Blacburn Rovers U18 - Manchester United U18 4-1

A Sunderland elleni múlt heti 1-0-ás győzelem után egy 4-1-es vereségbe szaladt bele a United akadémiai csapata.

Az első félidőben még visszajött a csapat a mérkőzésbe, ugyanis miután Wood a 9. percben vezetést szerzett a Blackburn-nek, Hugill a 24. percben egyenlíteni tudott. A második félidőben a Kék-Fehérek azonban felőrölték a United fiataljait Biniek, Wood és Leonard góljaival.

Wood nyitotta meg a gólcsapot már a 9. percben, amikor balról csinált teret magának, majd a tizenhatos széléről eresztett meg egy remek lövést, amely a távoli kapufáról vágódott a kapuba. 1-0

A vendégek a 16. percben próbálkoztak először egy komolyabb helyzettel, miután Omari Forson és Hugill játszottak össze, utóbbi lövését azonban Jack Stewart hárítani tudta. Utána viszont majdnem a Rovers duplázta meg az előnyét, csak Jay Haddow-on múlt a helyzet kihasználatlansága, Wooster kapus már verve volt.

A United a 24. percben ismét támadott, Hugill kapott remek labdát, kicselezte a közben kiérkező Stewart kapust és az üres kapuba gurított. 1-1

A Rovers nem sokkal a szünet előtt visszaszerezhette volna a vezetést, amikor egy szabadrúgást követően George Pratt fejelt a kapuba, de a játékvezető szabálytalanság miatt érvénytelenítette a találatot.

Ryan Kidd csapata jól kezdte a második félidőt, Dominik Biniek lövését blokkolták a United védői, később Adam Wharton bal lábas lövéssel kényszerítette Tom Woostert egy nagyszerű védésre.

A következő gólig végül a 72. percig kellett várni, sajnos hazai oldalról, amikor is Biniek balról érkező remek szöglete mindenkit átvert a kapu előterében és a felső sarokba vágódott. 2-1

A Rovers ekkor vérszemet kapott, és pillanatokkal később a harmadik góljukat is megszerezték, Harry Leonard Wood irányába ívelt, aki végül gyönyörűen fejelt a felső sarokba. 3-1

Hugill duplázhatott volna és ezzel vissza is hozhatta volna a Vörös Ördögök reményeit, de egy remek ívelést csak a lécre tudott fejelni.

Aztán jött a Blacburn és Leonard révén megpecsételte a United sorsát egy remek találattal. 4-1

Ennek a vereségnek köszönhetően a csapat lecsúzott a 6. helyre. Április 2-án lesz lehetősége a fiataloknak javítani legközelebb a Middlesbrought ellen 13:30-kor idegenben

Összefoglaló

United: Wooster, Lawrence (McAllister 29), Murray, Aljofree, Kambwala (Kambwala 75), Jurado, Forson, Oyedele, Hugill, Curley (Wheatley 61), Ennis.
Nem használt cserék: Hanbury.

Gólok: Hugill (24) ill.: Wood (10, 74), Biniek (72), Leonard (86)
Sárga lap: McAllister ill.: Haddow, O'Grady-Macken