Manchester United U18 - Leeds U18 4-1

A United U18-as fiataljai már az első félidőben elintézték a Leeds csapatát és ezzel elkezdtek lefaragni hátrányukat a mezőnyben.

Még mindig rengeteg mérkőzéssel adós a fiatal csapat és kedvezőek az előjelek, hiszen gólgazdag találkozón gyűrték le a Leeds csapatát. Bár az ellenfél szerzett korán vezetést már a 3. percben, Hugill, Ennis és Forson aztán megfordította a mérkőzést és, hogy a második félidőre ne adjanak izgalomra okot, Ennis feltette az i-re a pontot.

Showdon húzogatott a bal oldalon Fergusonnal szemben, végül a beadás mellett döntött, így lett jó Thomasnak, aki ráfordult a kapura és éles szögből kilőtte a rövid oldalt. A kapus nagyot hibázott, azt a szöget zárnia kellett volna. 0-1

Labdaszerzés a Leeds térfelén, Mather szerez labdát a jobb szélen, majd Hugill irányába passzolt, aki leutánozta az előző jelenetet és a kapu jobb oldalába bombázta a labdát kiszorított helyzetből. 1-1

Ismét labdaszerzés a vendégek oldalán, a csapat körbepasszolta a tizenhatos jobb oldalát, akár egy kézilabda mérkőzésen, végül Gore passzolt be a tizenhatoson belülre Forsonhoz, aki visszatette lövésre, Ennis pedig értett a célzásból és szinte ugyanoda lőtte a labdát, ahová csapattársa. 2-1

Ennis iramodott meg a pálya közepén, kipasszolt jobb oldalra Mather felé, aki nem pátyolgatta a labdát, elvállalta, a kapusról kipattanót pedig Forson passzolta közelről az üres kapuba. 3-1

Második félidő elején Forson kapott tanári passzt a jobb oldalon, felvezette a kapu elé, majd bepasszolta középre, ahol a védő nem tudott felszabadítani, Ennis csapott le a labdára, egy testcsellel megcsinálta a lövőhelyzetet, majd közelről a kapuba talált. 4-1

A csapat jelenleg a 11. helyen áll, de még mindig öt meccsel kevesebbet játszott az első helyezett City-nél. A Sunderland U18 ellen kapaszkodhat feljebb a csapat március 24-én 14:00-kor idegen környezetben.

Összefoglaló:

United: Wooster, Jurado (C), Murray, Fredricson, Kambwala, Oyedele, Mather, Gore, Hugill (Norkett 69’), Mainoo (Forson 16’), Ennis (Pye 66’).

Nem használt cserék: Hanbury, Aljofree.

Gólok: Thomas 3 ill.: Hugill 10, Ennis 28, 47, Forson 31

Sárga lapok: Ombang ill.: Gore