Rashford megdöntötte egyéni legjobbját

Marcus Rashford Leicester City elleni első találata azt jelentette, hogy ebben a idényben már több gólt szerzett a Manchester Unitedben, mint a korábbi szezonok bármelyikében.

A Rókák elleni meccsen a United támadója a 25. percben betalált, miután elszakadt védőjétől és kiváló passzt kapott Bruno Fernandestől. A bomba formában lévő játékos tökéletesen tette maga elé  a labdát, majd a Leicester kapusa, Danny Ward mellett a hosszú sarokba lőtt.

A második félidőben Rashford egy hosszú passzt gyűjtött be, egy-az-egyben pedig Ward mellett higgadtan lőtte a labdát a hálóba. Az angol válogatott játékost a 69. percben cserélték le, a helyére Anthony Elanga érkezett.

Marcus 24-szer volt eredményes a mostani szezonban, már most kettővel többet szerzett, mint az előző legeredményesebb szezonjában, a 2019/20-asban. A United saját nevelésű támadója abban a szezonban 22 találatot jegyzett, ezt idén a Barca elleni idegenbeli 2-2 alkalmával állította be.

Rashford 2022/23-as góljaiból eddig 14 a Premier League-ben, 4 az Európa-ligában, 5 a Ligakupában és 1 az FA-kupában született.

Nyolc gólpasszt is jegyzett már az idényben, mindössze néggyel van elmaradva eddigi csúcsától, ami 12 volt szintén a 2019/20-as szezonban.