Manchester United U18 - Everton U18 4-2

A Manchester United fiataljai visszavágtak legutóbbi 3-0-ás vereségükért az Everton U18 csapatának és 4-2-es gólparádét rendeztek Carringtonban.

Ebédidőben ütközött meg a két csapat egymással és a hazaiak már a félidőben 2-1-es vezetéssel vonulhattak szünetre Aljofree és Garnacho jóvoltából, habár a nagy örömbe az Everton a 41. percben még belepiszkított Lawrence jóvoltából. A második félidő ugyanennyi gólt hozott, Okoronkwo jóvoltából a londoniak vissza is jöttek a meccsbe, de aztán Hugill duplázni tudott, így a Vörös Ördögök otthon tudták tartani a három pontot.

Egy szögletet követően alakult ki az első komolyabb helyzete a Unitednek, amiből meg is szerezték a vezetést. A kipasszolt labdát Jurado adta be középre, ami mindenki feje fölött elszállt, de üresen érkezett a hosszún Aljofree és a kapusba lőtte a játékszert, ami viszont annak balszerencséjére bepattogott a rövid alsóba. 1-0

A 21. percben középen kapta meg a labdát Garnacho és a tizenhatos előteréig vezette azt. Hugill tisztán várta, de ő kinézte magának a bal oldalt és ellőtte a játékszert, ami mintha zsinóron húztak volna, úgy vágódott be a hosszú alsóba. 2-0

Az Everton is felébredt a 41. perc környékén, Djankpata kapta jobb szélen a labdát, a középen érkező Lawrence-hez passzolt, aki egy csellel maga elé tette a labdát és kilőtte a kapu bal oldalát. A kapus tehetetlen volt, a védők is csak nézték az akciót. 2-1

Félidei szünetet követően az Everton egyenlíteni tudott Okoronkwo jóvoltából. Bal szélen kapott labdát, amit szabadon vezethetett rá Kambwalára, egy köténnyel ott is hagyta a védőt, majd mivel már csak a kapus volt előtte, elvállalta a lövést. 2-2

A hazaiak kapusa, Wooster adott hosszú indítás Hugill irányába, de az Everton kapusa jól élt együtt a játékkal, kiszaladt kapujából és el is rúgta a labdát, azonban rossz irányba. Hugill elé pattant a játékszer, aki ráfordult és elvállalta messziről, kiderült jól is tette, a hálóőr végignézte, ahogy bepattog a kapuba és már csak mérgében tudott utána ugrani, hogy a labdával együtt ő is a kapuban kössön ki. 3-2

A 67. percben Guarnachio végezhetett el szabadrúgást. A jól sikerült beívelést az Everton kapusa még lekapta a levegőből, de ahogy földet ért, elejtette a labdát, amire Hugill csapott le először és kíméletlenül a kapuba bombázta azt. A vendégek kapustámadásért reklamáltak, de hiába nézték a bírót, az a középre mutatott. 4-2

Az eredményen ezután már nem tudott változtatni a frissen beállt Pye, Norkett és Mather sem, így a United felkúszhatott az 5. helyre, kiknek 9 pont hátránya van az első helyezett Blackburnnel szemben, azonban a többiekhez képest a COVID miatt jóval kevesebb meccset játszottak így még van reményük feljebb jutni a tabellán.

A Unied legközelebb otthon játszik a 4. helyezett Sunderland ellen február 15-én 13:30-kor, ahol, ha nyernek a Vörös Ördögök, meg is előzheti ellenfelüket a tabellán, ugyanis csupán egy pont a különbség a két együttes között.

United: Wooster - Jurado, Kambwala, Aljofree, Benett, Murray (Pye 63.) - Mainoo, Gore; Garnacho (Mather 73.); Hugill, Ennis (Norkett 63.)

Nem használt cserék: Fredricson, Hanbury

Gólok: Aljofree 7, Garnacho 21, Hugill 53, 67 ill.: Lawrence 41, Okoronkwo 51