem igazán tudott hozzátenni. 6

Giggs: nem jelentett annyira drasztikus javulást a csapatnak, mint a Blackpool ellen. Az, hogy visszaálltunk normál 4-4-2-re mikor bejött, segített a csapaton. A gólpassza nagyon szép volt, nagy meglátás, azon kívül azért mezõnyben nem emelkedett most úgy ki, mint elõzõleg. Ennek ellenére még mindig sokkal jobban pörgött, mint egyes huszonévesek! 7

Nani: nem értem ezt az embert, komolyan mondom. Hogy valaki ennyire ne tudjon jó megoldásokat választani, az már fogalom. Beálltával megélénkült a széljátékunk, de csak annyiban, hogy többet volt ott a labda. Azon kívül semmi veszélyt nem jelentett. Volt egy lövése, rengeteg megtorpanása. Nem tudok mit kezdeni vele, agyban kellene fejlõdni, nem technikában, ez biztos. 5,5