United - Sunderland: Ahogy láttam

Sokkal simább mérkõzés volt, mint vártam. Meglepõ volt mindkét csapat játéka, a Unitedé pozitívan szerencsére, míg a Sunderlandé negatív értelemben.

Ahogy én láttam a játékosaink teljesítményét:

Edwin: Egyetlen védése volt Zenden lövésénél a meccs végén, de azt is könnyedén hárította. Semmi egyéb feladat, ezért az értékelése : 0

Rafael: Eszméletlen ez a srác. Ahogy képes szerelni, az valami brutális. Tizenhatos elõtt, tizenhatoson belül is olyan könnyedén és tisztán képes szerelni, amire nem sokan képesek a PL-ben. Igaz, hogy ma nem volt támadásokban annyira aktív, de védekezésben hibátlan volt.  8

Rio: Felívelgetéseket elfelejthetné, egy sem jött neki össze. Egyébként azt a keveset, ami feladata volt, megoldotta. 7

Vidic: Neki sem volt sok dolga, Gyant vagy épp Bentet leszedte a pályáról, sokszor elõzte meg õket. 7,5

Evra: Magához képest talán kicsit halványabb volt. Védekezésben Zenden ellen sok dolga nem volt, ám támadáshoz sem tudott annyit hozzátenni, mint szokott. 6,5

Park: Elsõ félidõben rengeteg zavart okozott, sokan eladnák Jit, ám az biztos, sokkal jobb volt a jobb oldali csapatjátékunk vele, mint Nanival. Második félidõben voltak idõszakok, mikor eltûnt. 7

Carrick: Nem tudom Michaelt hova tenni. Van, hogy 1-2 meccsen akkorát játszik, hogy õ a meccs embere, aztán meg olyan megszeppent kisfiú stílussal lép pályára, hogy nem is értem. Sajnos az utóbbi volt ma is. Neki kellett volna a középpályás védekezés javát megoldania. Többé-kevésbé sikerült is neki, voltak kiváló szerelései is, de sokszor úgy tûnik, mintha félne keményen odalépni az ellenfélnek. Nem egyszer gyorsabban is megjátszhatta volna a labdákat, és ami feltûnt, amikor Ando lépett vissza a belsõ védõk elé labdáért és Carrick feljebb volt, majd mindig ellenfél játékos mögött állt. Mikor Gibson volt fent párjaként, akkor sokkal aktívabb volt. 6,5

Anderson: Voltak eladott labdái, bár õszintén szólva ez engem nem érdekelt. Nem hozhat le õ sem minden meccset majd 100%-os passzolási mutatóval. Élvezte a játékot nagyon, ráadásul remekül is teljesített. Kis szerencsével gólt rúghatott volna, sõt nem csak egy gólpasszt adhatott volna. Berba kapufája elõtti indítás valami csoda volt. Amit nem értek nála, az a lövés. Biztos jó rúgótechnikája van, de néha olyan gyengén lõ kapura, hogy az már fogalom. Erre kellene még gyúrnia, még erõsebb tagja lehetne a Unitednek. 8,5

Giggs: Ez az ember egy csoda. Amit az elsõ félidõben játszott... :o Na ezért van õ még mindig itt. Nem bír már végig 90 percet, de 60 percre bármikor jó. Azt csinált az elsõ 30 percben, amit csak akart. Nagyon élt a Sunderland térfelén. 8

Berbatov: MoM. Két gól, majdnem mesterhármas, remek passzok mezõnyben, kiváló összjátékok. Élvezte õ is a meccset, látszott rajta, bár mikor hibázott befejezésnél, azért elégedetlen volt magával. 8,5

Rooney: Kezd hasonlítani tevez itteni teljesítményéhez. Megy, fut, összjátékban sokszor jó, ám rengeteg labdát elad. Nem számoltam, de talán legközelebb megteszem, de iszonyat sok labdát elszór. És ezek nem olyan labdák, amik 30-40 méterre mennek, hanem a közvetlen közelben álló társat sem tudta pontosan megjátszani sokszor. Egy lövésére mondanám azt, hogy na az a régi Rooneyt idézte, a gólpassza is kiváló volt, de azon kívül kapura semmi veszélyt nem jelentett. Volt talán 3 lövése, ami kaput talált, de mind oly gyenge volt, hogy Gordon könnyen fogta. Egyáltalán nem voltam elszédülve tõle, amilyen jó volt tavaly, olyan gyenge idén a helyzetkihasználása. 7,5

Gibson: Pontosan játszott, volt 1-2 jó szerelése is, de támadásokhoz sokat nem tudott tenni. 6

Macheda: Egy jó összjátéka volt, azon kívül semmi. Mehetne kölcsönbe jövõre, mert lehet nagy tehetség, de eddig azt nem mutatta meg nálunk. 5,5

Hernandez: Szinte labdába sem ért, viszont annál többet esett. Kevés idõt kapott, így osztályzatot sem adok.

Összességében könnyedén nyertünk, egy visszatérõ remek Valenciával még több támadást tudnánk vezetni, bár azzal ma nem volt baj, tíznél több lövésünk talált kaput, a két kapufát nem számítva.
Jó meccs volt a második gólig, utána már nagyon pihentek a srácok, de érthetõ.