A Chelsea megelõzte az Arsenalt!

Az Arsenal már csak a 3., mivel döntetlent játszott a Spurs vendégeként.

Helyszín: White Hart Lane. Walcott góljával korán vezetést szereztek a vendégek, de Van Der Vaart alig 1 percre rá válaszolni tudott.

Samir Nasri és Van Persie góljaival 3:1-re növelte elõnyét az Arsenal, ám mire Wenger megnyugodhatott volna, jött Tom Huddlestone és egy remek góllal szépíteni tudott. Az állás a félidõben 3:2.

A második játékrészben csak 1 gól esett, de ennek óriási szerepe lehet még. Ahogyan lett is, ugyanis Lennont buktatták a tizenhatoson belül, a bíró pedig befújta a büntetõt. Van Der Vaart hidegvérrel értékesítette, ezzel beállítva a 3:3-as végeredményt.

A másik találkozón a Chesea 3:1-re gyõzõtt a Birmingham ellen Malouda duplájával és Kalou góljával. A Birmingham csak szépíteni tudott Larsson tizenegyesébõl.

Ezzel a Chelsea jobb gólkülönbségének köszönhetõen megelõzte az Arsenalt. A bajnokságot továbbra is az MU vezeti 6 pont elõnnyel a Chelsea és az Arsenal elõtt.