Játékosértékelés: Derby County 0-3 Manchester United

Lássuk a Derby County elleni idegenbeli FA-kupa mérkőzést a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Sergio Romero: Több nagy védése is akadt, de ezek közül a legnagyobbat Wayne Rooney szabadrúgásánál mutatta be. Ismét kapott gól nélkül hozott le egy meccset. 8

Diogo Dalot: Sajnos látszott rajta a kevés játéklehetőség, emiatt pedig időbe telt, mire belerázódott a mérkőzés ritmusába. A mozgása biztató volt, mint mindig és sikerült néha veszélyes pozíciókba is odakerülnie. 6

Victor Lindelöf: Könnyebb ellenfél, könnyebb meccs a svédnek - sokkal higgadtabb tudott lenni mint máskor. Az 1-1 elleni szituációkat jól tudta megoldani. 7

Eric Bailly: Egyértelműen a kezdőcsapatban a helye. Elegáns, magabiztos, ellenállást nem tűrő játékkal rukkolt elő. 8

Luke Shaw: Gól és gólpassz. Hetek óta parádés formában játszik, most pedig erre feltette a koronát. Nagyon fontos volt a vezetőgólja az első félidőben, de játékát tekintve is nagyon elégedettek lehetünk. 8

Scott McTominay: Jól semlegesítette Rooneyt a középpályán, sok mozgással és lelkesedéssel játszott, de voltak pontatlanságai és előrejátékban is láttunk hiányosságokat. Harciasságát néha talán túlzottan is használta és félő volt, hogy Sibley-vel mindketten a kiállítás sorsára jutnak. 6

Fred: Energikus, jó teljesítményt láthattunk a kis braziltól a védelem és a támadóalakzat összekötőjeként. Irányítása alatt tartotta az eseményeket a középpályán. 7

Bruno Fernandes: Ez volt a legvisszafogottabb meccse manchesteri pályafutása során, de talán itt volt ez a legelnézhetőbb számára. Kreativitása továbbra is szembetűnő, de sokszor türelmetlen volt és talán feleslegesen vállalt kockázatot. 6

Juan Mata: Sok helyváltoztatással játszott, feltűnt a jobb és bal szélen és középen is. A kreativitásával neki sem volt gond, de a végeredménybe gyakran csúszott hiba. 6

Jesse Lingard: Önkéntelenül is hozzájárult a csapat első góljához. Jól mozgott a védekezésből támadásba való átmenések során és egy fokkal javult az összteljesítménye is a korábbi hetekhez képest. Talán több önbizalma van és nagyobb energiákat mozgósított. 6

Odion Ighalo: Remek mérkőzése volt a nigériai támadónak. Már korábban is megszerezhette volna első gólját az első félidőben, de aztán meg sem állt egy dupláig. Még a mesterhármas is meglehetett volna. Csak így tovább! 9

Cserék:

Andreas Pereira (Fernandes helyére a 67. percben): Nem tudjuk, hogyan szeretné visszaverekedni magát a csapatba, de egy gyakorlatilag már eldőlt mérkőzésen egy gyengébb ellenfél ellen sem tudott semmilyen hatást kifejteni a csapatra. 5

Anthony Martial (Fred helyére a 73. percben): Nem tudott nagy hatással lenni a csapat játékára. 5

Brandon Williams (Shaw helyére a 80. percben): Rövid idő alatt is sikerült begyűjtenie egy sárgát.