Játékosértékelés: Manchester United 1-0 København

Lássuk az FC København elleni Európa-liga negyeddöntőt a ManUtdFanatics.hu értékelésében...

Sergio Romero: Örömünkre szolgál, hogy megtarthatta helyét a kapuban, de sok dolga nem akadt. Ez egyáltalán nem jelenti azt, hogy végig aludhatta a mérkőzést, de a dánok legnagyobb helyzeteinél mindig volt valaki, aki blokkolni tudott. 6

Aaron Wan-Bissaka: Többször is igyekezett fellépni a támadásokhoz, de védekezésben is akadt dolga rendesen. A København hatalmas második félidei ziccerét ő tudta blokkolni. Voltak hibák a játékában, de számára fontosak lesznek a jövőre nézve az ilyen jellegű tapasztalatszerzések. 7

Eric Bailly: Rengeteget blokkolt és igyekezett kihasználni atletikus felépítését is. Miután Maguire mellett ő is besárgult, félő volt, hogy valamelyik belső védőt kiállítják, így jogosan állt be a helyére csereként Lindelöf. 7

Harry Maguire: Neki is sok dolga akadt és a blokkolásban is jeleskedett. Bár nagy helyzetben voltak a dánok, amikor egy lerántásért besárgult, de ilyen kiélezett párharcnál jobban vigyázhatna. 7

Brandon Williams: A gólvonal előtt bemutatott csukafejesével valószínűleg góltól óvta meg csapatát. A támadásépítéseknél viszont nagyon hiányoztak a felfutásai. A második félidőben mintha erőnléti problémái is lettek volna, kifulladt. 6

Fred: Figyelmetlensége hatalmas ziccerbe hozta a Københavnt. Teljesítményét illetően mentségére szóljon, hogy ebben a pozícióban McTominay vagy Matic szokott játszani. A mérkőzést elég gyengén kezdte, de utána belejött a játékba. 6

Paul Pogba: A megszokotthoz képest mintha lassabbak lettek volna a reakció, ettől függetlenül láthatóan élvezte a játékot és igyekezett mozgásban tartani a középpályát. 6

Bruno Fernandes: Felemás meccse volt. Rengeteg pontatlanság jellemezte, de közben pedig azt lehetett érezni, hogy ő képes lehet valamilyen váratlan megoldásra a dánok megtöréséhez. Kapufát lőtt, egy kiváló löketét nagy bravúrral hárította az ellenfél kapusa, végül pedig büntetőből ő döntötte el a párharcot. 7

Mason Greenwood: Egy lesgól és egy kapufa, amelyből aztán Rashford szintén lesgólt szerzett. Nem akart összejönni számára ezúttal az újabb gól, azt pedig nem igazán értettük, hogy miért ő került lecserélésre. 6

Marcus Rashford: Teljesítményét tekintve már egy jó ideje lejtmenetben van. Az ő lecserélését sokkal jobban értettük volna Greenwoodhoz képest. Berozsdásodott, pontatlan volt a játéka. 5

Anthony Martial: Hosszú-hosszú időkre eltűnt, aztán a két félidő legvégén is szerezhetett volna 1-1 gólt kiváló szlalomozás után. Mivel ez nem jött össze, ezért inkább összehozott egy büntetőt, amely értékesítésével aztán a csapat kivívta a továbbjutást. 7

Nemanja Matic (Fred helyére a 70. percben): Meglepődve tapasztaltuk a kezdőcsapatból való kihagyását és beállásával azonnal stabilizálódni is tudott a középpálya. 6

Victor Lindelöf (Bailly helyére a 70. percben): Szorult helyzetben is próbált nyugodt maradni, emellett pedig volt egy nagy blokkolása. 6

Juan Mata (Greenwood helyére a 91. percben): Nem gondoltuk volna, hogy mostanság ezt leírhatjuk, de a beállásával olyan kreativitás szabadult fel a csapatban, amely aztán a mindent eldöntő tizenegyes szituációt is eredményezte. 7

Jesse Lingard (Rashford helyére a 113. percben): A már csak bicegő Rashford helyett gyorsabb lépteivel próbált volna kontrákat vezetni, de inkább védekeznie kellett.

Scott McTominay (Martial helyére a 121. percben): Időhúzó csere.